• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Konacno teleskopi smesno povoljni

Started by mirkoj, October 25, 2005, 07:39:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mirkoj

Ovde mozete naruciti teleskop za samo verovali ili ne 89$

Newton
http://cgi.ebay.com/NEW-WHITE-4-5-REFLECTOR-TELESCOPE-FAST-F4-4-BUY-NOW_W0QQitemZ7555518552QQcategoryZ28181QQrdZ1QQcmdZViewItem

On prodaje jos povoljnije 200mm je oko 120$ sa prevozom internacionalnimoko 55$ sve ukupno oko 140-150 Evra a u paketu dobijate ovo:

* 114mm ili 150mm ili 200mm
* Focal Length : razno
* F Ratio: 4.4 (that is perfect for wide-field, deep-space observing!)
* Plossl 25mm Eyepiece
* Plossl 10mm Eyepiece
* 2x Barlow lens
* Moon Filter
* Large Collapsible Aluminum Tripod with Accessory Tray
* Equatorial Telescope Mount
* step-by-step color photo online assembly guide
* Dust Free Eyepiece Cleaning Cloth
* Map of the Surface of the Moon
* Solar System Poster

Momak je jako korektan i mozete se dogovoriti sa njim za sve kombinacije radi i sa Srbijom



Od sada bi samo budala dala preko 100-150 Evra za teleskop ili narucila
Nadam se da sam vam pomogao ko ne razume neka me kontaktira na mail da mu objasnim.

:P

Djorvoz


sashastar

A ja bi molio eksperte za teleskope da ovo procene

NShappy

Ček polako. Jel to neko iz ovih krajeva poručio, dobio i isprobao?!? Ima li ih još? Tek tada se može uvažiti ovako samouverena preporuka.

A i na kraju strane sa linka piše: "Available to United States Only"

eyej

Da..bilo bi dobro da se objasni na forumu kako bi svi videli! A da li si mozda racunao carinu u tu ukupnu cenu ili ne!? Mislim..tih $55 za shipping do Srbije je ok, ali i nasi mora da te oderu! A inace, da ne bude grubo kada kazem da nasi "deru".. kao sto sam davno rekao da cu da zovem Upravu Carina da ih pitam..njihovo zvanicno obavestenje (moze i na sajtu da se vidi) je da za bilo koje pitanje koje imamo da im postavimo, prvo uplatimo 700 kinti na neki tamo ziro racun pa im onda uplatnicu posaljemo zajedno sa pitanjem na njihovu adresu, pa cemo dobiti odgovor! :shock: Cist lopovluk! Ne bi me iznenadilo uopste da mi za teleskop od 200e traze carinu od 300e, i da budu u fazonu, da ako hocemo teleskop platimo a ako ne..nikom nista!

vanillasky

Jel daje i neku bujnu plavusu da ti objasni montazu ? Sto se tice carine ja mislim da je na nekih 150$ - 200$ oko 5000 din.

vanillasky

E da, za naziv, - konacno teleskopi smesno povoljni - Smesno povoljno je uvek bilo i smesno kvalitetno.

sashastar

Prvo bi trebalo videti da li su ti teleskopi dobri ili nisu.
Eksperti molim procenu ili neko usporedivanje.

sashastar

A Mirkoj bi trebao ovde da objasnjava a ne preko maila.
Jer varki i prevara ima na sve strane.
Prema tome Mirkoj ovde pricaj ,razgovaraj i objasnjavaj.
Jer varijanta zabaci mamac pa ko se upeca njega cemo da ispecemo i pojedemo nece na ovom forumu moci.

gucic

Quote from: "mirkoj"Ovde mozete naruciti teleskop za samo verovali ili ne 89$

Newton
http://cgi.ebay.com/NEW-WHITE-4-5-REFLECTOR-TELESCOPE-FAST-F4-4-BUY-NOW_W0QQitemZ7555518552QQcategoryZ28181QQrdZ1QQcmdZViewItem




A jesi li razmisljao da je sve to bajno sve dok te nasi na granici i carini ne uhvate sa mrtvackim sandukom od dva metra visine? Treba platiti i pdv. i carinu...mozda se to opet isplati ali ko zna kakav je to teleskop. Prevare se vrse svuda po svetu. Mi smo nista u poredjenju sa onim sta se radi u svetu. Kome da se zalim kada kupim teleskop, a ono umesto sabirnog ogledala, retrovizor od Sevroleta iz '64? Svi su takvi prodavci korektni dok prodaju ali kada prodaju, nestanu i ne poznaju te vise. Nema vajde od takvih kupovina dok ne udjemo u EU ili se bar priblizimo u status na cekanje.

