• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

SF filmovi

Started by Kizza, November 28, 2012, 09:02:15 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Zanimljivo iskustvo Danijele.Ja sam imao sličan slučaj još pre četrdeset godina.Završio sam kurs iz astronomije,na Kalemegdanu, tako da sam imao neko iskustvo u posmatranju neba.Opsesija meni i mom drugaru je  bilo da uočimo i posmatramo satelite.Jedne vedre noći ugledali smo jedan koji se kretao ka zapadu.Bio je dosta sjajan i na naše zaprepašćenje naglo je skrenuo ka jugu.Nije bilo nikakvog bljeska samo je skrenuo i nestao na jugu.Stvarno ne znam šta smo videli ali bilo je neuobićajeno.
Takođe kada niste sigurni u ono što ste videli slobodno upotrebite izraze NLO ili UFO jer to i jesu  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

VaskoGM

Quote from: Danijel on February 21, 2017, 06:40:24 pm
Quote from: VaskoGM on February 21, 2017, 05:26:36 pm
Ima nesto jos zanimljivije od toga. Ajde da ostavimo otmice i bliske kontakte trece, cetvrte i ostalih vrsta, nego onaj prve vrste - videti NLO na nebu.
Koliko je samo prijavljivanja toga... koliko hoces. A opet, kada je tako nesto prijavio redovni posmatrac neba - astronom? Pa verovatno nikad.
Zasto da niko od nas koji stalno buljimo gore nista nikada ne vidi a tamo neki amer koji je samo izasao iz kuce da baci smece u kantu jedva izvukao zivu glavu od vanzemaljaca i digne sve svetske medije na noge  ;D
A u realnosti, samo mu se verovatno Venera ili ISS ucinila malo bliza, veca i mozda neprijateljski nastrojena....


Ehmmmm... ja sam imao čast promatrati nešto takvo.


Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Danijel

Ta slika me podsjeća na snimanje meteora. Uvijek lete tamo gdje fotić nije okrenut. Kada ga okrenem, onda promijene smjer i lete s druge strane. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

spadej

"Nemojte ljudi, ko Boga vas molim !"

Mnogo toga leti nebom a mi nemamo pojma sta je. I ne mozemo znati, pa smo uveli pojam NLO. Ali bre, vanzemaljski brodovi, otmice i sl... nekad sam citao gomile knjiga o tome.
A onda sam odrastao. ;D

Quote from: Kizza on February 21, 2017, 03:47:05 pm
Mislim da je velika greška ako mislimo da vanzemaljci razmišljaju kao mi.Mi smo miroljubiva rasa puna razumevanja i tolerancije, bez rasnih i verskih razlika.Volimo prirodu,pazimo na resurse a nove životinjske vrste,koje non stop otkrivamao,ne seciramo i ne stavljamo u tegle....

Od vise miliona vrsta zivota na Zemlji, covek je jedini koji ubija iz zadovoljstva. Ako taj podatak prenesmo u svemirske razmere, sansa da naletimo na nekog slicnog nama je 1:vise miliona.  Dakle, ne moramo da brinemo, vanzemaljci nas nece stavljati u tegle, bar se nadam.

Danijel

Vrsta koja je agresivna neće se moći razviti do te mjere da putuje na međuzvjezdanim rastojanjima jer će u međuvremenu uništiti sama sebe, odnosno neće biti dovoljno pametna da se razvije do mjere da može napredovati u znanosti i tehnologiji. Mi smo na samom rubu da odlučimo jesmo li pametni ili glupi.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Na žalost mislim da ubrzano idemo ka onoj "drugoj opciji": https://easterndaily.com/radioactive-cloud-over-europe/
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Čak i muzika podseća na Vangelisa, što je po meni jedan veliki plus.

lucky

Ruski SF film:

Naučnofantastična tri-de drama režisera Fjodora Bondarčuka ,,Sila privlačnosti"

https://www.youtube.com/watch?v=5bYzbzYOVYY&spfreload=5
130/650 Dobson Skywatcher FLEX

Kizza

Najzad odgledah i "Blade Runner 2049"  :) Film je odličan a jedina zamerka je da predugo traje.Ipak dva sata i trideset minuta je previše, barem za mene.
  Neophodno je da , ko nije gledao prvi deo filma, da ga obavezno pogleda!
Priča, muzika, slika, sve je odlično!Maksimalne ocene u svakom slučaju  :)   
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Ljubiša

https://www.youtube.com/watch?v=E0LVnW5lPWA
Najava mi na početku delovala zanimljivo, ali posle se pretvolilo u ...  ::)
Ako neko pogleda neka ovde ostavi konemtar.  :)

VaskoGM

Uopa!  8)
Naravno da nije SF ali moze i ovde...

https://youtu.be/T1wUzd5ZI50
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

VaskoGM

Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

mitja

Skywatcher 150/750 P
Celestron astromaster 130 EQ
EQ2 celestron montaza.
Skywatcher EQ5 GoTo Pro
Canon 2000D
Svbony 305 pro ar coating
Svbony UHC, Svbony IR cut, Svbony IR pass, Moon and skyglove filter, Solar filter.

AstroMen

 Taj Blade Runner 2049 je crap for me. Dosadan i dugo traje i ništa ne kazuje trash. Ono dole je Titan sa Semom u glavnoj nije loše ali nije za reprizno gledanje. Lepo pokazuje da sa mutacijom tela ide i mutacija duha otuda to..... A evo ovaj UFO ćemo sada da gledamo.