• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Forum se srušio

Started by Ygor2000stargazer, February 13, 2013, 10:33:07 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ygor2000stargazer

Šta bi ovo :o? Meni je pisalo forum crashed.

kruska

ne znam kako administratori reaguju na ovo, ali meni su prilicno smor izvestavanja o serveru, forumu, tipa crko server, format disk, bekap.. restore

ljudi pa desava se svima da mora da podigne windows, ako cesto instalira programe i na 7 dana crkne windows (bar meni se desavalo)

ygor2000stargazer, bolje da pises u postojeci thread nego da zbog ovakve gluposti otvaras temu.
🌠

Sima_Strahota

U poslednje vreme vreme nerada foruma je postalo poprilicno veliko.

Nema to nikakve veze sa "mora da se podigne windows". Ne drze oni ovaj forum na kucnom racunaru, pa kad crkne, cekamo gazdu.
Jos manje ima veze sa "cestom instalacijom programa" i padanjem Windowsa. Windows ne pada zbog ceste instalacije programa, nego zbog djubreta i krekova koje se instaliraju na njega.
...

Accuphase

Quote from: Sima_Strahota on February 13, 2013, 04:07:36 pm
U poslednje vreme vreme nerada foruma je postalo poprilicno veliko.

Nema to nikakve veze sa "mora da se podigne windows". Ne drze oni ovaj forum na kucnom racunaru, pa kad crkne, cekamo gazdu.
Jos manje ima veze sa "cestom instalacijom programa" i padanjem Windowsa. Windows ne pada zbog ceste instalacije programa, nego zbog djubreta i krekova koje se instaliraju na njega.


Slažem se, krahovi i neregularnosti u radu foruma postaju zaista iritantni !

gile.ms

Da se radi o forumu neke komercijalne organizacije ovakve kritike bile bi na mestu.
Masa stvari može da se desi pa da forum ode van upotrebe, a većina takvih otkaza zahteva makar minimalnu akciju administratora: "repair ovo, restart ono"...
A šta ako je administrator otišao na pivo? Ili u bioskop? Ili na posmatranje (da posmatra zvezde, ne njega da posmatraju)  :P

Komercijalne organizacije plaćaju admine da u krucijalnim časovima budu u pripravnosti,  a mi bismo našim mogli makar da budemo zahvalni za forum naš nasušni...

Ne zamerite, ponovo ću postaviti link ka jednom sjajnom XKCD stripu
SkyWatcher 150/750 EQ3, TS 10x50, TS 20x80, Star Adventurer, EOS 550d<br />----------------------------<br />Truly, Madly, Deeply

Dyson_Sphere

Quote from: gile.ms on February 13, 2013, 08:44:11 pm
Ne zamerite, ponovo ću postaviti link ka jednom sjajnom XKCD stripu


Odlicno, e takvog system administrator-a odmah da angazujemo a ne ovog sto bi na pivo u slobodno vreme.

Sima_Strahota

Quote from: gile.ms on February 13, 2013, 08:44:11 pm
A šta ako je administrator otišao na pivo? Ili u bioskop? Ili na posmatranje (da posmatra zvezde, ne njega da posmatraju)  :P


Koliko znam, administrator ovih servera zivi u USofA i pritom naplacuje svoj posao :) Dakle, hosting firma koja sigurno ne drzi svoje servere na nekom tavanu.
Tako da, ako je ovo njihova greska (a u poslednje vreme je bilo upravo tako), treba preispitati dalju saradnju sa njima. To jest, ja bih tako uradio.
...

Accuphase

Jel se to opet "desilo" malopre, ili mi se samo učinilo ?

r2d2

February 15, 2013, 07:46:09 am #8 Last Edit: February 15, 2013, 07:53:44 am by r2d2
Na forumu sam relativno dugo i generalno govoreci ja sam prezadovoljan sa tehnickim radom ovog foruma. Ponekad ima problema, a gde ih pa nema..  Mozda je u pitanju neki tehnicki problem koji nama nije pao na pamet, a mozda je u pitanju sitnica. Ne znamo! Samo znamo da i kad ima problema on se uvek resi. Jedini nacin da se zahvalimo je da  postovi prate odredjeni  kvalitet...

Yagodinac

Da je ovo komercijala za koju plaćamo pretplatu, pa i da se ljutimo. Obzirom da neko to radi dobrim delom iz čistog entuzijazma - nekorektno je kritikovati. I slažem se da ozbiljnost postova itekako može da doprinese kredibilnosti i kvalitetu foruma  :)

Andromeda

Quote from: Yagodinac on February 15, 2013, 11:00:16 pm
Da je ovo komercijala za koju plaćamo pretplatu, pa i da se ljutimo. Obzirom da neko to radi dobrim delom iz čistog entuzijazma - nekorektno je kritikovati. I slažem se da ozbiljnost postova itekako može da doprinese kredibilnosti i kvalitetu foruma  :)


Slažem se sa tobom u potpunosti.

mmilan

Sve probleme u radu foruma možete da prijavite na hostmaster (na) svetnauke.org

Svi koji imaju neko bolje i povoljnije rešenje za hosting neka jave, naravno i donacije za troškove hostinga, održavanja i svega ostalog su dobrodošle :)
http://www.svetnauke.org/
Great people talk about ideas, average people talk about things, and small people talk about wine - Fran Lebowitz

Danijel

Da, i Zvjezdarnica se u cijelosti pokriva donacijama, zahvaljujući njima pokrili smo hostanje stranice za iduće četiri godine unaprijed :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT