• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji Canon uzeti? i zasto

Started by Zokikac, November 14, 2012, 05:00:00 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

Nakon duzeg vremena evo me opet :) nasao sam Canon 450d za 250e i zainteresovan sam da ga kupim medjutim.... vlasnik mi rece da je aparat presao oko 44 000 okidanja ali da je zamenio zavesicu i da je od tada presao oko 20-ak okidanja e sad pitam ja vas da li se to isplati uzimati ili sacekati neku bolju ponudu? pre dva dana mi pobeze jedan 450d za 220e sa 9200 okidanja u perfektnom stanju drugar mi kasno javio ja dok sam pozvao posle dan covek prodao :(

Danijel

Pa ako je servisiran ne vidim razloga zašto ne bi radio. Ima dosta ljudi koji su zadovoljni i višestruko većim brojem okidanja, a da fotić i dalje radi :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Pa ako je zavesica zamenjena onda... Kao da si krenuo od nule  :)
Ni ta zamena nije bauk, mislim da je u servisu zamena zavesice 6-7 hiljada što je manje od četvrtine vrednosti ionako jeftinog a dobrog 450d. Gripovi za njega i bilo koji objektiv koštaju više.

Zokikac

11800 je zamena zavesice u servisima danas sam isao i pitao,imam dve varijante taj sto je zamenjena zavesica pre 20 dana ima covek i racun fiskalni i 6 meseci garanciju a drugi aparat koji sam gledao presao oko 19000 okidanja cini mi se da rece da je star 3 godine i da ga je koristio u amaterske svrhe za sebe sad treba da odlucim koji :)


kruska

nisam imao iskustava oko kupovine polovnih kamera citaj nikon i canon a modeli eosa canon 450D------600D dolaze u obzir

citao sam o canon-eos M novoj kameri mirrorless(alias T4i-650D) i da ljudi imaju primedbe da
na bulb mode--radi samo na 400 ISO,
da nema remote shutter i
EOS utility (program za upravljenje preko USB) ne radi za taj uredjaj Da li cce ispraviti to.... ili su ovo stare informacije

jedino da skljocate sa 10 sekundi odlaganja zbog tresenja komplet opreme.
🌠

Zokikac


Sima_Strahota

Ako ti padne na pamet Nikon treba da znas da na njega ne mozes da montiras stare M42 objektive (koji, uzgred, mogu da se nadju za male pare), bez posebnog adaptera sa optickim elementom. To jest mozes, ali neces moci da fokusiras na beskionacnost. Kod Canona je dovoljan obican metalni adapter.
...

Zokikac

Hvala Simo,ma ne razmisljam o nikonu samo o canonu 450d sutra idem da vidim taj 450d

zozo83

Imenjace, vidi ovako, ja sam kupio polovan 450d sa pricom da je okinuo oko 10k mozda i manje, kada sam isao iz BG (odakle sam) do Novog Sada bila je nedelja i nisam imao gde da proverim koliko je stvarno okinu, bilo mi je glupo da ga ne uzmem odmah, kostao je 330e, dobio 2 baterije, USB kabal, punjac, poklopce sve i kaissto ide na foto. Nije bio mnogo ostecen, malo ispod gde se srafi, ekran ok dve tanke crte. Kada sam video foto bio sam odusljevljen, posto sam u rukama drzao cudoviste u odnosu na idiote i prvi moj foto. Kupio sam ga jel sam za to spremio pare. Dosao kuci odusevljen, odmah poceo da skidam programe i cuda za njega, kao i upustva posto nisam imao, i kada sam skinuo EOS info, i pogledao sta kaze, zesce sam se smorio, ali bas pao u bedak, kada sam video cifru ok 40 000 okidanja. Zvao sam tu devojku od koje sam kupio i rekao da nije morala da laze koliko je okidao nego da kaze realniji broj, ona se klela da nije toliko nego koliko je rekla, jer kupila nov.

Hocu da ti kazem da pokusas bez obzira sta oni rekli koliko je uslikao pokusas da proveris koliko je okidao, ja sa mojim nemam nekih problema, oslikao sam ja jos jedno 10 - 15k i sve je u redu. Desava mi se po neki put problem kada stavim zamensku bateriju kao da je ne prepoznaje, ali ugasim upalim i on radi.

Inace pored toga sto sam dobio uz njega, kupio sam torbicu, pa sam foliju stavio preko displeja, karticu, planiram objektiv vec duze vreme ali nikako da skupim pare, programe sam poskidao sve pa ako ga nabavis poslacu ti sta kako treba, sve mi radi. planiram i ja da ga zamenim ali ne u skorije vreme, treba para, mozda posle svadbe :) :), tada ce nesto pasti kesa. A plat tesko racunam za tako nesto :) :)

Pitaj sta god hoces, da si negde blize i ako nisi video foto pokazao bih ti, jedino sto meni mozda jos fali to je snimanje filma, ali za pocetak ni tebi ne treba bolje, ovo j sasvim ok
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Zokikac

Hvala ti imenjace mnogo si mi pomogao,danas sam bio po servisima i raspitivao se oko tog aparata koji je presao 40 000 okidanja ali je zamenjena zavesica u ovlascenom servisu u BG pre 20ak dana covek ima racun i garanciju na zavesicu 6 meseci idem da pogleadam taj aparat ako nije fizicki ostecen mislim da cu ga uzeti...rece mi da su oni restartovali brojac kada su mu menjali zavesicu provericu naravno u nekom servisu koliko ima okidanja,hvala ti jos jednom a cucemo se sigurno vezano za aparat poznavajuci sebe imacu 1000 pitanja :)

Yagodinac

Quote from: Zokikac on December 29, 2012, 01:30:53 pm
11800 je zamena zavesice u servisima danas sam isao i pitao,imam dve varijante taj sto je zamenjena zavesica pre 20 dana ima covek i racun fiskalni i 6 meseci garanciju a drugi aparat koji sam gledao presao oko 19000 okidanja cini mi se da rece da je star 3 godine i da ga je koristio u amaterske svrhe za sebe sad treba da odlucim koji :)




To je cena sa zamenom i zavesice i šutera, koji se često menjaju u kompletu. Međutim, sama zavesica je manje i može da se menja nezavisno.

Zokikac

Prodat ovaj sa zamenjenom zavesicom :( Ima neka opcija 500d a sad kakav je pojma nemam

Sima_Strahota

...

Zokikac

Nasao sam neki 500d sa objektivom 18-55 bez IS za nekih 280e

Yagodinac

To je ok cena, 500d je dosta noviji aparat. Sam taj objektiv 18-55 ako je dobro očuvan vredi 30e.