• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pazite se svi vi koji nocu sami lutate planinama: Jezivi glasovi dolaze sa......

Started by tomato011, November 13, 2012, 11:47:28 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

r2d2

QuoteRecimo da cu 90% da budem siguran da to nije tacno, 10% cu da ostavim da to mozda i moze da bude tacno, ali zato 100% necu da ti se podsmevam zato sto to tvrdis ili da se salim...

Pa cekaj,  zar ti ne bilo barem simpaticno, ako ne i smesno da dodjem na astronomski forum sa tako tvrdim uverenjem o vilenjacima. Ako neko veruje 10% da postoje vilenjaci on zbog lakovernog sveta sigurno nece ucestvovati u raspravama koje podsticu sujeverje, cistu veru u nesto bez ijednog dokaza i neproverene price.


U svakom selu postoje lokalne pricice o raznim mitskim i nemitskim bicima, kao i o raznim natprirodnim  pojavama. Mene su u okolini Pozarevca ubedjivali da postoji djavo, da mu je visina 70 cm, da je obicno pored puta, sedi, nocu,  gde ceka zakasnele koji dolaze kuci. Zovu ga Amiđić (niko mi nije objasnio zasto ima prezime). Licno sam isao po selu, pitao razlicite ljude (stare i mlade) jer sam mislio da  se sprdaju sa gradskim (tj. samnom). Ali svaki čovek koga sam pitao je znao za Amiđića...   ...E sad da sam neki svestenik, ja bih se vartio u grad i predlagao da ode ekipa isterivaca djavola za svaki slucaj, jer eto ljudi pricaju i uvereni su... :D


S druge strane naravno da postujem zdravu seljacku logiku i pravu mudrost naseg seljaka, ali to nema veze sa dosijom X na Srpski nacin....
Na samom forumu uglavnom postoje ljudi koje vole cistu nauku, koja je dovoljno zanimljiva i fascinantna bez Amiđića, vilenjaka, lokalnih vanzemaljaca te ne bi se bas bavili time iako razni imaju ocekivanja da bas to uradimo jer to je kobajagi otvoren um...
E nije...


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: r2d2 on November 18, 2012, 08:45:28 am
QuoteRecimo da cu 90% da budem siguran da to nije tacno, 10% cu da ostavim da to mozda i moze da bude tacno, ali zato 100% necu da ti se podsmevam zato sto to tvrdis ili da se salim...

Pa cekaj,  zar ti ne bilo barem simpaticno, ako ne i smesno da dodjem na astronomski forum sa tako tvrdim uverenjem o vilenjacima. Ako neko veruje 10% da postoje vilenjaci on zbog lakovernog sveta sigurno nece ucestvovati u raspravama koje podsticu sujeverje, cistu veru u nesto bez ijednog dokaza i neproverene price.


U svakom selu postoje lokalne pricice o raznim mitskim i nemitskim bicima, kao i o raznim natprirodnim  pojavama. Mene su u okolini Pozarevca ubedjivali da postoji djavo, da mu je visina 70 cm, da je obicno pored puta, sedi, nocu,  gde ceka zakasnele koji dolaze kuci. Zovu ga Amiđić (niko mi nije objasnio zasto ima prezime). Licno sam isao po selu, pitao razlicite ljude (stare i mlade) jer sam mislio da  se sprdaju sa gradskim (tj. samnom). Ali svaki čovek koga sam pitao je znao za Amiđića...   ...E sad da sam neki svestenik, ja bih se vartio u grad i predlagao da ode ekipa isterivaca djavola za svaki slucaj, jer eto ljudi pricaju i uvereni su... :D


S druge strane naravno da postujem zdravu seljacku logiku i pravu mudrost naseg seljaka, ali to nema veze sa dosijom X na Srpski nacin....
Na samom forumu uglavnom postoje ljudi koje vole cistu nauku, koja je dovoljno zanimljiva i fascinantna bez Amiđića, vilenjaka, lokalnih vanzemaljaca te ne bi se bas bavili time iako razni imaju ocekivanja da bas to uradimo jer to je kobajagi otvoren um...
E nije...




