• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mlečni Put prepun planeta

Started by Kizza, January 04, 2013, 07:49:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Kizza

Zanimljiva otkrića,tipujem na Kepler 62 f  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

MixailoGM

Upravo je objavljeno da je na osnovu podataka misije Kepler sa verovatnoćom od 99% potvrđeno novih, NOVIH 1284 egzoplaneta! To je više nego duplo nego što ih je otkriveno do sada! Da, ima ih mnooooooooooogo :o
* http://www.nasa.gov/press-release/nasas-kepler-mission-announces-largest-collection-of-planets-ever-discovered

Kizza

Lepa ali i očekivana vest  :) Na žalost ako NASA i otkrije vanzemaljski život,ubeđen sam, neće nam reći.Pitam se ko će o tome odlučivati ili ko već odučuje?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

MixailoGM

Meni ne bi ni smetalo da kriju. :D Nekako mi je važniji cilj za sada da postanemo višeplanetarna vrsta, da obezbedimo da neki kamičak iz svemira ne okonča sve što smo bili i što možemo da budemo (možda je i verovatnije da ćemo prenaseliti Zemlju i tako je uništiti). Posle toga i sami ćemo biti vanzemaljci (tehnički) pa se možemo okrenuti ka zvezdama. A tamo sam siguran da ćemo naći nekog, nešto... Kao što je "neko" jednom rekao - Zemlja je kolevka ljudi, ali čovek ne može ceo život provesti u kolevci. Kad smo već tu, moramo istražiti svemir i to bi trebalo da bude misija ljudske rase. ;D

marino

Quote from: Kizza on May 10, 2016, 09:26:27 pm
..ubeđen sam, neće nam reći..


i u pravu si
ima i nesudjeni tajni protokol za takvu situaciju kad do nje dodje, dogovor(protokol) datira od prije vise od dvadeset godina...uglavnom, ne bi vjerovao ali sefovi glavnih svjetskih religija biti će upoznati puno prije nas kako bi vjernicima mogli ispricati kako je i dalje rijec o jedinstvenom bogu i jedinstvenosti covjeka...naravno uz objasnjenje kako je bog toliko velik i da je dao jednistven zivot ne samo na nasoj vec i na drugim svjetovima...tako da dogma ne propadne u bezdan!
Vidulini Observatory

Kizza

Eh šta bih dao da Ja budem u takvoj komisiji  8) Voleo bih da se pokažu,makar sleteli ispred UN a,ili na televiziskim kanalima a da su prijateljki raspoloženi.Od hiljadu pitanja prvo bi bilo:" Kako ste stigli ovde i kojom brzinom?"
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Pravi susret s vanzemaljskom rasom, ako je ima, po mom mišljenju dogodit će se na neutralnom terenu, na nekom drugom nebeskom tijelu, recimo Mjesecu.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

MixailoGM

Moje pitanje bi bilo: "Pa gde ste do sad?!" ;D I da, slažem se za neutralan teren, samo mislim da ćemo se sresti za par vekova na nekoj planeti obližnjeg zvezdanog sistema...

spadej

SBBKBB...
Ko moze sa sigurnoscu da tvrdi da ce biti "ovako" ili "onako" , a rec je o necemu sto ce biti presedan u istoriji ljudske civilizacije? Necemu sto je toliko veliko da mi ne mozemo ni da shvatimo znacaj toga.  Kakve bre verske vodje i ostali, kakvi sastanci na drugim nebeskim telima i sl.

Ja mislim da ce sve procureti onog trenutka kada se sazna. Prvi ce sami operateri na velikim telekopima, ili mozda amateri, ili ko god vec, reci to svojim porodicama, prijateljima... a onda .... Da recimo bilo ko od vas prvi sazna da li bi mogao da zadrzi tu informaciju u sebi? Ja ne verujem ni da bi ostao ziv, srce bi mi puklo od uzbudjenja.

Takodje mislim da ce tesko u skorijoj  buducnosti da se desi susret civilizacija, u pravom smislu te reci. Najpre ce se otkriti nesto sto mrda, negde u nasoj okolini. Mozda virusi, bakterije, i sl. To ce tek dati podstrek da se vise novca usmeri ka istrazivanju svemira a manje za ratove i sl. Tek tad, kad budemo imali citavu flotu svemirsih teleskopa, i raznih drugih pomagala, tek tad cemo mozda videti, cuti, uhvatiti trag da negde nekog ima, ili da nas neko posmatra.


U jedno mozemo biti apsolutno sigurni. Onog trenutka kad se to desi, nista vise nece biti isto.

sasmir

   ''Oni'' ce biti negde, a njihove masine i aparati ce komunicirati sa nama. Ko bude toliko napredan nece se izlagati osim ako ne posalju nekog svog Hana Sola okruzenog vestackim tvorevinama.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

MixailoGM

Najcrnje mi je kada pomislim da možda tamo negde, u našem bližem ili daljem komšiluku, postoji civilizacija na istom nivou razvoja kao naša, na kojoj takođe političari vode reč kada se radi o istraživanju svemira. Oni tamo, mi ovde, oni očekuju da ih neko kontaktira, kao i mi. Oni uperili teleskope svih vrsta u nebo i čekaju, kao i mi... Zato kažem, primarno ne može biti samo da slušamo i čekamo. Moramo se jednom i vinuti u potragu ako ništa ne naiđe. :) A opet, još gora solucija je, što bi rekao Tajson, da su svratili i pogledali nas, videli da smo neinteligentni po njihovim standardima i nastavili dalje rekavši sebi "možda od ovih bude nešto za par vekova, vratićemo se." :-\

Danijel

Već sam jednom napisao zašto će se neke stvari raditi drugačije:

Quote from: Danijel on June 24, 2012, 06:39:13 pm
Službeno stajalište svemirskih velesila (tu spada i SETI) je ovakvo (to je rekao Korado Korlević na jednom predavanju): Ako se uhvati signal/poruka inteligentne vrste vanzemaljskog porijekla, to će se zatajiti maksimalno, neće se obavještavati javnost, neće se davati koordinate izvora i što je najvažnije od svega - NEĆE SE ODGOVARATI NA NJU !!!

