• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
April 26, 2024, 03:19:43 am

Nasa TV!

Started by eyej, October 16, 2005, 10:38:21 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

eyej

Da li neko, mozda, prati Nasa TV? Ima dosta zanimljivih stvari! Ne znam kakve su vam internet konekcije, ali naravno da samo broadband konekcije dolaze u obzir! Nisam siguran, ali mislim da vec od 128k ide ok! Meni sa 512 ide sasvim ok, sto bi, naravno bilo skroz cudno da ne radi! Mislim da bvam je najbezbolnije resenje pracenje uz pomoc Real Player-a! Probajte!  

http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html
pa pod "NASA TV via the Internet" izaberete odgovarajuci link!

sashastar

Ja sam eyej pratio preko NASA TV Deep Impact i lansiranje Shuttlea
Ali hoce uzavisnosti od opterecenja da stucka i da loadira
ali sto brzi protok imas odmah je sve i bolje
Moze se gledati i preko Windows Media playera a bilo je i preko
Yahoo appleta i.t.d..................................
Vidi se da polako ulazis u sveopstu semu i ja sam jednom to isto pitanje
postavio na forumu
U svakom slucaju napreduj i informisise u svim sektorima Astronomije
i dobro pregledaj stare postove mnogo mozes nauciti to je i u mom slucaju bilo
Samo napred  :)

eyej

E ovo je vec drugi put da si me preduhitrio! :) Stvarno cu morati da sednem i procitam sve zive postove koji su bili na ovom forumu! :roll:

wexy

Meni ide skroz ok na dial-up, Deep Impact misiju sam pratio bez problema doduše ne u špicu već negde oko 7 ujutru.

sashastar

O da,da wexy i ja smo tada bili jedini i na forumu.
Iako sam se ja bio prisutan vec posle 4.00
Bilo je super pratiti.

eyej

Na dial-up-u radi dobro? Pa pazi, to sto ti pricas da nije bilo u spicu.. teorijski, nakacio si se na 52000 bps-a, sto ti, u najbolju ruku, izadje oko 6,5 kB/s!  Eto.. ako je tako, onda mu treba toliko da radi! Cudno! Znam da ume i meni ponekad da stucne! A i cudi me da NASA nije dala minimal requirements..

Sich

pa imas posebnu rezoluciju za dial-up, posebnu za brze veze
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Skyw@lker

Pa ne mogu da verujem da sam "ispustio" ovaj tread ranije! Thanks Igore, sad sam probao, radi mi skroz okej, super je. (doduse imam 256k vezu  :wink: ) Mada real video je ipak samo real video, mislim losa slika itd...
"Covek zivi u konacnom svetu, ali njegova masta ne."