• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Intrigantno

Started by NeS, December 30, 2012, 10:06:33 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Sima_Strahota

Nista od toga dok god neko ne okaci generator na bilo koji hepek koji se tako kotrlja ili okrece....Pod pretpostavkom da se stvarno vecno vrti....
...

sale11472

Ni najmanje intrigantno.
Jedno je pustit neku mašinu da se vrti dovoljno dugo da ljudima dosadi da je gledaju pa kažu kakao se večno kreće a sasvim druga stvar je učiniti da ta mašina nešto korisno radi.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Kizza

Meni je ovaj "slučaj" zanimljiv,ako nije neki trik: http://www.youtube.com/watch?v=yoCBORXzOqU
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Predrag

Ovo je postalo veoma "popularno" u poslednjih nekoliko dana i zna da iznervira:

The helical model - our solar system is a vortex

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0jHsq36_NTU
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

kruska

poznato je da se sunce tj. suncev sistem krece prilicno konstantnom brzinom kako su naveli oko 20 km/s
bas me zanima jesu li onaj suncev trag necim izmerili
🌠

NeS

Suncev sistem se krece oko centra galakcije oko 230 km/s a taj podatak od 20 km/s mislim da se odnosi na kretanje sunca u lokalnom sistemu tj. kretanje sunca ka apeksu.

Sima_Strahota

U principu u tom klipu nema nista netacno, osim sto je besmisleno. Mislim, da li neko prati ogranicenje brzine na autoputu u odnosu na taj autoput ili u odnosu na centar galaksije?
...

Milan Nikolic

Quote from: sale11472 on January 02, 2013, 05:31:06 pm
Ni najmanje intrigantno.
Jedno je pustit neku mašinu da se vrti dovoljno dugo da ljudima dosadi da je gledaju pa kažu kako se večno kreće a sasvim druga stvar je učiniti da ta mašina nešto korisno radi.


Da li ipak ovde možemo obratiti pažnju na trenje koje izaziva rotacija kroz osovinske delove? To mora da proizvodi toplotu u nekoj meri.

Odakle bi ta toplota uzimala energiju? Voleo bih da čujem potpunije objašnjenje jer mora da bude neki logičan odgovor.

Lako može biti da je na tom snimku u pitanju prevara. Inercija se mogla ,,ubaciti'' sa neke skrivene strane.