Zašto je to tako? Sva iskustva kojima mi raspolažemo pokazuju da naprednija vrsta ima sklonost istrijebiti ili potčiniti sebi onu slabiju. Povijest i biologija je prepuna takvih primjera. Dakle, ako bi signal bio takav da ga ne mogu slušati radioamateri ili "obični" ljudi, vrlo je vjerovatno da mi za njega nikada ne bismo saznali.


Znači, ovo nije šala, to je dio protokola o postupanju država u toj situaciji. Naravno, ako potencijalni vanzemaljci žele da za njih znamo, pobrinut će se da tako bude, bez obzira na naše planove. Kako? Možemo samo pretpostavljati. Mogu biti miroljubivi, a i ne moraju. No, vjerojatno će biti miroljubivi jer ako su agresivna vrsta, neće se uspjeti tehnološki razviti do te mjere da putuju svemirom, uništit će se prije toga međusobno. I nama se to može dogoditi ako ne bude pameti. Već sam nešto o tome pisao. Već sada se vidi da sam u nečemu fulao. ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

 Mislim da smo zakasnili sa tim "javljanjem".Radio signali već jedan vek se šalju u svemir a i poslali smo letelice van našeg sistema i to sa porukom!Doduše sa podignutom rukom "mira" ali i kao od majke rođeni(goli).
A ako su superiorni,a jesu čim su stigli oni do nas,boriti se je iluziorno.Dakle bela zastava i cveće  ;)
Poenta je da prva vlada neke zemlje,kojoj bi se dala neka napredna tehnologija,ekstra motori ili oružje,bi nametnula svoju volju.To bi nazvali "demokratija".A to možemo da vidimo,osetio sam i na svojoj koži,šta se dešava na Blisko Istoku,Africi,Severnoj Koreji,Brazilu......
U slučaju kontakta,verovatno bi se desio na Svemirskoj stanici  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

May 25, 2016, 02:07:16 am #29 Last Edit: May 25, 2016, 02:20:11 am by sale11472
Nema me nako vreme i ...

Quote from: marino on May 11, 2016, 07:08:41 pm
Quote from: Kizza on May 10, 2016, 09:26:27 pm
..ubeđen sam, neće nam reći..


i u pravu si
ima i nesudjeni tajni protokol za takvu situaciju kad do nje dodje, dogovor(protokol) datira od prije vise od dvadeset godina...uglavnom, ne bi vjerovao ali sefovi glavnih svjetskih religija biti će upoznati puno prije nas kako bi vjernicima mogli ispricati kako je i dalje rijec o jedinstvenom bogu i jedinstvenosti covjeka...naravno uz objasnjenje kako je bog toliko velik i da je dao jednistven zivot ne samo na nasoj vec i na drugim svjetovima...tako da dogma ne propadne u bezdan!



Quote from: Danijel on May 14, 2016, 12:59:29 pm
Već sam jednom napisao zašto će se neke stvari raditi drugačije:

Quote from: Danijel on June 24, 2012, 06:39:13 pm
Službeno stajalište svemirskih velesila (tu spada i SETI) je ovakvo (to je rekao Korado Korlević na jednom predavanju): Ako se uhvati signal/poruka inteligentne vrste vanzemaljskog porijekla, to će se zatajiti maksimalno, neće se obavještavati javnost, neće se davati koordinate izvora i što je najvažnije od svega - NEĆE SE ODGOVARATI NA NJU !!!

Zašto je to tako? Sva iskustva kojima mi raspolažemo pokazuju da naprednija vrsta ima sklonost istrijebiti ili potčiniti sebi onu slabiju. Povijest i biologija je prepuna takvih primjera. Dakle, ako bi signal bio takav da ga ne mogu slušati radioamateri ili "obični" ljudi, vrlo je vjerovatno da mi za njega nikada ne bismo saznali.


Znači, ovo nije šala, to je dio protokola o postupanju država u toj situaciji. Naravno, ako potencijalni vanzemaljci žele da za njih znamo, pobrinut će se da tako bude, bez obzira na naše planove. Kako? Možemo samo pretpostavljati. Mogu biti miroljubivi, a i ne moraju. No, vjerojatno će biti miroljubivi jer ako su agresivna vrsta, neće se uspjeti tehnološki razviti do te mjere da putuju svemirom, uništit će se prije toga međusobno. I nama se to može dogoditi ako ne bude pameti. Već sam nešto o tome pisao. Već sada se vidi da sam u nečemu fulao. ;)



Hmm, interesantno, a da pogledamo šta piše u SETI post-detection protocolima ??? ili na SETI sajtu
Bolje nego da smišljamo neke "protokole" da ne upotrebim neki grublji izraz.
Zavera za skrivanje takvog otkrića je po obimu ravna zaveri ćutanja o tome da je sletanje na Mesec snimljeno u studiu.
Dakle i za ovo važe ista pravila kao i za bilo koje drugo naučno otkriće. Uostalom kako će znati da su nešto otkrili ako to neko ne potvrdi???
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D