• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Raspitivanje zbog kupovine Canon eos 1100d

Started by Predrag, January 29, 2013, 08:14:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

kruska

ne brini se, u ruci mandusica vuka...
ako ima live view, radi sa eos utility remote shutting , i bulb(exposure duze od 30 sekundi) uzi ga - koji god


p.s. realno mislim da je iso 400-800(krajnji 1600) astrofotografski opseg za dso
🌠

Predrag

Da vas obavestim da je dilema rešena. Odustao sam od kupovine Canon-a i stigao mi je novi Nikon D5100.
Hvala svima na savetima. Mnogo ste mi pomogli i olakšali izbor.

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

zozo83

Nek je sa srecom pedjo, i da te dobro sluzi, nemoj ga stedeti
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Yagodinac


Predrag

Hvala!

Kada sam kupio teleskop tri nedelje nisam video nebo od oblaka, a sada je isto, s obzirom da najavljuju oblačno vreme najmanje nedelju dana! :)

Plus je klinac ostavio otiske prstiju na objektivu. Sad još da nabavim neku krpicu za brisanje. :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Yagodinac

Pazi ako nađeš neku jeftiniju kinesku magičnu krpu, poneke imaju osobinu da (elektrostatički) privlače kojekakve opiljke ko zna od čega. Ja imam jednu takvu i njom ne brišem ni šoferšajbnu a kamoli objektiv  ;)

Predrag

Doneo mi je brat fenomenalnu meku krpu koju je koristio za svoje naočare, a dobio je prilikom kupovine naočara. Obrisalo se jednim laganim pokretom. :)
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Predrag

Koliko sam primetio u M modu ne postoji opcija da se isključi ugrađeni blic. Da li ja nisam video tu opciju ili je stvarno nema?
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sima_Strahota

Nemoguce. Jel ti blic sam izleti ili sta?
...

Predrag

Da, sam izleti. Postoje tri opcije u M, ali nijedna nije za potpuno isključenje blica.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

zozo83

ne znam kod nikona za to, ali mislim da je glupo da nema opciju za gasenje blica, sto se tice krpice ja koristim onu krpicu za mobilne telefone i ekstra brise, a sto se displeja tice ja sam ga odmah zastitio folijom za fotoaparate isto, 400din, i lepo se osiguras od grebanja
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sima_Strahota

Procitaj ovo:
http://forums.dpreview.com/forums/post/50264767

Ovako kako opisujes nije tu nesto kako treba.

edit:
Ako ne resis problem, obrati se ovde: http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showforum=32
Tu ima jos vlasnika D5100 i servisera, pa bi trebalo da se utvrdi da li je to stvarno bug ili feature.
...

Sima_Strahota

I jos jedna sdtvar...da li si pogledao manual, sta kaze sa flash. Evo ja sad gledam i trebalo bi da ima opcija za iskljucivanje.
...