• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Da li je www.astronomija.co.rs "trgovački" sajt ?

Started by Accuphase, October 19, 2012, 10:42:04 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Accuphase

Evo zašto pitam...

Primer no.1
http://forum.astronomija.co.rs/astroberza/prodajem-teleskop-150750-5228/?topicseen

Primer no.2
http://forum.astronomija.co.rs/astroberza/oprema-na-prodaju/

U oba slučaja je reč o totalnim novajlijama kao ili stvarno (ne)upućenim u stvari, ali... bitno je da se prodaje !
Ako nešto ne volim, to je kada se u prodaju specifičnih stvari petljaju ljudi koji bi samo & jedino da prodaju nešto...
I koliko vidim, to je bio i jedini razlog za utrapljivanje na forum.

Smatram da nije korektno da ćutite & tolerišete, mislim na administraciju naravno !


Kenza

Ali astroberza je upravo samo za prodaju i kupovinu. Postoje i drugi odeljci. Ne vidim da ti ljudi rade ista lose.
Astrophysics 900 GTO/Berlebach Planet 🔸 CFF 140 Oil spaced triplet🔸Celestron C11 XLT 🔸 Atik 4000M 🔸 QSI 690 WSG

Accuphase

Quote from: Kenza on October 20, 2012, 12:45:29 am
Ali astroberza je upravo samo za prodaju i kupovinu. Postoje i drugi odeljci. Ne vidim da ti ljudi rade ista lose.


U redu, u redu... nisam ni ja mislio ništa "loše", ali učlaniti se na ovakav forum, samo zbog "kupujem-prodajem", mi je malkice onako, ne baš "astronomski" !

Luger

@ Accuphase Zasto da ne? Jesu li prekrsili pravila foruma?Ne!
Ljudi ne prodaju krompir nego polovnu astronomsku opremu, koja se,inace, koda nas jako tesko nabavlja.Uopste mi ne bi smetalo da kupim nesto od novajlija na forumu.
To da li ce neko postati aktivan clan foruma je individualna stvar.Za mene je svako dobrodosao ko ne narusava pravila i pravilan rad foruma.


Accuphase

Quote from: Luger on October 20, 2012, 12:51:12 am
@ Accuphase Zasto da ne? Jesu li prekrsili pravila foruma?Ne!
Ljudi ne prodaju krompir nego polovnu astronomsku opremu, koja se,inace, koda nas jako tesko nabavlja.Uopste mi ne bi smetalo da kupim nesto od novajlija na forumu.
To da li ce neko postati aktivan clan foruma je individualna stvar.Za mene je svako dobrodosao ko ne narusava pravila i pravilan rad foruma.




Od "novajlija", koji prodaju tuđu opremu i pri tome čak ne znaju šta prodaju ?

orion310591

Quote from: Accuphase on October 20, 2012, 01:04:48 am
Od "novajlija", koji prodaju tuđu opremu i pri tome čak ne znaju šta prodaju ?


sta je tebi, jel prodaje tvoju opremu? ne kapiram cemu ova tema uopste... vidis da jedan covek zivi u africi oce prijatelj da mu pomogne (bar tako pise) a drugom coveku trebaju pare i nije zainteresovan da bude aktivan na forumu i sta sad, covek ne sme da dodje ovde i proba da se resi muka?

Sekula

Svako ima pravo da se pojavi na forumu onoliko koliko to želi. Pa makar i samo sa jednom porukom. Ako postira jednu ili 1000 poruka, od prve do poslednje sve moraju da budu u skladu sa pravilnikom o radu foruma. Takodje imamo i pravilnik za oglašavanje na Astroberzi. Svako ima pravo da traži milione za svoju opremu ili da je prodaje po ceni od 1 dinar. Takodje ima i pravo da nema pojma šta prodaje i čemu to služi. Ali, ako primetimo da neko pokušava da se šegači, da pravi lažne oglase, ili da pokušava da prodaje robu i usluge koje nemaju veze sa tematikom foruma, onda je to svakako za reakciju.

Zašto se ogradjujemo od prodaje i posredovanja? Vrlo jednostavno, mi ne znamo da li je roba legalna ili ne, njeno poreklo i ispravnost. Ne znamo i ne možemo da garantujemo ništa od toga. Ne možemo da posredujemo u sklapanju poslova, niti želimo da to radimo i preuzimamo bilo kakvu odgovornost. Oglasi će ovde biti validni sve dok se roba ne proda, a za šta bi bilo korektno od postavljača da dobijemo info, ili do trenutka kad se oglas povuče ili kad ga starost od tri meseca bez obnavljanja prebaci u Lock od strane moderatora.

Ovako će se raditi i nadalje. Svako od vas može da ima drugačije mišljenje o ovome, ali ga za sada mi nećemo menjati. OK?
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Danijel

Tako je i na Astroforumu, ima ljudi koji tamo dođu samo da bi prodali nešto od opreme koja im ne treba. Ako to pomogne nekome drugome s foruma da si kupi ono što mu treba, svrha je postignuta. Dok god se ne krše pravila foruma mislim da ne treba gledati toliko kritički na te ljude.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Accuphase

Aman ljudi... pa nisam napisao da "novajlije prodavce" treba da linčujemo, samo mi se nije dopao njihov nastup "s neba pa u rebra" !
Ukoliko sam time nekog uvredio onda se izvinjavam zbog toga, ništa loše nisam mislio.

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

kruska

Quote from: Accuphase on October 20, 2012, 01:40:33 pm
Aman ljudi... pa nisam napisao da "novajlije prodavce" treba da linčujemo, samo mi se nije dopao njihov nastup "s neba pa u rebra" !
Ukoliko sam time nekog uvredio onda se izvinjavam zbog toga, ništa loše nisam mislio.
da mi njih ipak lincujemo?
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Accuphase

Ma jok bre astronomi su miroljubivi ljudi, ali im ipak "pare ne padaju sa neba" !
Ne znam zašto sam ovo napisao, ali sigurno ne može da škodi...

dejravian

vidim da ovde brisite komentare...neznam razlog?
NEQ6 PRO Syn Scan GO TO , 150/750 N .<br />Okulari Super 25 i 10 mm<br />Barlow 2x ,<br />Canon EOS 600D . Canon EOS 450d mod , Canon EOS 350d mod , 18-55

Sekula

Quote from: dejravian on October 20, 2012, 11:45:47 pm
vidim da ovde brisite komentare...neznam razlog?



I ne samo to, vec prebacujemo i poruke kada nemaju veze sa izvornom temom u temu sa kojom imaju, ako je ikako moguce, ili otvaramo nove:

http://forum.astronomija.co.rs/posmatranja/pojacana-meteorska-aktivnost/msg52272/?topicseen#msg52272

Postirajte poruke vezano za temu, nemojte ici u off. Isto tako, proverite da vam poruka nije negde prebacena ako nije obrisana. Ako bude obrisana, znaci da cete dobiti i upozorenje jer brisanje nije bezrazlozno.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |