• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Baljezgarijama nikad kraja...

Started by Sekula, February 10, 2013, 04:28:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kostur

Morao bih da se slozim sa Danijelom, jer na jednu dobru vest ja cujem u proseku sedam losih. Kada kazem dobru i losu mislim na kvalitet vesti :) Prestao sam da se cimam oko tih vesti, jer mozak jednog novinara kurira i ostalih novina nije dovoljno slozen da razume o onome sto pise (od politike do sporta). Recimo naleteo sam na sajt neke ivone. Iznervirao sam se zato sto pise o misterijama a reklamira prvo "pravoslavlje" a onda i astrologiju, tarot, pa cak i tantru (i to ne onaj zanimljiviji deo :D ). Ali takvih ljudi ima milion. Sve kao neki vernici i poboznici, a u stvari veruju u astrologiju i tetoviraju kojekakve krstove (sto je zabranjeno u bibliju). Upravo zato sto sam primetio da njih ima vise, odlucio sam da nije vredno mojih zivaca
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

frugorski

               Trebalo bi svi zajedno da poradimo na kulturi dijaloga i potpunoj eliminaciji politike sa stranica ovog foruma.Primetio sam da se i odnos nauke i religije uproscava ,pri cemu sa nauka dogmatizuje ,a o religiji se govori na nipodastavajuci , a cesto i uvredljiv nacin.To stvara ruznu sliku.
                Verujem da je moguca aktivnija i kreativnija uloga administratora.
                Sto vise astronomskih tema ,rezmene misljenja i iskustava,pomoci ,saveta ,podrske ...zbog cega sam i zavoleo ovaj forum.



Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sasa

Nisam te razumeo, ja sam govorio o dostignućima astronomije, a ne o člancima u novinama. OK.

Danijel

Ja sam govorio o člancima u DOMAĆIM medijima. Nismo se razumjeli :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

NShappy

Evo, ima u Blicu i malo pametnijih tekstova: http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Putovanja/423148/Cudo-prirode-ili-delo-vanzemaljaca-Ostaci-svemirskog-broda-u-Rusiji#1
...propratiti svih 5 vezanih tekstova.

Ne znam ko im je pisao ove tekstove (tj. ko ih je našao i preveo), ali mogli bi da ga postave za jednog og urednika.

Sasa



Sasa

Prosto ne mogu da verujem da je taj čovek tako nešto rekao.

marko

Ja sam prekinuo čitati kod prvog spomena masona.  8)

TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

NShappy

Da li je zaista TAJ to rekao?!? E onda naša SANU, neka ide u peršun, da ne kažem nešto gore...

danicic_predrag

Quote from: NShappy on January 14, 2014, 06:22:08 pm
Da li je zaista TAJ to rekao?!? E onda naša SANU, neka ide u peršun, da ne kažem nešto gore...


Danas  svako moze nazvati seve Dotor nauka na facebook-u ...

btw ako je doktor u jednoj oblasti (npr medicina) ne znaci da je isa zna o bilo cemu drugom ..

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/%D0%94%D1%80%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B2%D0%BE/1495357/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%BE%D0%BC+%D0%B4%D0%BE+%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B5+%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%BB%D0%B5.html

a evo malo i o doktoratima

marko

Quote from: danicic_predrag on January 15, 2014, 03:29:00 pm
btw ako je doktor u jednoj oblasti (npr medicina) ne znaci da je isa zna o bilo cemu drugom ..



Točno, ne znači. Ali znači da ima razvijeno kritičko razmišljanje i da može izdvojiti žito od kukolja u bilo kom polju. Da će tražiti, što bi Ameri rekli "Hard evidence" i činjenice koje podupiru takve tvrdnje prije nego stane u njihovu obranu. Ipak on je doktor znanosti a ne baba na buvljaku. On bi trebao služiti prosvjetljenju svoje nacije i doprinosu znanstvenoj zajednici a ne odvlačiti je u srednji vijek.

Jadan mu je i doktorat i jadan fakultet i jadni mu mentori kojima služi na čast svojim "znanstvenim" radom.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

NShappy

Tja, malo proučite ko je taj Jovan I Deretić. Može se početi odavde: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%88%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%98._%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%9B

Sve u svemu, tužno što ovakvi imaju ikakav medijski publicitet.

Yagodinac

Biti doktor nauka ne garantuje da ste uvek u pravu. Jeste doktorirao, ali na tehničkim naukama. I kakve to veze ima sa antičkom istorijom?
Ovaj živopisni lik je najbolje godine svog života proveo u inostranstvu, pazeći se UDB-e i pišući nacionalističke tekstove. Zamislite za tenutak da ste dotični J.D. - to garantuje da ćete u starosti itekako zastupati svoje (nimalo naučne ali itekako nacionalističke) stavove, jer, nema više one ideološke matrice koja vas je ceo život proganjala.
U politici je potpuno nebitno ko je u pravu, sve dok se vaše ideje prodaju vi trljate ruke.

marko

Quote from: Yagodinac on January 16, 2014, 11:26:14 am
Biti doktor nauka ne garantuje da ste uvek u pravu. Jeste doktorirao, ali na tehničkim naukama. I kakve to veze ima sa antičkom istorijom?


Apsolutno nikakve. I ja sam u tehničkim naukama, ali mislim da mi to ne daje za pravo da pišem neutemeljene gluposti o bilo čemu. Pogotovo ako ispred imena stoji dr. sc. Hoću reći da se tijekom visokog obrazovanja (i općenito obrazovanja) razvija kritičko razmišljanje...ili bi bar trebalo da se razvije. To znači da, iako je moje područje recimo strojarstvo i tehnologija neću bez temeljitog istraživanja i prezentiranja činjenica zastupati po medijima raznorazne stavove, pogotovo one koje graniče sa pseudoznanošću ali i zdravim razumom.

Ne znam, takvo je moje razmišljanje.  :)
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)