• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 
March 28, 2024, 09:34:36 pm

Kamenje

Started by Denda, December 06, 2012, 03:45:59 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Denda

Kako nisam znao gde da ovo postujem,odlucio sam da ovde to podeli sa vama,ako admini misle da nije ovde mesto nek ovo prebace gde treba

Kamenje je pronadjeno u jednoj sumi ,tacnije je to moj otac pronasao u nasoj sumi.Kako mi on kaze bilo je razbacano u krugu od 30 metara i po njegov prici u toj sumi nikada nije video kamicak a ne nesto ovako.Kamenje je skupio u neki dzak i doneo u nasu kucu.
Kada sam posledni put bio kod oca ja sam to fotografisao i sad kacim te fotke da to podelim sa vama i da nesto vise saznam o njima ako je to uopste moguce
Da li nositi ovo na neke analize i provere ili odneti nekoj ustanovi..

-cela gomila je teska nekih 30kg
-na dodir je glatko
-malo lici na led
-krto je i kada se prelomi unutra ima dosta ...nazovi kristala
-to je neki moj opis...onako laicki

Mozda fotografije vise pokazu





















Pozdrav svima

morea

Mene iskreno podeća pomalo na prilično zaprljani (u mineraloškom smislu) halit (kamenu so), ako su ovi kristalići slani onda je to to.


Ako u blizini imate neki rudarsko-geološki fakutet, ili laboratoriju, odnesite tamo i pitajte, reći će vam 100%.

Yagodinac

To je to; lizni i uveri se da je so  :P
Upravo ste ćale i ti nekom lovcu osujetili plan da tu privuče srndaća ili vepra.

Sekula

Quote from: Yagodinac on December 06, 2012, 05:47:11 pm
To je to; lizni i uveri se da je so  :P
Upravo ste ćale i ti nekom lovcu osujetili plan da tu privuče srndaća ili vepra.


Mislim da si apsolutno u pravu i da je vrlo verovatno u pitanju mamac pošto je za životinje, pogotovu zimi, ovo prava poslastica. Ista kamena so koju koriste i putari sada u sezoni, kladim se.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

orion310591

Pa ako je slano trebalo bi i po mirisu da se oseti i po prstima od pipanja... valjda. On to nije napisao.

Denda

Jos neki podatak

-prilikom loma ... udarac od betonsku plocu u dvoristu ..sevnule su varnice ??

-kamenje je toliko glatko da izgleda kao da je vlazno,a suvo je na dodir

-Dzak u kome je bilo kamenje a i samo kamenje ima miris paljevine

inace je suma udaljena od magstralnog puta nekih 7-8km,a ne bih bas da isprobavam ukus
probacu da potopim jedan komad u neku kantu sa vodom

orion310591

Jel si probao da delove sklopis? TJ jel se podudaraju delovi neki bar?

Probaj plamenom da zahvatis mali kamencic da vidis dal ce da se desi nesto...

Mozes i metal-detektor da napravis da vidis dal ce da reaguje...

Bas me interesuje sta je... =]

Sima_Strahota

Da se ne oseca na pokvarena jaja?
...