• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Analiza eksplozije meteorita iznad Čeljabinska

Started by Kizza, March 15, 2013, 06:09:58 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Quote from: Kizza on March 23, 2013, 01:22:32 pm

@Yagodinac
Pogledao sam video zapis i mislim da ima velike razlike između snimka meteorita,odraz je jasan,a na onom snimku koji sam ja okačio(i onaj koji si ti postavio) dosta je nejasan.



Naravno da ima razlike, ti si okačio 4 puta manju sličicu  ;D

@vasja, mislim da ako produžiš liniju od flarea preko centra slike i nadalje, doćićeš do izvora refleksije. U svakom slučaju deluje da se neki auto kretao sa upaljenim farovima...  :o

r2d2

March 23, 2013, 10:02:07 pm #61 Last Edit: March 23, 2013, 10:11:41 pm by r2d2
Quote@r2d2
odlučio sam se za četvrtu varijantu

Tvoje slike sunca nista ne dokazuju.  Ajmo dalje! Snimak koji predlazes da je bitan http://www.youtube.com/watch?v=eAFZZIRNALE je potpuna glupost. Da je bilo sta udarilo kako zamisljaju balisticka linija  bi bila poremecena! Tvoj vrli dokaz br 2. http://www.youtube.com/watch?v=5g0ETKKz7tM je NISTA! Snimak, pa uvecanje snimka, pa nesto prica bla bla bla! O Uzasa! Spanci jos grdje isti snimak ovog puta vise uvecan ali sada ubedjivanje sa tekstom kojem je dodeljena famozna crna pozadina. I tako dalje i tako blize...

  Evo jedno nagradno pitanje za tebe posto si ti covek koji se razume u balistiku jer znamo da si patentirao jedan pistolj.

Zamislimo pistolj, nebitna marka, kalibar itd,  fiksiran, upucan, pouzdan i nanisanjen da pogodi metu u centar crnoga na 150 metara. Pistolj ispaljuje  metak.  Metak leti svojom normalnom balistickom putanjom. Prilikom leta metka dolazi manji cvrsti objekat iza metka, SUSTIZE metak udara u njega tom prilikom. Pitanje od milion dolara> Da li ce metak da pogodi centar mete?

Vratimo se na one snimke koje pruzas kao dokaz da je nesto *(NLO) udarilo u bolid! Necemo da se sada bavimo brzinama jer nlo verovatno mogu biti jako braza, predpostavicemo...      ...Trajektorija putanje POSLE eksplozije je ista sto se jasno vidi po tragu POSLE eksplozije. Sta ti to govori!  Pitam te da li ti je to logicno ili nije?  Molim te da mi konkretno odgovoris a ne da nas saljes da gledamo gomilu gluposti po jutubetu!!!!!

Eto imas dve stvari o kojima mozes da raspravljas i da stvarno  ispadnes ozbiljan. Prva sta ce da se dogodi sa balistickom putanjom metka i druga zasto je putanja traga meteorita POSLE eksplozije ostala ocekivana tj nepromenjena, a on se raspao na nekoliko vecih delova!!!

Kizza

@r2d2
Hvala ti puno na tvom komentaru.Ujedno si i potvrdio moju predpostavku da ako je postojao NLO i nije došlo do kontakta.Pa ko bi bio lud da se zaleti u meteorit?Upotrebili su ..... ;) Ja sam čekao da se ministarstvo Rusije za vanredne događaje oglasi ali nema ništa od toga.Što se mene tiče tema je iscrpljena.
@Sekula
Ne bi bilo loše da se vrati ono "dugme" IGNORE.Svima bi bilo laše  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?