Izvini, ali... "S druge strane naravno da postujem zdravu seljacku logiku i pravu mudrost naseg seljaka...", zaista mi nije jasno šta tu ima kog vraga da se poštuje, ta suštinski zla i izvtioperena mešavina paganskog sujeverja i kvazi religiznih stavova, moralno & nacionalno zastranjivanje, mnogo starije od famoznih "ničim zasluženih" 90-ih ne bih ni da pominjem ?


Kizza

O čemu se ovde priča? Ima li neko katanac  >:(
Ma možda ipak ima nečega: http://www.youtube.com/watch?v=YPTs4okJNG8&feature=related
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

r2d2

Pa ja mislio na dodir sa prirodom, zdravijim nacinom zivota, logikom, nikako na verovanja, mentalitet malih sredina  i ono  sta si nabrojao ili mislio da ja mislim...  ..Ne vidim nista lose u onome sto napisah ali povlacim rec *u tom delu, ako gresim...

Kizza

Ma priroda je uredu  :) Problem je u ljudima a o senzaciolizmu da ne pričam.Sećam se da je bilo neko čudovište u Obedskoj Bari ,oglašavalo se jezivim kricima kad ono obična ptica.Jedino ako će turisti da nagrnu  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

orion310591

Quote from: Sima_Strahota on November 18, 2012, 12:40:27 am
Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 12:29:42 am
raspitaj se sto vise mozes kod obicnih seljaka...


Zasto?


Pa valjda da bi proverio tacnost gore pomenutog teksta i generalno proverio dal je neko od mestana video nesto cudno, o tome pricamo

Quote from: Yagodinac on November 18, 2012, 02:14:08 am
Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 12:29:42 am
A ja ti javno odgovaram da od toga nema nista da ja ovde prepricavam "rekla kazala" da bi neko zbijao sale, mozda i jesi pricao s mestanima, al ako nisi, i ako ides ponovo, raspitaj se sto vise mozes kod obicnih seljaka... ako imas volju i komunikativnost ako ne, nista...
PS. Interesantne slike od tebe kao i uvek ;)


Hvala  :)
Imam volju i komunikativnost, deset iz psihijatrije i solidno iskustvo u tom smislu  ;)

Ovakve priče tipa "gore nešto ima" su na korak od interpretacije "gore ima možda zlata" i posledičnog dizanja u vazduh kapele na vrhu.
Šta da pričam sa seljanima? Koliko su štapina upotrebili da bi digli crkvicu u vazduh?


Pa pitaj ih kolko su kila banane nabrali prosle zime... raspitaj se za cudna svetla nocu i moguce letelice...
(Procitao sam da si bio tamo 20x, mani me price da poznajes sve to tamo kao da zivis tamo...)

tomato011

Ja sam postavio temu da se malo nasalim, inspirisan Sekulinom temom o chemtrailsima :)

Bio sam u vojsci davne 93-ce u Pristini.

Za vreme nocnih straza, u mrklom mraku, cesto sam cuo neverovatnu, potmulu "tutnjavu" koja dolazi iz dubine zemlje. Bilo je prilicno zastrasujuce u tisini zimskih nosi da se cuje tako nesto.
Ali, za sve postoji logicno objasnjenje.
Ili se radilo o zvuku nekih snaznih kompresora koji klimatiziraju neke podzemne objekte ili se nekako odbijao zvuk od TE Obilic, gde se ugalj melje i pod pritiskom upumpava u peci u kojima gori. Aerodrom Slatina koji je takodje obilovao podzemnim objektima je bio predaleko. Mada nije iskljuceno da je bio spojen nekim tunelima sa kasarnom.., ko ce ga znati?

