• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji Canon uzeti? i zasto

Started by Zokikac, November 14, 2012, 05:00:00 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

da li je problem sto objektiv nema IS?

Sima_Strahota

To zavisi od tebe :)
Meni licno to uopste nije bitna stavka. Ne kazem da nije korisna stvar, naprotiv, ali jednostavno meni ne igra preterano vaznu ulogu.
Pored toga, IS se ne koristi dok je aparat na stativu, tako da ti za astrofotografiju nece znaciti nista.
...

Zokikac

Hvala ti Simo puno izuzetno si mi pomogao,usao sam u kucu na 5 min da vidim da li mi je neko nesto odgovorio na poruku i trk napolje da nastavim sa potragom M-ova koji me ubise,uzasno mi je tesko pronaci ih :)  recimo m33 trazim vec 2 dana :) i nista ali naci cu ga makar ga trazio mesec dana

Yagodinac

Quote from: Sima_Strahota on December 30, 2012, 07:29:10 pm
To zavisi od tebe :)
Meni licno to uopste nije bitna stavka. Ne kazem da nije korisna stvar, naprotiv, ali jednostavno meni ne igra preterano vaznu ulogu.
Pored toga, IS se ne koristi dok je aparat na stativu, tako da ti za astrofotografiju nece znaciti nista.


Tako je; IS je samo jedna stavka više koja može da crkne  ;D
IS je odličan za pucanje u sumrak iz ruke, mada nije svemoguć. Tvrdnje Canona da prašta 4 blende su obična koještarija, pre će biti da je dve blende (4 blende imaju L-ovi, a oni koštaju po deset puta više).

Inače ja lično 18-55IS priznajem kao umereno dobru optiku, mnogo bolju nego što mu je cena. Šteta samo što nije malo više robustan. Kad se zavrne na f7.1 ili f9.0 danju daje preoštre pejzaže na celom kadru. Na manjem f-broju ume da bude mekan, naročito kod mene na 55mm.
I ima kružne listiće blende, bokeh mu je skroz ok, takve listiće nemaju ni mnogo skuplji objektivi.

Ništa od gorenavedenog ne važi za staru non-IS verziju, ona je čak i optički slabija. Zato i košta polovna 30e.

Zokikac

Hvala jagodinac na pomoci,valjda cu naci nesto u skorije vreme dok pare ne odu na drugu stranu :)

Danijel

Kod Canona IS se nalazi u objektivu, dakle možeš birati treba li ti ili ne. Ako ti ne treba kupiš objektiv bez IS i dobiješ isto ali za manje novaca. Pokvari li se IS, pokvario se samo na tom objektivu, na drugom ti radi. To je još jedna prednost Canonovih aparata ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Zokikac

Hvala na savetima dobio sam i ponudu za neki za japansko trziste cini mi se Kiss isto 450d presao oko 20k okidanja

Zokikac

Pozdrav svima i srecna vam nova 2013 i punoo punnooo vedrih noci zelim svima

E ovako dobio sam ponudu za CANON 500d sa objektivom 18-55 bez IS sa 8000 okidanja za 280e da li je to dobra cena,posto koliko gledam raspon cena je ogroman

Hvala

Yagodinac

Cena je OK, proveri samo broj okidanja prilikom kupovine. Doduše, 500d ne može preko Eosinfo programa da prikaže broj ukupnih snimaka tako da imaš dve solucije:

- da instaliraš (te) Magic Lantern koji u meniju prikazuje ukupan broj okidanja
- da odnesete aparat u Canonov servis, mislim da je provera broja okidanja besplatna.

Ako se u oba slučaja sadašnji vlasnik nešto buni onda je verovatno mnoge svadbe posetio - ali ne kao gost.

Zokikac

Pozdrav,e ovako bio je zenin brat sa tim likom u pixel plusu rekli su mu da mora da ostavi aparat da bi se proverio broj okidanja ,naravno posto oni ne rade za praznike rekli su da dodjemo posle praznika a prodavcu se zuri da proda jerr ima ponudu za 650d pa mu treba novac a prodavac mi kaze da je u magic lanternu pokazao da ima 7754 okidanja i 121 video ili kako vec rece,zenin brat koji je video aparat kaze da izgleda extra da nigde nema jednu mrljicu ili ogrebotinu srafovi nisu izgrebani sto znaci da nije otvaran gripovi izgledaju lepo nisu izguljeni tako da sto se tice estetike kaze da izgleda extra e sad da li taj magic pokazuje dobro broj okidanja i ako promasi da li moze da promasi za 10 000 ili 20 000 okidanja to ne verujem,kad budes mogao ti ili neko drugi neka mi odgovori cisto da vidim vase misljenje jer mi se bas ne daje 280+20 put bez veze :) Hvala svima

Zokikac

Napokon uyeo CANON 500D prezadovoljan :)  za sada :)

zozo83

nek je se srecom imenjace, pa da gledamo slike
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sekula

Quote from: Zokikac on January 06, 2013, 08:12:09 pm
Napokon uyeo CANON 500D prezadovoljan :)  za sada :)


Samo napred sa slikanjem sada!  ;)
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Zokikac

Hvala svima na podrsci nadam se da cu da se snadjem u svemu ovome,malo mi je problem da pronadjem koji adapter mi treba sa Canona na fokuser teleskopa,u pitanju je 200/1200 na dobson montazi (znam da nije za astrofoto) ali zelim da probam fotkanje meseca za pocetak da udjem malo u fazon,e sad fokuser je od 2" sa adapterom od 1,25" posto su mi barlow i okular od 1,25" na fokuseru nemam navoj da li i koji adapter moze da se nakaci na njega?ja sam malo trazio i nasao sam samo  T2 adapter ali koliko sam ja skontao on je sa navojem i uvrne se u fokuser....