• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Otkrice na osnovu analize fosila nadjenog u Srbiji

Started by Kizza, February 07, 2013, 07:01:13 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

February 07, 2013, 07:01:13 pm Last Edit: February 07, 2013, 08:18:20 pm by Sekula
Zanimljivo otkriće: http://news.discovery.com/human/evolution/ancient-human-jawbone-found-130207.htm
Puno ljudi me je ubeđivalo da smo narod najjstariji a Ja im nisam verovao.Izvinjavam se  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase


Kizza

Mislim da se šale na ozbiljno naučno otkriće ne smeju zbijati na način na koji prezentuje član " Accuphase".
Nadam se da će moderatori reagovati?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

February 07, 2013, 07:55:27 pm #3 Last Edit: February 07, 2013, 08:18:44 pm by Sekula
Quote from: Kizza on February 07, 2013, 07:52:39 pm
Mislim da se šale na ozbiljno naučno otkriće ne smeju zbijati na način na koji prezentuje član " Accuphase".
Nadam se da će moderatori reagovati?


Samo se šalim na račun tvoje gore napisane šale, zar to nije očigledno ?

Kizza

February 07, 2013, 08:08:36 pm #4 Last Edit: February 07, 2013, 08:19:09 pm by Sekula
Nećeš verovati ali Ja se osećam ponosnim u vezi ovog otkrića.Smučilo mi se da nas više blate po svetu kao "loše momke".Ajmo da pored sportista budemo poznati i po nečemu drugom.
Moraš priznati da ne zvuči loše "Narod Najstariji"!
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sekula

Srbi i Hrvati i svi ostali koji sada se pod sadasnjim nacionalnim imenima deklarisu po sadasnjoj etnografskoj mapi Balkana u to vreme nisu ni postojali. Zato se manite Srbovanja, u vezi ove vesti i ovde, za i protiv nje, itd, itd...
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Accuphase

February 07, 2013, 08:17:28 pm #6 Last Edit: February 07, 2013, 08:19:24 pm by Sekula
Quote from: Kizza on February 07, 2013, 08:08:36 pm
Nećeš verovati ali Ja se osećam ponosnim u vezi ovog otkrića.Smučilo mi se da nas više blate po svetu kao "loše momke".Ajmo da pored sportista budemo poznati i po nečemu drugom.
Moraš priznati da ne zvuči loše "Narod Najstariji"!


Iskreno, zvuči mi totalno bzv...

Kizza

Zanimljivi su ovi naši prostori.Setio sam se "Lepenskog Vira": http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%92%D0%B8%D1%80
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

kruska

Sacekajte da provere npr y-haplotip, ili mitohondrijsku dnk pa ce vidimo jos detalja..
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

orion310591

Quote from: Kizza on February 07, 2013, 08:08:36 pm
Nećeš verovati ali Ja se osećam ponosnim u vezi ovog otkrića.Smučilo mi se da nas više blate po svetu kao "loše momke".Ajmo da pored sportista budemo poznati i po nečemu drugom.
Moraš priznati da ne zvuči loše "Narod Najstariji"!


Pre ce poceti da nas zovu "pecinski ljudi" il tako nesto nego "Narod Najstariji". Generalni utisak koji je stvorila propaganda o nama se nece promeniti usled jednog ili 5 otkrica... bilo kojih razmera...

spadej

February 09, 2013, 11:58:32 am #10 Last Edit: February 09, 2013, 12:04:11 pm by spadej
Stvarno ne vidim bilo kakvu vezu nekog fosila starog pola miliona godina sa danasnjom populacijom, koja zivi na ovim prostorima zadnjih 1500 godina.
Da li treba da budemo ponosni ako se otkrije i neki fosil tiranosaurusa? Ako je i on ziveo ovde, mozda ce neko reci da je i on nas predak?

Ta vilicna kost jeste nadjena u pecini u Srbiji, ali je otkrice objavio "...bioarchaeologist from the University of Winnipeg in Canada." . Da su to uradili ljudi iz nekog naseg instituta, da je starost toga sto je nadjeno utvrdjena ovde kod nas, i da je je na kraju citav naucni rad odavde prezentovan svetskoj nauci, e to bi me ucinilo ponosnim.

sale11472

Quote from: spadej on February 09, 2013, 11:58:32 am


Ta vilicna kost jeste nadjena u pecini u Srbiji, ali je otkrice objavio "...bioarchaeologist from the University of Winnipeg in Canada."


Mogao si da citiraš malo duže tj "Mirjana Roksandic, a bioarchaeologist from the University of Winnipeg in Canada."  ;)
JBG 90-te su poharale naše institute pa su mnogi krenuli "trbuhom za kruhom" u najboljoj tradiciji naše nauke.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Accuphase

Quote from: sale11472 on February 10, 2013, 06:34:36 pm
Quote from: spadej on February 09, 2013, 11:58:32 am


Ta vilicna kost jeste nadjena u pecini u Srbiji, ali je otkrice objavio "...bioarchaeologist from the University of Winnipeg in Canada."


Mogao si da citiraš malo duže tj "Mirjana Roksandic, a bioarchaeologist from the University of Winnipeg in Canada."  ;)
JBG 90-te su poharale naše institute pa su mnogi krenuli "trbuhom za kruhom" u najboljoj tradiciji naše nauke.



Pa di gi vikamo da se vrnu, pošto se opravljamo, svakim danom u svakome pogledu... ?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?