Dakle, nema NLO-a i cudesa :)
Zao mi je, ali svaka pojava ima svoje prirodno objasnjenje! Naravno, ja i dalje stojim da se u planine ne ide sam, cisto sto je covek sigurniji u drustvu... :)

Sekula

Quote

Pa pitaj ih kolko su kila banane nabrali prosle zime... raspitaj se za cudna svetla nocu i moguce letelice...
(Procitao sam da si bio tamo 20x, mani me price da poznajes sve to tamo kao da zivis tamo...)


Orion,

Cemu ovakav ton? :-\

Sent from my U8815 using Tapatalk 2
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

5ja

Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 11:15:20 pm
.....
Pa valjda da bi proverio tacnost gore pomenutog teksta i generalno proverio dal je neko od mestana video nesto cudno, o tome pricamo


Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 11:15:20 pm
Pa pitaj ih kolko su kila banane nabrali prosle zime... raspitaj se za cudna svetla nocu i moguce letelice...
(Procitao sam da si bio tamo 20x, mani me price da poznajes sve to tamo kao da zivis tamo...)


Slučajno sam i ja jednom prilikom boravio 7 dana na Rtnju poslovno i lično poznajem čoveka koji ceo život živi podno Rtnja. On drži kafanicu na samom ulazu u selo. Nadimak mu je ''Šou''. On poznaje sve meštane i čuo je sve priče od njih. Evo šta on kaže o svemu tome (*pustiti prvi video): http://www.prva.rs/sr/video/zabava/paklena_kuhinja/mediaSet/1210/Paklena+kuhinja+17.+epizoda

Bio sam po raznim mestima i selima po Srbiji. Seljaci i dalje veruju i pričaju kako se noću šetaju vampiri, vile, drekavci, ljudi sa jarećim glavama, sa svinjskim nogama itd...
Orion310591: ''Pa valjda da bi proverio tacnost..'' - da li si stvarno ozbiljan ili samo teraš inat ili stvaaarno... . ?
"Those who study the stars have God for a teacher." -- Tycho Brahe
http://aadtychobrahe.blogspot.com/

r2d2

Vidim da ljudi ovde reaguju previse emotivno i da je stvar gotovo ozbiljna. Jos jednom da podvucem da moj iskaz o ljudima sa sela se ne odnosi na primitivnosti, i na njihove dokone price o vanzemaljcima, papcima i rogovima vec sam mislio na nesto drugo. sad mi pada na pamet na primer da postoje Akademici koji su posle svog plodnog doprinosa, se prosto povukli da zive u seoskoj sredini kao mentalno zdravijoj od gradske. No nije to tema, to kazem uz put u slucaju da me je neko pogresno shvatio jer i na ovom forumu ima ljudi koji zive na selu, a ne pripadaju sujevernim ljudima nego naprotiv ljudima otvorenog uma (po mom misljenju), a dovoljno je samo to sto se amaterski bave astronomijom...

Znam da je Accuphase mislio na sujeverje (kao sto je i rekao) kada je ono napisao a ne na nesto generalizovano vezano za odnos selo-grad. U gradu ljudi zavrse fakultete (i vise od toga) pa opet veruju u idiotluke, te je ta ljudska osobina uopstena, cak i da je selo sejac takvih ideja.

Orione stekao sam utisiak da je tebi neko kome verujes, licno ispricao neki dogadjaj. Tebi je to mozda dovoljno da donosis sud i da imas tumacenje price(sta se stvarno dogodilo), meni nikada nece biti. Ti zavijeno pises o tome, ali si izgleda cvrsto uveren, kako meni licno izgleda -neargumentovano,...     
Brate, zamajvas nas....


orion310591

Quote from: Sekula on November 18, 2012, 11:37:11 pm
Quote

Pa pitaj ih kolko su kila banane nabrali prosle zime... raspitaj se za cudna svetla nocu i moguce letelice...
(Procitao sam da si bio tamo 20x, mani me price da poznajes sve to tamo kao da zivis tamo...)

