• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

eq 2 montaza(trebam strucno misljenje)

Started by nesal, September 06, 2009, 10:39:37 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nesal

da li je moguce ugraditi go to na ovu montazu ikako,posto nisam nigde video tako nesto,hvala unapred!

marino

http://www.oi-optimus.htnet.hr/na_lageru.html
400kn
rabljeni motor..novi dodje 580kn
(730kn=100eur)

za eq3 imas oba motora i kontroler...prije nekoliko mjeseci supruga i ja nabavili rabljene motore s kontrolerom i portom za komp na eq3 njenog 102/1000...platili oko 60eur

eq2 i eq3 su dvije razlicite klase montaze..eq3 se jos i moze koristiti za neki goto...ovo sto mi mislimo naciniti s motorima, kontrolerom, spajanjem na racunalo, jednom kamericom /web za autoguide na malom 60mm kao trazicu i jendom kameicom za snimanje biti ce test sustava...ima ljudi kojima eq3 radi ok cak i samo s vlastitim kontrolerom...

znam da ti odgovor ne pase, al neznam dal i eq2 podrzava dva motora...

netko ce ti sigurno to bolje objasiniti

m
Vidulini Observatory

Yagodinac

Evo ti moje "stručno" mišljenje: ne može se staviti DEC motor na EQ2 jer konstrukciono nije predviđen. Može se staviti samo RA koji imam već neko vreme ali koji je spor (8x) za bilo kakav goto.
S druge strane EQ3 je već predviđena za motore po obe ose pa bi goto tu bio izvodljiv ali pritom diže cenu te prilično jeftine montaže za više od duplo. Drugim rečima lepo mi je da se snalazim i sam, bez goto.  8)

cola

A zasta ce ti ta montaza?
Mozda nadjemo bolje resenje poput autotrek i slicno :)
Postoji mogucnost ugrade motra za ra/dec na eq 2!
SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac

Quote from: cola on September 07, 2009, 04:24:52 pm
Postoji mogucnost ugrade motra za ra/dec na eq 2!


Čola, ne postoji mogućnost ugradnje motora po deklinacijskoj osi na EQ2. Prva sledeća montaža sa tom mogućnošću je EQ3. Na EQ2 ide samo RA (ili kako oni kažu RIA) motor.

nesal

na eq 2 moze da se postavi i ra,i dec motor,pitaj lajosa!

cola

SW 150/750 BD NEQ3; 50/600
colinaastronomija.wordpress.com

Yagodinac