NeS

Dakle konacno smo saznali da je to bio NLO a posto niko na zemlji nema tu tehnologiju znaci vanzemaljci!
Dugogodisnji sam clan ADRB-ea a i mnogih drugih drustava i klubova druge orijentacije ali nigde nisam sreo toliko "ludaka" kao u astronomiji. Jedno vreme smo kulu na kalisu zvali "klinika".
Samo treba reci da se niko od "njih" nije bavio astronomijom ali ih astronomija neobicno privlaci a njihov odnos je cisto parazitski. Bilo je tu i "ambasadora" koji "komuniciraju" sa vanzemaljcima pa su nam vec odredjivali uloge u buducem svetu kad dodju "njihovi". A da ne pominjem podebelu fasciklu sa epohalnim radovima u pisanoj formi koja se cuva u drustvu.
Sa njima obicno nema argumentovane diskusije, kao da im je neko premostio sinapse pa ponavljaju jednu istu pricu kao ploca koja vrti istu stazu.

Ko je dovoljno dugo gledao u nebo mogao je da vidi mnoge meteore kako se cepaju prilikom ulaska u atmosferu.
Jedne junske noci krajem osamdesetih dok sam bio zavaljen u lezaljci na mojoj terasi video mozda najlepsi prizor u mojoj posmatrackoj karijeri.
Nakon sto je meteor poceo da ostavlja trag sledi mali bljesak nakon cega nastavlja jedan jaci trag i nekoliko slabijih koji se jedan po jedan gase, zatim novi bljesak nesto slabiji od prvog i opet vise tragova pored glavnog i onda sledi treci bljesak jos slabiji od prethodna dva nakon cega produzava nekoliko slabih tragova koji se potpuno gase. Nije se nista culo. Bilo je to visoko i mali komad koji je brzo sagoreo.
Vise puta sam video jednostruko cepanje meteora.
Treba pogledati i snimke "povratka" satla Kolumbija.
Postojanje komada koji lete oko glavnog meni onaj snimak upravo cini verodostojnim. Tacno je da ima refleksija i one se lako uocavaju a sve objasnjavati refleksijama odmah izaziva sumnju da neko nesto krije.
A normalnu posledicu razlicitih prividnih brzina zbog polozaja posmatraca neki jednostavno ne mogu da shvate i tu se nista ne moze.
Kaze da se meteorit bas raspada kad ga NLO pretekne. Da je pazljiv posmatrac video bi da je meteorit poceo da se raspada pre nego sto je NLO dosao blizu njega ali neki uvek vide ono u sta veruju.
A prosta vremenska podudarnost moze nas odvesti do mnogih mogucih uzroka raspada meteorita.
Na planeti ima 6 milijardi ljudi. Ako odbijemo dame, zato sto su dame, pa od ostatka odbijemo polovinu zato sto se prave da su dame, ostaje nam 1.5 milijardi na dan.
To znaci da je jedne sekunde 17000 ljudi na planeti prdnulo ( izvinjavam se ako sam nekog preskocio ) i meteorit se raspade. Uau, kome da uknjizimo obaranje.
A ako je to intervencija vanzemaljaca, mora zastupnik te ideje prvo da dokaze da i vanzemaljci prde.




Kizza

Ako neko ne veruje da vanzemaljci postoje on nije ni astronom ni matematičar.Kada sam prvi put gledao film SF "Kontakt" sa Džudi Foster, bio sam razočaran činjenicom da ona u jednoj sceni,kada su nam vanzemaljci poslali nacrte za vremensku mašinu, na plaži razgovara sa umrlim ocem.Pitao sam se kojem idiotu je ovo palo na pamet?Joj duboko sam se pokajao kada sam video da je film urađen po noveli Karla Sagana(nisam čitao knjigu pa ne znam da li je ovo ubačeno u scenario).Bilo me je sramota,a i dan danas mi nije jasno kako je takvom geniju pala na pamet takva ideja?
Danas ljudi veruju u Boga,Zombije,Duhove,Vampire,Političare ....Mnogo para i vremena se ulaže u traženje vanzemaljskog života.Matematika dokazuje da je moguć život, na vansolarnim planetama,na puno mesta u Svemiru.
Da li su nas posetili?Ja mislim da jesu.Da li ima dokaza?Po meni ima.Da li sam lud?Ne nisam.
Ružno je kad neko upotrebi takve reči: citat-A ako je to intervencija vanzemaljaca, mora zastupnik te ideje prvo da dokaze da i vanzemaljci prde.
Evo jednog lepog primera gde su ljudi mislili da jedna Ruska raketa može da napravi ovo.Više o ovom slučaju na: http://forum.astronomija.co.rs/podrum/ma-nemojte-mi-reci/
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo i inserta i "Kontakta": http://www.youtube.com/watch?v=-ZhvBkrq6rU
Izvinjavam se Kalu Saganu za grube reči,razumeće on  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Darchy