Orion,

Cemu ovakav ton? :-\


Pa ne razumem, jel pricamo o neobjasnjivim pojavama ili o crkvi? Ne kapiram cemu pominjanje crkve iz vedra neba...
Znam da tamo ima srusena kapela al ne pricamo uopste o tome.

Quote from: r2d2 on November 19, 2012, 09:09:15 am
Orione stekao sam utisiak da je tebi neko kome verujes, licno ispricao neki dogadjaj. Tebi je to mozda dovoljno da donosis sud i da imas tumacenje price(sta se stvarno dogodilo), meni nikada nece biti. Ti zavijeno pises o tome, ali si izgleda cvrsto uveren, kako meni licno izgleda -neargumentovano,...     
Brate, zamajvas nas....


Pa recimo da si dobar utisak stekao, razlog sto pisem "zavijeno" sam vec reko, necu da prepricavam "rekla kazala" pa da budem ismevan.

Samo sam hteo da kazem ljudima da razmisljaju malo otvorenije i ostave bar 1% mogucnosti da nisu upravu, a ne da svojim zdravim razumom budu vodjeni da su 100% upravu da npr nesto ne postoji, zato sto ga nisu videli/doziveli... ko hoce nek razmisli ko nece pa ne mora, mozda i uvidi nekad tokom zivota o cemu pricam.

Accuphase

Treba li i prema ovakvim stvarima imati poštovanja & razumevanja, uostalom možda ipak u tih famoznih 1 % "nečeg ima"...
http://www.alo.rs/stari-alo/Pop_isterivao_davola_iz_deteta/28523

orion310591

Quote from: Accuphase on November 19, 2012, 05:40:52 pm
Treba li i prema ovakvim stvarima imati poštovanja & razumevanja, uostalom možda ipak u tih famoznih 1 % "nečeg ima"...
http://www.alo.rs/stari-alo/Pop_isterivao_davola_iz_deteta/28523


Ovaj tekst i izgleda kao da je pop malo pedofilican bio kolko sam shvatio posto sam bacio pogled nabrzinu...

http://www.youtube.com/watch?v=Qj8GaP1IYNA

Aj mi kazi dal bi se iko normalan a i nenormalan (poremecen u razvoju) smejao ovako kao na klipu na kraju...
Opet moje razmisljanje, mozda i jeste klip lazan, a mozda i nije, koga bas interesuje a ima mogucnosti oticice tamo pa ce da proveri... ja necu to da radim jer mi nije potrebno al prosto ne iskljucujem razne mogucnosti samo zato sto mi se moze...
(Samo pricam kako razmisljam, ne namecem nikome nista, skrecem paznju drugima zbog njih... pa ko hoce nek razmislja)

Yagodinac

Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 11:15:20 pm
Pa pitaj ih kolko su kila banane nabrali prosle zime... raspitaj se za cudna svetla nocu i moguce letelice...
(Procitao sam da si bio tamo 20x, mani me price da poznajes sve to tamo kao da zivis tamo...)


A što ti ne odeš tamo i ne raspitaš se, ili snimiš dokumentarac npr o tome? Ja bar nešto radim konkretno, ne filozofiram iz fotelje.

Quote from: orion310591 on November 19, 2012, 06:10:18 pm
Aj mi kazi dal bi se iko normalan a i nenormalan (poremecen u razvoju) smejao ovako kao na klipu na kraju...


Meni je zaista smešno da bilo šta komentarišem o ovom snimku.
Ostavljam svim zainteresovanim forumašima da procene da li je osoba sa klipa:

a) oboleo od akutne psihoze ili
b) opsednut đavolom.

Opšte razmišljanje: ako imaš ideju da nas ubeđuješ u postojanje natprirodnih sila na Rtnju, okultnih bratstava i masonsko-pingvinskim zaverama... Promašio si i temu i forum. Mi smo ti, ovde okupljeni na ovom forumu, verovatno najveći skeptici u državi. I naučni fanatici, koji samo što viceve ne pišemo kroz jednačine.