• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

C/2011 L4 PanSTARRS

Started by Sekula, February 07, 2013, 01:02:56 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Lepo  :) Šteta za ove kablove koji seku sliku.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Yagodinac

Bravo :D
Samo napiši čime, predpostavljam 18-55 ali možda si se dokopao nečeg drugog u međuvremenu...

Predrag

Quote from: Yagodinac on March 17, 2013, 10:02:02 pm
Bravo :D
Samo napiši čime, predpostavljam 18-55 ali možda si se dokopao nečeg drugog u međuvremenu...


Da, u pitanju je taj objektiv. Preterao sam sa ISO 640, trebalo je malo manje. A i slika je mnogo crop-ovana, ne znam koliko.
Ma bitno je da je uslikana.
"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

kruska

lepe slike komete, ovde kod mene sve neki oblaci pri zalasku.
🌠

Jaro

Svaka vam cast na slikama, bas su lepe, ja nikako da vidim tu prokletinju

zozo83

Svaka cast svima koji su je uhvatili, evo i moje pored njih desetak izabrao sam jednu koja se najbolje vidi, samo sam kropovao, malo desno  na sredini se vidi i andromeda( barem ja vidim), pokusao sam i veceras ali nisam bio uspesan

f3.5, expo 10s, iso 800, 20mm,



proba cu da napravim neki kratak filmic ako uspem
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Laci

Dobson 355/1650
Dvogled 15X70

Danijel

Hehe, ovo je fantomski komet koji se ne vidi okom, vrlo teško pronalazi instrumentom, ali se zato obično otkriva na fotografijama snimanim "na slijepo". Jako zanimljivo :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

ivanmsk

March 19, 2013, 10:42:48 pm #38 Last Edit: March 19, 2013, 11:20:30 pm by ivanmsk
Kometa 19.3.2013. Canon 5D, Canon f=105mm, 22x8s. Foto: Ivan Majchrovič i Tomáš Maruška
Newton 200/900, CCD Astropix 4.0, CCD Astropix 1.4+, NEQ6, CG5, Canon 5D i 600D

zozo83

BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

Sekula

@danijel
@zozo
@predrag
@ivanmsk

Svaka cast svima na fotografijama.   :D

Na mestu gde si mi nalazimo imamo jako veliki problem sa oblacnoscu koja svakodnevno pristize sa zapada, preko Drine iz Bosne. U Petnici sam, imao sam prilike da vozim po planinskoj mecavi preko Debelog Brda, da svaki dan izlazim na teren, da stojim na jednoj cuki pored repetitora sa prekrivenim teleskopom ciradom dok dobuje kisa i dok seva. Sve u svemu, od komete samo lisnato testo od oblaka na celom zapadnom horizontu. Ostajem ovde do vikenda pa ako se vreme ne popravi, nista od komete sto se mene tice iz ovih krajeva. Vracam se nazad na jug i onda ako bude nesto neke noci bude...  :-X
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

earthrealm

Da li se Panstarrs vidi golim okom? Kada pokusavam da je nadjem moram li traziti dvogledom ili moze da se uoci golim okom?

karlos

Svaka čast za uspešno fotografisanje komete ,slike su vam odlične !  Moji pokušaji da lociram i
posmatram kometu su bili neuspešni . Pancirni oblaci na zapadnom horizontu nemaju nemeru da
se sklone :(

@ earthrealm

Golim okom sigurno nećeš videti kometu. Probaj nekim jačim dvogledom ili durbinom .


Mgr

Kometa C/2011 L4 PanSTARR, snimljena juče, 19. 03. 2013 iz Bratislave. Canon EOS 400D, expozicija 4 sek. ISO 1600, objektiv f 119 mm. Druga fotografija je snimljena sa 300 mm objektivom Sigma, 11 x 1 sek. expozicije, ISO 1600, složeno u Photoshopu.

Mgr

@ earthrealm
@ karlos

Moguće ju je videti golim okom (ako tačno znaš gde da je tražiš). Naravno, kroz dvogled je bolje. Ja sam je na primer juče iz centra Bratislave video, jedva se nazirala ali video sam je i bez dvogleda. A to sam bio u samom gradu. Takodje ivanmsk mi je telefonirao da je i on vidi golim okom a on se nalazio na mnogo boljem mestu za posmatranje cca 30 km od Bratislave i nije imao tako veliko svetlosno zagadjenje.