• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Koji okulari????

Started by Zokikac, January 17, 2013, 03:35:56 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zokikac

Imam ponudu da uzmem 4 plossl okulara od ( 4mm 6,5mm 10mm i 20mm ) ili 5 celestron ( 4mm 8mm 12,5mm 20mm i 25mm ) sta uzeti od to dvoje? oba seta su potpuno novi e sad koji je bolje uzeti od ta dva seta sto se tice kvaliteta? Hvala

Ljubo

Ne navodis ko je proizvodjac prvog seta? Pretpostavljam da su u oba seta klasicni okulari tipa plossl (to jest da nisu wide-angle, ili neki drugi podtip plossla). Moje iskustvo sa Celestronovim ploslima je vrlo pozitivno, pa se ne bih razmisljao kad bih ja kupovao... A ti sacekaj, mozda jos neko da svoj sud.

Inace, ako je cijena dva Hyperion okulara u rangu s jednim od pomenutih setova, onda bolje uzeti njih (kvalitet na prvom mjestu kad su okulari u pitanju!). Mislim da se kupovinom par Hyperiona takodje dobija popust, nego kad se kupuju pojedinacno, tako da sve treba uzeti u obzir. Plus, ako imaš barlow, eto ti set, i to pravi, da ne razmišljaš. ;)

Zakljucak: Plossli su dobri all-around igraci, i daleko od toga da nece posluziti svrsi... Ali, ako hoces ostriju sliku, vece vidno polje, bolji kontrast i manje aberacija i kome, onda je Hyperion best-buy u srednjoj klasi.

kruska

celestron su plossl okulari i nemam uopste primedbi na njih(imam koferce sa njima)
ja licno najvise volim 25mm od ponudjenih tako da glasam za celestron.
🌠

Zokikac

Jesu plossl okulari ceo set od 5 komada dobijam za 20 eura ona 4 kom je prodao za 35 eura ali su neki no name tako da mi ostaje da uzmem celestron ako ih ovaj moj pacijent ne proda dok se ne cujem sa njim

marino

za taj novac uzimi si ovih 5 okulara od celestrona i uzivaj...vjerojatno ce zauvijek ostati u tvom vlasnistvu a ti ces nakon njih znati sto dalje zelis...
Vidulini Observatory

Sekula

Quote from: Zokikac on January 17, 2013, 08:09:59 pm
Jesu plossl okulari ceo set od 5 komada dobijam za 20 eura ona 4 kom je prodao za 35 eura ali su neki no name tako da mi ostaje da uzmem celestron ako ih ovaj moj pacijent ne proda dok se ne cujem sa njim
Quote from: marino on January 17, 2013, 09:32:26 pm
za taj novac uzimi si ovih 5 okulara od celestrona i uzivaj...vjerojatno ce zauvijek ostati u tvom vlasnistvu a ti ces nakon njih znati sto dalje zelis...


Ako su to Gold line plossl okulari koje pravi skywatcher onda jesu za svaku preporuku i bolji su po meni od običnih plossl pa i Celestronovih. Ali za te pare nema ih koliko je ovaj prodavao i nemoj da žališ što je tako bilo. Celestrone za te pare kupi bez razmišljanja, jer su oni dobra kupovina svakako.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Zokikac

Hvala svima na pomoci kupio sam celestron set

Zokikac

Ala mi ga je covek uvalio,nazove me danas i kaze da ipak nece da proda okulare.....doslo mi je da mu otkinem glavu

Yagodinac

Čitao forum, verovatno.
Nema veze, sad će on nešto da pita a mi ćemo da mu odgovorimo kako okulari ništa ne valjaju i jeftini su.

r2d2

5 evra po komadu i to je to, ionako su noname...   :)

Zokikac

Cekam neku drugu priliku,taman dok se ne razvedri :) a to nece izgleda skoro, za pecanje je dosta hladno preko dana i voda je dosla pa riba ne grize :) za astronomiju je uzasno oblacno ( tu hladnoca nije problem ) hocu drugaru ( koji je izuzetno zainteresovan za astronomiju i zeli da udje u taj svet ) da pokazem poneki Messier medjutim ovo vreme nas sputava,jedino da pocnem da se bavim jos nekim hobijem a ne znam kojim :) skupljanje salveta ili tako nesto za cega ne treba vedro ili toplo vreme :)

BTW r2d2 okulari su bili celestron plossl :)

sale11472

Quote from: Zokikac on January 21, 2013, 06:02:55 pm
BTW r2d2 okulari su bili celestron plossl :)


Pa da lepo kaže, NO NAME ;D
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D