Druže, Carl Sagan je odavno mrtav. Uz svo dužno poštovanje - probaj da skontaš jednom za svagda: ako vanzemaljci i postoje, ti i ja ih zasigurno nećemo ni sresti, niti videti! Detektovati? - možda. To si mogao da ukapiraš ako si redovno išao na časove fizike u osnovnoj školi. :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

trut

Pa do pre 50 godina neko ko bi se pojavio sa mobilnim telefonom  bacio bi u rebus sve naučnike na zemlji i gomila bi tvrdila da je to nemoguće a pre 300 bi verovatno bio i spaljen. Zašto su ljudi ubeđeni da smo mi u ovom trenutku dostigli vrhunac nauke pa sadašnja civilizacija još nije pošteno ni napustila "kolevku" toliko je nepoznatih stvari gore ili dole svejedno.

skyfly

prije nekih 15-tak godina,kad je nam je u goste dosao jedan rodjak iz amerike,i bas nam objasljava kako on ima mobilni telefon,price bez zica i sl....mi smo se covjeku smijali i gledali ga kao da je na nekim drogama :)

mislim da nismo dosegli vrhunac razvoja,ali mislim da smo tom vrhuncu blizu...ALI,...
kad kazem vrhunac razvoja,mislim u okvirima izvora energije,kakve danas koristimo...
ako mislimo istrazivati planete,galaksije,svemir(pa i nasu planetu,dan-danas se ne mozemo spustiti u marijanskom rovu),moracemo potpuno promijeniti izvor energije,materijale i sta sve...

svemir nas sigurno nece "pustiti" da ga istrazujemo,sa pogonom na "mrtve biljke i zivotinje" :D

vasja

Slažem se apsolutno da treba uvek biti otvorenog uma bez obzira na to što mi mislimo da znamo sve. I naučnici s kraja 19 veka su mislili da su došli do kraja nauke, dok ih Ajnštajn nije osvestio.

Današnja fizika nam kaže da je gotovo izvesno da postoji nešto što mi ne vidimo a što čini 90% ukupne energije kosmosa. Mi to "nešto" ne možemo da detektujemo ovozemaljskim sredstvima već samo gledanjem u galaksije i gravitaciona sočiva.

Iako lično u to ne verujem, pretpostavite da od tog "nečeg" može da se sačini život. Moguće je da oni nas vide ali de ne mogu sa nama da komuniciraju, a mi za njih nikada i ne možemo da saznamo...

Da ponovim - lično ne verujem u tako nešto, ali moram da budem otvoren i za takvu mogućnost jer trenutno se ništa ne protivi takvoj pretpostavci...
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

r2d2

March 25, 2013, 05:37:27 pm #71 Last Edit: March 25, 2013, 06:12:21 pm by r2d2
Biti otvoren znaci prihvatiti svaki dokaz koji stoji cvrsto na svojim nogama ma sta nam taj dokaz dokazivao a nama se cinilo nemogucim pre toga. Svi znamo kakva je kvantna mehanika, ona je skroz uvrnuta i nelogicna. Ipak otvoreni umovi ne samo da je prihvataju nego se i sluze sa njom. S druge strane pojednici prihvataju raznorazne spekulacije a ponekad i indicije kao gotove cinjenice. Indicija nije cinjenica!!!! S druge strane bavljenje spekulacijama gubimo vreme, mada bolj i to nego farma i sl...  ..Ali ovo je astronomski sajt i trebalo bi da se bavimo astronomijom zar ne...