Slobodno pisi na forumu. Clanove interesuje o come se radi.

mirkoj

Carina je 30% od ukupne vrednosti znaci oko 30-40$ SMESNO

marino

mada vecina ovdje zna, ali evo jos jednom, http://www.oi-optimus.htnet.hr/index.html
tu su pravi teleskopi i prave cijene
m
Vidulini Observatory

gucic

Quote from: "mirkoj"Carina je 30% od ukupne vrednosti znaci oko 30-40$ SMESNO



Meni ce biti jako drago ako kupis taj teleskop i napises clanak o "first light"-u. Sve u svemu, tu nesto ne valja cim je cena toliko mala. Ili je prevara ili covek hoce da se otarasi tog teleskopa i kupi nesto drugo. To sto je 200mm jevtin, ne znaci da mu je optika kvalitetna. Mozda gresim...

mirkoj

Pa to su oni standardni Newton teleskopi koji se kod nas prodaju i do
800-1000 Evra ako je 200mm.Imas i kvalitetnije teleskope koji se kod nas
valjaju po 2000-3000 evra a mogu se kupiti za 500-1000$

neznam sta bi ti hteo ? koji teleskop mozda imas neki bolji od Newtona ?

Momak koji prodaje teleskope ima jako mnogo pozitivnih feedback-ova na
ebay-u tako da neverujem da ce ukrasti tvojih 150$  :D neznam kako da
ti objasnim ?

Vidi ovako kada prodajes naprimer mobilne telefone koji kostaju primer 70$ i prodao si 10.000 komada i dobio 10.000 pozitivnih feedback-ova onda je mala verovatnoca da ces nekog ispaliti za 1 komad i pokvariti prosek :)

Nebojim se ja od ljudi koji prodaju teleskope preko , ja se bojim nasih ljudi koji prodaju po 10X vecim cenama, ali ako ima ovaca da se sisaju onda OK neka kupe kod njih.

:P

Vidis naprimer ove nase oglase koje su cene da bi ti bilo jasno.

Ovaj samo okular prodaje za 170 EVRA :shock:
MEADE ULTRA WIDE ANGLE MULTI-COATED 6,7mm (82 STEPENA UGAO)
OKULAR,NOV NE UPOTREBLJIVAN. CENA 170 EUR.
ivcaraon@ptt.yu

-------------------------------------------
Ili ovaj

Prodajem teleskop Newton
D:150mm
F:1000 mm
(na slici bele boje )
interesovati se na
063/8545-867
ili na
E-mail: yukis@eunet.yu
OKO 400-500 EVRA je teleskop :shock: :shock: :shock:

--------------------------------------------
I jos mnogo takvih primeraaaaaa da ne nabrajam
Nema tu prevara , prevare su kod nas , ovde niko nevara osim oni kojima ovo ne odgovara
a to su nasi ljudi, njima ne odgovara jer onda oni nemogu da zaradjuju po teleskopu abnormalne cifre.

Neznam ja kada nesto kupujem nevolim da me klepaju po usima, vise volim da kupim za
150 EVRA nego za 500 EVRA mada ima i onih koji vise vole za 500 :shock:


Idem na put pa srecno svima

gucic

Cene su realne za Evropu. Trziste USA i EU ne moze da se poredi.
Ne sisaju samo ovce ovde. Ima vunara i preko bare.
Okular Meade koji si naveo u tvom poslednjem postu i kosta 170E jer je to okular iz jedne od jacih serija Meade! Njegova cena je sasvim OK. Ne znam sto se cudis: ima okulara koji kostaju po $400-$500.  :!:

Quotemirkoj wrote:
Idem na put pa srecno svima



Sretno tebi. Kao sto rekoh, napisi neki izvestaj o teleskopu. :D