• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SF filmovi

Started by Kizza, November 28, 2012, 09:02:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toma B

Quote from: Kizza on December 01, 2012, 07:33:14 pm
Jedino ne mogu da se setim kakvu ideju nudi Matrix?

Mračnu Kizzo mračnu... :o

  Matrix je svuda oko nas. Čak i sada, u ovoj sobi. Možeš ga videti kada pogledaš kroz prozor ili kad uključiš svoj televizor. Možeš ga osetiti kada odeš na posao, kada odeš u crkvu ili kada plaćaš poreze. To je svet koji ti prekriva oči da bi ti onemogućio da vidiš istinu.....
....Da si rob. Kao i svi ostali, rođen si u ropstvu, rođen u zatvoru koji ne možeš omirisati, okusiti ili dodirnuti. Zatvor za tvoj um...
...Nažalost, nikome se ne može objasniti šta je Matrix. Moraš ga videti sam...

Sfataš?

Accuphase

December 02, 2012, 07:51:05 pm #46 Last Edit: December 02, 2012, 08:32:37 pm by Accuphase
Quote from: Kizza on December 01, 2012, 07:33:14 pm
Svaki SF film ima neku ideju.Naprimer Odiseja 2001 nam govori koliku moć imaju naši tvotci.Mislim na to  kako su ostavili Monolit koji utiče na svest tako da počnemo da razmišljamo.Jedino ne mogu da se setim kakvu ideju nudi Matrix?


Ne, poenta klarkove odiseje, nije u moći, nije u o tome da "Dovoljno razvijenu tehnologiju ne možete razlikovati od magije" !
Elem... s obzirom na činjenicu, da ma koliko svemir bio veliki i star, neko je(ili "nešto") morao da bude prvi, sam pisac ih naziva "prvorođeni".

Naravno, kao i sve u životu, ta laskava titula, ima i jednu veliku, temeljnu manu... "bili su sami, nije bilo nikog drugog sem njih", te su stoga vođeni teskobom i altruizmom, posejali "seme života", širom svemira, naravno i naše galaksije.

Neumitnim prolaskom vremena "prvorođeni" naravno ni u kom slučaju neće ličiti na svoju decu, kada ista stasaju jednog dana, ali s obzirom da se u kolevci ne ostaje večito, nego se pre ili kasnije, krene u potragu za smislom svojeg porekla... susret je neminovan.

Tim pre, što je "širenje života" ili poštovanje istog, zavisi kako se gleda(princip je isti, sve su ostalo nijanse)... i naša obaveza !

Kizza

 Zanimljivo je da je Odiseja 2001  moj prvi SF film i  to nikada neću zaboraviti.On je snimljen 1968 godine a Ja sam ga gledao kao klinac sa roditeljima u "Domu Sindikata".Oni su zaspali već nakon prvih pola sata.A ja nisam mogao ni te cele noći da zaspim.Postavio sam sam sebi hiljadu pitanja i mislio sam da ću nekad saznati odgovore.Na žalost nisam ali zato sam zavoleo  SF,astronomiju,fiziku,kosmonautiku....
Još uvek me mući taj trenutak kada je evolucija stala i dozvolila da se pojavi Homosapines.Od prvobitnog rođaka izgubio je dlake,rep,počeo da pravi oružje,loži vatru i sadi žitarice.Naučio je da prati kretanje Meseca i Zvezda.Shvatio je da postoje zakonitosti na nebu.Kasnije je od kamena pravio spomenike koji su i dan danas grandiozni.Na žalost put je bio i ostao težak,posut besmislenim ratovima.
Nadam se da će se MONOLIT vratiti pa da nastavimo da razvijamo SVEST  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sima_Strahota

Nije evolucija stala, traje i dalje :)
...

