• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Baljezgarijama nikad kraja...

Started by Sekula, February 10, 2013, 04:28:43 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Naravno da je tako, doktorirati u jednoj oblasti znači da ste najveći ekspert na svetu na temu koja je vaša doktorska disertacija. Međutim, članstvo u Akademiji nauka je nešto malo drugačija priča. Akademici (ne svi, čast izuzecima, ali jedan značajan deo) često smatraju da su eksperti opšte prakse i daju sebi za pravo da komentarišu mnogo toga što nema nikakve veze sa školama koje su završili. Primer je dotični, njegov magnum opus nema nikakve veze sa tehnikom već sa senzacionalističkom pseudonaukom i najprizemnijom politikom.

Da ne bude da sam se obrušio samo na (dobroćudnog) dekicu, evo jednog još interesantnijeg dramskog lika: on nije ništa doktorirao.

http://www.dejanlucic.net/sr/o_dejanu_lucicu.html

vlajkoni

A u kojoj akademiji nauka je Deretić akademik? Možda sam nešto pogrešio, ali nisam nisam ga pronašao među članovima SANU.

Yagodinac

Auh, mea culpa, nije član SANU ali se pojavljivao na nekim njihovim skupovima pa sam ja to permutovao  :(
Samo da me sad dotični ne tuži za klevetu  ;)

Sasa

O ne, Dejan Lučić. Ovo je drugi put danas da se srećem s tim likom, a i jednom u životu je mnogo.

2. Možda si ovog Deretića slučajno zamenio sa Vladetom Jerotićem (koji jeste član SANU)?

Yagodinac

Ma nisam, Jerotić se bar drži svojih oblasti (psihijatrija i religija) i ne prolupava se kad ga pitaju nešto iz nacionalne istorije  ;)
Međutim, već neko vreme sam čituckao svašta nešto o Deretiću i vremenom su se kojekakve tvrdnje o njegovim "akademskim" istraživanjima, "akademskom" obrazovanju i sveukupno "akademskom" pristupu u mojoj svesti pretvorile u zajednički imenitelj svega toga - pomislio sam da je dotični akademik. Plus je negde i pisalo da se pojavljivao na skupovima SANU (što je babi milo... tj dedi...). A i njegove teorije ga prosto preporučuju za onaj originalni saziv SANU od pre dvadesetak godina  :o ups, neću više, odosmo u politiku.
Eto, i ja sam za posmatranje  :-[

Voyager

Postoji drugi Jovan Deretić, koji je po zanimanju filolog i koji je autor nekoliko uglednih publikacija
Ne mešati ga sa ovim Jovanom I Deretićem koji je najobičniji šarlatan - preporučujem knjigu "Srbi pre Adama i posle njega" gde je dr Radivoj Radić argumentovano raskrinkao takve i njemu slične
No Deretiću se jedno mora priznati - ima veoma bujnu maštu :D

Dyson_Sphere

Quote from: Voyager on February 06, 2014, 12:00:59 pm
No Deretiću se jedno mora priznati - ima veoma bujnu maštu :D


Ma da, ali na nivou 5-godisnjeg deteta. Jedino sto on to radi vec vise od 20 godina( i to koliko se ja secam).

p.s
Sta ce vam trostruka provera robota, ja ovaj captcha Turing-ov test nema sanse da resim - 10 puta ucitavam novu sliku a mozda sam i postao robot sto i ne bi bilo cudno za nekog ko 20 godina slusa sta prica Deretic.
Ovoliku zastitu ni CIA-a nema.

marko

Mislim da to nestane nakon određenog broja postova.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

marko

http://web.archive.org/web/20121022012429/http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20030829/split01.asp

Evo jedan članak iz 2003. o promatranju Marsa za opozicije 2003. Malo će vam možda biti težak  za čitanje radi splitskog dijalekta, ali pokazuje što se dogodi kada pozovete ljude preko medija na javno promatranje.
TS 150/750
Mak 127/1500
Tair 3 300mm
EQ3+PicGoto
Pentax K-X
...i ostala oprema :)

johnny984

E ovo je stvarno da ne poveruješ  :o

Ovo mi je najjače:

-- Ma, kako ću ja, nisan policajac. Stanite u red, dvoje po dvoje.
-- Oćemo se uvatit za ruke?

:D :D :D

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Sasa


Yagodinac

Quote from: vlajkoni on January 17, 2014, 08:12:56 pm
A u kojoj akademiji nauka je Deretić akademik? Možda sam nešto pogrešio, ali nisam nisam ga pronašao među članovima SANU.


Našao sam šta me je zbunilo: on sam se predstavlja kao akademik  ;D


Sasa

Taj ne zaslužuje ni da ga čovek kritikuje.

Kizza

He,he nije lako ovo sve izračunati  :'(
U njegovom imenu ima 23 slova.Ako oduzmete broj 11,što je današnji datum,dobijamo broj 12 a ako uzmemo u obzir da je ovo 2011 godina lako je izračunati da je nemoguće dobiti broj 13.Mada ako znamo da je ovo mesec februar .....Ipak ja nisam akademik,na žalost  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?