• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji Canon uzeti? i zasto

Started by Zokikac, November 14, 2012, 05:00:00 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

Canon 400d,450d,1000d ili 1100d koji od ova cetiri modela uzeti i zasto,ako neko moze da mi pomogne :P
Hvala unapred

Sekula

Uzmi 450d.

Najbolji odnos mogucnosti u odnosu na cenu. Live view takodje prisutan.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

tomato011

Obzirom na navedene model, ocigledno je da ides na polovan aparat... sto i nije lose, jer dobijas dosta za relativno mali novac.

Ako mene pitas, 450D, najbolji je, najnoviji od navedenih i tehnicki najsavrseniji, prosto i jednostavno :)

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/2   <--- zelenom zvezdicom su oznacena poboljsanja u odnosu na 400D.
To ti je istovremeno i najbolji test na celom netu, pa procitaj...

Zokikac

Cini mi se da mi je drugar rekao da je nasao 450d nov on treba da mi uzme fotoaparat u Americi i to i jeste razlog zasto pitam ovde,hvala vam ljudi najlepse

tomato011

Pa nov moze da bude neki koji je ostao u nekom skladistu, refurbished i sl. Velika je amerika i sve to, ali ipak je posle njega dosao 500, pa 550, pa 600 i sada 650. Tesko da moze biti nov a da je sve u redu sa njim! Bolje uzeti malo - penzionerski koriscen iz oglasa, neko neki sa sumnjivom pricom! To sve kazem ako ti drugar nije poznavalac aparata... mogu da ga predju, a USA garancija ne vazi nikako u evropi, pa da te izadje skuplje.

Bacih sad pogled na eBay. Nadje se po neki unopened, ali vidim i da je cena skoro 40% jaca nego za malo koriscene... sve u svemu, ja bih dobro obratio paznju :)
Inace se u USA zove Rebel Xsi

Zokikac

znam gledao sam to,mada nesto bas ni ja nisam pristalica kupovine polovnih aparata,tek tu moze da te zavrne :) a ti se posle mozes jebati pogotovo ako ne vidis aparat nemas pojma da li je neka budala bacila aparat u fontanu  ili da mu je ispadao :) ili ko zna sta,ima sve svoje mane i prednosti videcu koja je razlika u ceni za taj 450,500 i 550 pa cu da odlucim :)

Yagodinac

Ništa ispod 600d se više ne proizvodi. Sve ispod je polovno, taj 450d naročito. Ako kupuješ polovno obavezno pogledaj prvo. Ožiljci od grebanja su znak da je ispadao ali najbitnije je da vidiš pomoću softvera koliko je okidanja prešao. Za trocifrene sve preko 40-50 hiljada je mnogo, njihove zavesice nisu projektovane baš da izdrže neke velike cifre. Dvocifreni u proseku idu i do 100 a cena opada srazmerno broju okidanja.

Zokikac

necu kupovati polovno to je sigurno,videcu razliku u cenama pa cu odluciti koji da uzmem,suzio sam izbor na par modela pa cu da vidim,hvala vama svima na pomoci :)

mravic

Ja sam kupio  polovan 450d i sda njime sam zadovoljan jer tip koji mi ga je prodao kaze: koristio sam ga amaterski a cuvao profesionalno. Tako i bi.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Zokikac

Hvala svima na savetima sledeci vikend cu odluciti sta cu i kako,taj 450d sam gledao deluje mi fenomenalno,videcu koje su cene preko i sta da uzmem,hvala jos jednom

ashbringer

Iako fenomenalan, 450d mozes naci samo polovan, a sto se cene tice polovnih aparata bolje ces proci ovde, nego "preko". I ja planiram da uzmem nesto slicno, uglavnom pratim ovaj redosled: 450d/ (nov)550d /5dmkI, ali ne zurim vec cekam dobru ponudu.
Skywatcher reflector 150/750 | Meade 26mm | Nastavice se...

Yagodinac

Najmudrija fotografska odluka dostojna jednog džedaja bi bio taj 5d mkI ali on traži (skuplja) ful frejm stakla. I u principu mislim da će velika većina teleskopa opako vinjetirati na 5d. Jedino da imaš neki 3" fokuser ili tako nešto.

tomato011

Videh na oglasima pre neki dan 5D sa mali brojem okidanja za 430 eura... i njemu pada cena :(
Posto ga ja imam takodje, to mi se bas ne dopada, ali sta je, tu je... po meni najbolji Canon ikada. Najmanje suma, najveci piksel, najbolji kvalitet slike!

Yagodinac


tomato011

Od pre neki dan imam i MKIII, ali mi je zao sto mu je tako pala cena... mislio sam da ga prodam, da izvucem neki dinar i da ne gomilam toliko aparata, ali eto... nema smisla dati ga za tako male pare, pogotovo u mojoj trenutnoj situaciji kad mi te pare bas nista ne znace.

A stoji u oglasima vec par komada, traze ljudi neke pare (~6x0 eura) koje ocigledno niko nece da da!