• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Učestalost bolida i meteorita nad Zemljom

Started by Kizza, February 16, 2013, 09:35:46 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

 Poslednjih dana svedoci smo učestalosti pojave bolida ,metorita i meteora na našoj planeti.Najzad smo otkrili da adekvatne odbrana ne postoji i to me je razočalo.Toliko para je dato na balističke rakete jer su "druge" nacije večita opasnost.Ovih dana shvatili smo da najveća opasnost dolazi iz Svemira a da ne postoji ni teoretska ni praktična odbrana.
Znam da je jako  teško zaustaviti objekat koji juri 50 000 km/čas i to ako je satavljen od gvožđa a prečnik mu je mali.I da ga pogodite u statosferi A bombom rasparčani delovi i dalje su jako opasni a o radijaciji i da ne pričamo. Da li je uopšte  moguće u praksi probati neki odbrambeni sistem?Meni je jedino logično da se "sprži" moćnim laserima.Ali opet i to je u praksi teško jer ga moramo uočiti bar nekolko sati ranije.
Evo snimka od juče,osim u Rusiji i Kubi bio je i jedan iznad Kalifornije:  http://www.youtube.com/watch?v=HLpTOc1i8_8&feature=player_embedded
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

zozo83

Samo ako mogu da dodam da je pre jedno 2 nedelje bolid bio i kod nas, licno sam video ali nisam uspeo da zabelezim, jer me iznenadio
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Kizza

February 17, 2013, 04:45:50 pm #3 Last Edit: February 17, 2013, 04:54:12 pm by Kizza
Ma to je normalno,samo su retki ovako snažni kao ovaj od pre neki dan.Problem je u tome što ljudi nemaju nikakvu odbranu čak i da znaju gde će pasti.Da smo bar isprobali jednu A bombu negde u svemiru i videli efekat u vakumu.Ovako samo nagadjamo.
Evo i novog pojma "Vatrene Kugle": http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Meteor-ili-vatrena-lopta-obasjali-deo-zapadne-obale-SAD.sr.html
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Andromeda

Ma ljudi ne mogu da se opamete sve dok ih nešto ne snađe.
O načinima kako da se skrenu ili unište meteori razmatra se dugo vremena , ali sve ostaje samo na teoriji .
Nadam se da će ovo da stručnjake da pređu sa reči na dela .

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase


Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo kako je bilo na nebu Novog Zelanda:
Spaceweather-METEORS FROM HALLEY'S COMET: On May 5th and 6th, Earth passed through a stream of debris from Halley's Comet, source of the annual eta Aquarid meteor shower. At its peak, the shower produced more than 100 meteors per hour, mainly over the southern hemisphere. Stephen Voss sends this picture from Otago Harbour Entrance in Dunedin, New Zealand.
"I stacked multiple frames to create this pre-dawn image," says Voss. "It shows at least seven eta Aquarids."

The peak has passed but the show is not over. Earth is still in the outskirts of Halley's debris stream. Flakes of comet dust hitting our planet's upper atmosphere at 66 km/s (150,000 mph) should produce a waning drizzle of 10 to 15 meteors per hour for several days to come. Listen to the meteor radar for echoes
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

U toku je konferencija za medije iz NASE: http://www.ustream.tv/nasajpl2
Priča se o dolazećom Asteroidu 1998 QE2,koji će proći blizu Zemlje 31.5.2013 godine.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Accuphase

A kada bi, kojim slučajem(daleko bilo) 1998qe2 udario u Zemlju, razmere razaranja bi bile kolike... ultimativne ili ipak "prolazne" iako strahovite ?

johnny984

S obzirom na njegovu veličinu, 1.7 milje, tj. oko 2.7km, posledice bi bile sigurno globalne. Onaj za koji veruju da je zbrisao dinosauruse je bio oko 10km, tako da je 1998 QE2 otprilike u toj kategoriji. Međutim, čak i te posledice su prolazne, inače mi nebismo bili sada ovde  :). Samo je pitanje, da li bi mi bili tu da vidimo oporavak, ja verujem da da, bar jedan naš deo, ali to bolje da odgovori neko kompetentniji  :)

Inače, skoro nekad sam gledao dokumentarac, ne znam da li je bio the universe ili neki drugi, u kome su pričali o tome koliki je "kamen" potreban da udari zemlju kako bi je potpuno uništio. Ispostavilo se da bi trebalo da bude veći i od marsa. Za istrebljenje života granica je mnogo manja naravno. Ali bar je zemlja sigurna  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Accuphase

Quote from: johnny984 on May 31, 2013, 09:46:20 am
S obzirom na njegovu veličinu, 1.7 milje, tj. oko 2.7km, posledice bi bile sigurno globalne. Onaj za koji veruju da je zbrisao dinosauruse je bio oko 10km, tako da je 1998 QE2 otprilike u toj kategoriji. Međutim, čak i te posledice su prolazne, inače mi nebismo bili sada ovde  :). Samo je pitanje, da li bi mi bili tu da vidimo oporavak, ja verujem da da, bar jedan naš deo, ali to bolje da odgovori neko kompetentniji  :)

Inače, skoro nekad sam gledao dokumentarac, ne znam da li je bio the universe ili neki drugi, u kome su pričali o tome koliki je "kamen" potreban da udari zemlju kako bi je potpuno uništio. Ispostavilo se da bi trebalo da bude veći i od marsa. Za istrebljenje života granica je mnogo manja naravno. Ali bar je zemlja sigurna  :)


Asteroidi, koji su doveli do "globalnih pomora", poput onih krajem krede ili krajem trijasa su defintivno "tačka na slovo i" !
Ali tokom kenozoika padala su na Zemlju tela dimenzija poput "1998 qe2" pa ipak nije došlo da katastrofalnih uticaja na živa bića(lokalnih svakako da), zato sam i pitao "gde je granica"...