Kizza

@Toma B
Sad mi je sve jasno  :) Nema se kud,idemo dalje (kolko nam dozvole ) ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Toma B

Eto vidiš.  ;D
Ništa lepše nego kad te neko lepo razume.  8)

earthrealm

Sta se nalazi na Jupiterovom mesecu Europa ispod svog tog leda u ogromnim okeanima? Kako stvari stoje mala je sansa da cemo stvarno saznati, ali nista nas nesprecava da mastamo. Novi trailer za film o istrazivanju jednog od Jupiterovih najvecih satelita http://www.youtube.com/watch?v=DLi1EqVNIXk&feature=g-subs-u


Milan Nikolic

January 09, 2013, 03:00:12 pm #53 Last Edit: January 09, 2013, 03:16:29 pm by Milan Nikolic
Quote from: earthrealm on November 29, 2012, 11:39:38 am
Ukratko film Prometheus je bez ikakve dubine i znacenja, glup, detinjast, smesan... Ja bih ga preporucui samo ako je nekom extra dosadno i nema nista pametnije da gleda. Odgledajte ga cisto da nebude "Nikad nisam video taj film". Iskljucite mozak i sva ocekivanja koja mozda imate zaostala od filma Alien i progurajte kroz film zadovoljavajuci se lepim bojama, svetlima i animacijom.


Sad sam ga odgledao na silu. Bezobrazluk od filma.

earthrealm

QuoteSad sam ga odgledao na silu. Bezobrazluk od filma.


Hehe... ima li neka posebna scena koja je na tebe ostavila utisak? :)

Milan Nikolic

Ne znam šta bih izvdvojio kao najgluplju scenu, ali vrhunac je bio u plagijatu DosijeaX i Osmog putnika.


Ljubo

QuoteNe znam šta bih izvdvojio kao najgluplju scenu, ali vrhunac je bio u plagijatu DosijeaX i Osmog putnika


Slazem se da je film ispod prosjeka, ali kako misliš plagijat Osmog putnika?

Accuphase

Quote from: Milan Nikolic on January 10, 2013, 01:02:23 pm
Ne znam šta bih izvdvojio kao najgluplju scenu, ali vrhunac je bio u plagijatu DosijeaX i Osmog putnika.




Milane, prilagodljiv si, moram da priznam...

Accuphase

Možda vam bude zanimljivo, ima dosta paralela sa stvarnim "SpaceX"...
https://www.weylandindustries.com/
http://www.spacex.com/

Milan Nikolic

January 10, 2013, 04:12:06 pm #59 Last Edit: January 10, 2013, 04:17:18 pm by Milan Nikolic
Quote from: Ljubo on January 10, 2013, 02:57:18 pm
Slazem se da je film ispod prosjeka, ali kako misliš plagijat Osmog putnika?


Ne samo što je preuzeta priča o fetusu eliena koji se formira kroz čoveka - a ovde i kroz čovekovog Tvorca -, nego je i izgled tog eliena isti kao iz Osmog putnika (ili barem 99% isti). Izdvojio sam sliku sa samog kraja filma da vidite, i zato nema smisla da se taj film ne zove Osmi putnik - Prometej. :) (Da ne spominjem androida kome otpadne glava ali i dalje priča.)



Ipak ću spomenuti koju glupost iz filma. Prvo, dokle više gravitacije tamo gde nema gravitacione mase - ili ravnomerno ubrzanog kretanja? Ljudi stoje kao da se gravitacija može kupiti na pijaci.

Drugo, ulazak u atmosferu te egzoplanete ne samo da ne izaziva nikakvo zagrejavanje letelice, nego se na samom nosu letelice nalazi stakleni kokpit gde ljudi opušteno posmatraju kako sleću. Dalje, po sletanju, izleću vozilima i punim gasom kreću se kao na Pariz-Dakar.

Već je neko spomenuo. Verovatnoća da se nasumično spuste iznad kritičnog objekta je najmanje jedan u sto miliona. Neverovatno je da scenario nije mogao biti malo prilagođeniji.