• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Pazite se svi vi koji nocu sami lutate planinama: Jezivi glasovi dolaze sa......

Started by tomato011, November 13, 2012, 11:47:28 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Saputnik

Ma da, stvarno se svasta desava okolo, ima svakakvih prica; evo recimo, otkad sam se malo aktivirao sa ovom astronomijom, na nekoliko mjesta sam procitao da je Zemlja okrugla i da se okrece oko Sunca, nevjerovatno sta sve dokonim ljudima padne na pamet...  :-\
SkyWatcher Dobson 200/1200

tomato011


Zokikac

Rtanj vanzemaljska civilizacija

NLO udruženja i agencije iz celog sveta želele su da postave istraživačke centre na Rtanj, ali država Srbija to nije dozvoljavala. I čuveni autor ,,Odiseja u svemiru 2010" Artur Klark napisao je pre desetak godina da Rtanj nije planina, već da se ispod krije piramida, najstarija tvorevina najverovatnije vanzemaljske civilizacije.



Probudim se malopre i procitam ovo...kontam neko me zaje.ava medjutim odem da se umijem kad ono opet isto,,,,kud ide ovaj svet.... naravno na RTANJ :)

orion310591

Postujem Vasa misljenja da ne verujete, nije ni sve sto se napise istina, ali mnogo kategoricno umete da presudite drugim ljudima a nemate bas dokaza osim vodjenja zdravim razumom.
Ne tvrdim da tamo ima vanzemaljski hotel ali verujem da niko odavde nije iso na Rtanj da vrsi ispitivanja pa nije ni kompetentan da govori o tacnosti teksta...
Da ima nesto tamo, ima, jer ceo jug Srbije zna za "cudna" desavanja na planini (pogotovo '99) a niko nema dokaze. Sad kad je stigla vest do BG-a i Kurira zbijaju se sale...

Prosto, ne verujte u sve al i ne podsmevajte se svemu ;)

pozz

r2d2

U pravu si....  ..Ali zamislimo hipoteticki ovu situaciju..   ..ja tvrdim da na Rtnju zive vilenjaci, zelene boje sa usima kao u Spoka...   Da li je tebi potrebno nesto vise od zdravovg razuma da odmah znas da to nije istina, iako nisu pravljene ekspedicije koje bi to dokazale ili opovrgle?
Da li je tu dovoljan zdrav razum po tebi da ocenis da je moj iskaz neistinit?...

kruska

🌠

Yagodinac

Evo ja javno pozivam Orion310591-a da obelodani šta to "nešto tamo ima" i koja su to "čudna dešavanja na planini".
Ja sam tamo bio 10-20 puta i ničeg čudnog nisam video sem srušene kapele, divnih pejzaža i ponekog optičkog fenomena tipa parhelion ili krepuskularni zrak. A jednom sam išao noću potpuno sam, maltene sa nožem u zubima i drugi put noću sa drugarom - pa eto, preživeli smo i doneli divne fotke zalaska Sunca i izlaska Meseca.




Sekula

Ovde se podmeće stara kvazilogička ujudurma da nepostojanje dokaza o nečemu da to nešto postoji ili ne postoji je dovoljno samo po sebi. A postoje samo priče na nivou rekla kazala, kao i mnogo čemu drugom.

Sem toga, ovaj naslov "Pazite se svi vi koji nocu sami lutate planinama: Jezivi glasovi dolaze sa......" je ispod nivoa ovog foruma i na kraju krajeva je čak i interpunkcijski netačan.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

orion310591

Quote from: r2d2 on November 17, 2012, 08:23:46 pm
U pravu si....  ..Ali zamislimo hipoteticki ovu situaciju..   ..ja tvrdim da na Rtnju zive vilenjaci, zelene boje sa usima kao u Spoka...   Da li je tebi potrebno nesto vise od zdravovg razuma da odmah znas da to nije istina, iako nisu pravljene ekspedicije koje bi to dokazale ili opovrgle?
Da li je tu dovoljan zdrav razum po tebi da ocenis da je moj iskaz neistinit?...

Recimo da cu 90% da budem siguran da to nije tacno, 10% cu da ostavim da to mozda i moze da bude tacno, ali zato 100% necu da ti se podsmevam zato sto to tvrdis ili da se salim... :)

Quote from: Yagodinac on November 17, 2012, 10:30:29 pm
Evo ja javno pozivam Orion310591-a da obelodani šta to "nešto tamo ima" i koja su to "čudna dešavanja na planini".


A ja ti javno odgovaram da od toga nema nista da ja ovde prepricavam "rekla kazala" da bi neko zbijao sale, mozda i jesi pricao s mestanima, al ako nisi, i ako ides ponovo, raspitaj se sto vise mozes kod obicnih seljaka... ako imas volju i komunikativnost ako ne, nista...

PS. Interesantne slike od tebe kao i uvek ;)

Sima_Strahota

Quote from: orion310591 on November 17, 2012, 08:07:21 pm
Prosto, ne verujte u sve al i ne podsmevajte se svemu ;)


Ja se podsvevam svemu sto je u fazonu "To je tako, samo ti veruj meni", bez obzira da li se radi o Rtnju, dobroj grafickoj karti ili dobroj pljeskavici.

Nije ovo vise 1920 godina, pa da svaki 5000 covek ima fotoaparat i mikrofon. Izvolte, pa snimite, pa da vidimo...
...


Yagodinac

Quote from: orion310591 on November 18, 2012, 12:29:42 am
A ja ti javno odgovaram da od toga nema nista da ja ovde prepricavam "rekla kazala" da bi neko zbijao sale, mozda i jesi pricao s mestanima, al ako nisi, i ako ides ponovo, raspitaj se sto vise mozes kod obicnih seljaka... ako imas volju i komunikativnost ako ne, nista...
PS. Interesantne slike od tebe kao i uvek ;)


Hvala  :)
Imam volju i komunikativnost, deset iz psihijatrije i solidno iskustvo u tom smislu  ;)

Ovakve priče tipa "gore nešto ima" su na korak od interpretacije "gore ima možda zlata" i posledičnog dizanja u vazduh kapele na vrhu.
Šta da pričam sa seljanima? Koliko su štapina upotrebili da bi digli crkvicu u vazduh?

Sima_Strahota

To sa lokalcima je tek do yaya....
SVAKO leto i SVAKU zimu i SVAKO prolece, kada su vrucine, ili hladnoce, ili poplave....novine nadju nekog pacijenta koji tvrdi "Ovo nikad nije bilo, ja se ne secam...." i onda normalno neuki plebs to skapira bukvalno i krece HAARP, kemtrejls i ostalo...
...