.
Jer...
-Ako su indicije tacne oni su medju nama..
-Ako su medju nama mi ih ne umemo razlikovati od nas.
-Potencijalno bilo ko, koga znate moze biti vanzemljac ma kako ih  mali broj.
-Potencijalno i ja mogu biti vanzemaljac,
-Ja jesam vanzemaljac!

Ako je tako onda teorijski prihvatite da sam ja jedini pravi vanzemaljac i da sam dosao na zemlju da Vam kazem da vanzemljaci nisu jos uvek posetili zemlju osim mene!!!!!  Ajde imajte toliko malo otvoren um pa kazite da to nije tacno! Ja jesam vazemaljac mimikrijom fantasticno uklopljen i vama dodeljen da vas zamajavam, a na vama je da dokazete da nisam, ali nemojte skupljati svoj um....
p.s. Teska ova vasa gramatika jedva sam je naucio!
----
Ako pak ne verujete ovoj mojoj izjavi, zaista nema razloga da verujete ni spekulacijama, jer sta je to sto jedan um cini otvorenim..


NShappy

Quote from: trut on March 25, 2013, 04:17:36 pm
Pa do pre 50 godina neko ko bi se pojavio sa mobilnim telefonom  bacio bi u rebus sve naučnike na zemlji i gomila bi tvrdila da je to nemoguće a pre 300 bi verovatno bio i spaljen. Zašto su ljudi ubeđeni da smo mi u ovom trenutku dostigli vrhunac nauke pa sadašnja civilizacija još nije pošteno ni napustila "kolevku" toliko je nepoznatih stvari gore ili dole svejedno.


Mislim da nisi shvatio šta pojedinci ovde žele da kažu. Da, jesmo neverovatno napredovali u razvoju mikroelektronike (mob. telefoni, računari), ali smo u osvajanju svemira pa i kontaktu sa teoretskim vanzemaljskim inteligencijama, ili nalaženju bar nekih crva van Zemlje, i dalje tamo gde je bio i Gagarin.

Kada smo skontali fotopostupak pravljenja elektronskih komponenata na komadu silicijuma, računar i mob.tel. su postali blizu.  ...kada su skontali parnu mašinu, industrijska revolucija je bila tu, kada smo skontali električnu energiju, ind. revolucija je dobila novi zamah... I za istarživanje svemira, neko drugo sem teleskopima ili sadašnjim sporim sondama, treba nam nešto novo što još nemamo. Da, za 20-30 god ćemo imati bog zna kakav mikroelekronski gadget, mikrorobote u telu i bog zna šta još, ali bojim se da ćemo i dalje leteti hemijskim raketama, možda polako usavršavati jonski pogon, ali dalje od možda Marsa, nećemo mrduti.

Potreban je neki novi veliki korak da se mrdne dalje, ali sada taj korak nije na vidiku. Možda se sprema negde u teoriji CERN-a, ili u teoriji tamne materije ili energije, ali praktično, to ne vidimo. Možda to bude neki veliki boom nove tehnologije, ali sa sadašnjom, mobilnim telefonom ili računarom, ne. Ostajemo sami da teoretiziramo o drugima. Možemo samo da verujemo u njih.

Kizza

@r2d2
Pa zar se nismo dogovorili da se ne otkrivamo?Mora da ti je ovaj zemaljski vazduh poremetio moždane ćelije  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Kizza on March 25, 2013, 09:07:26 pm
@r2d2
Pa zar se nismo dogovorili da se ne otkrivamo?Mora da ti je ovaj zemaljski vazduh poremetio moždane ćelije  ;)



DOSTA BRE VIŠE, OBUZDAJ SE... AMAN !!!