• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

logo, konkurs

Started by Sich, October 26, 2005, 05:37:18 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

Ok, pa da vidimo sta mozemo

konkurs necemo zatvarati dok ne dobijemo logo :)

pre nego sto krenemo sa crtanjem i idejama bilo bi dobro da malo prodiskutujemo kako nacelno treba da izgleda logo.

milan (gucic) ima neke ideje, koje ce on sam da iznese

ja namerno necu prvi da kazem sta ja mislim o izgledu buduceg logao, prvo da cujem vas

pa...

krenimo


_____________________________________________________-


adresa na koju se salju predlozi je famlogo@astronomija.co.rs

o nekim napomenama kako logo treba da izgleda na http://www.astronomija.co.rs/forum/viewtopic.php?p=6109#6109
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

gucic

Vase predloge ne saljite na forum. Adresu na koju treba slati predloge cu vrlo brzo objaviti. I formati slika, itd..... :D

Ovde cemo samo raspravljati o tome sta i kako treba napraviti.

gucic

Administrator ce reci sta i kako za sliku. :D  Djorvoz, sorry, izbrisao sam tvoj post slucajno. Jos ucim.

eyej

Jupiiii! Prva zajednicka akcija! Aj` sacekacu da vidim kako razmisljate pa da se bacim na posao!

Sasa

Logicno je da logo asocira na Astronomski magazin.

eyej

Pa da se ne lazemo.. ni njihov logo mi nije nesto spektakularan! Ili gresim..

vanillasky


Sasa

Slazem se i ja da njihov logo nije spektakularan, ali svrha logotipa i nije da bude spektakularan.

Sem toga, ja sam rekao da logo treba da asocita na AM. Pa napravite spektakularan logo koji ce da asocira na AM i onda cemo biti svi zadovoljni.

Djorvoz

Administratori i moderatori su postavili samo jedan uslov: da logo bude spektakularan.
Šta je sa veličinom, brojem boja, printing frendly ili ne....

Djorvoz

Evo dva primera kako ja mislim da bi to trebalo da izgleda:



Slike nisam radio ja nego su sa interneta. Ipak mogu da posluže za inspiraciju.

Djorvoz


gucic

Gotove fotke mozete slati na   famlogo@astronomija.co.rs
Primere mozete i ovde.
Trebalo bi da bude u  jpg. ili gif formatu.
Velicinu bi trebalo da odredi urednik ali ukoliko saljete gotov logo, treba nam u sto vecoj rezoluciji.

Sich

e ovako.

znaci ipak nije bilo nikakve diskusije o tome kakav bi logo zeleli. ok onda cu ja da napisem sta imam na umu


kako je ovo web forum, nama treba slicica koja ce da stoji u gornjem uglu na sajtu. a i u buducnosti ako bude nekih akcija, taj logo ce nas predstavljati.

rezolucija nije bitna, naravno. jedino treba voditi racuna da je logo primetan i da su primetni svi njegovi delovi i pri maloj rezoluciji od recimo 150x100 pixela. znaci ne treba da bude gomilu sitnih detalja, ili neka slika koja kad se smanji na manju rezoluciju nista nece otkrivati.
logo bi trebalo da bude u vektorskom obliku. mislim da je to najbolje.
to nije nuzno tako da moze i da prodje i rasterska slika gif ili jpg. ali kako moze vektor odlicno, ako ne opet dobro.

najlogicnije za logo je da na njemu budu inicijali. Nasi inicijali su logicno FAM. Ovo ne mora da bude obavezan uslov. moze i da prodje nesto bez inicijala, ali onda treba da je jasno da ispod mora da stoji puno ime naseg foruma.

pita djorvoz za boje i printer frendly ili ne.
nema nikakvog ogranicavajuceg uslova sa nase strane o bojama, one kasnije mogu uvek da se koriguju. moze cak i BW. nisam siguran da znam sta znaci printer-fiendly. djorvoz malo pojasni, molim te.

logo bi trebalo da lici na AM-ov. ako vas ovo previse ogranicava, radite bez ovog uslova. kasnija dorada moze da ucini da logo pocne da lici. ali necemo ovde biti strogi. ako je ideja dobra, a da logo ne lici na am-ov, postoji resenje da tako ostane a da to nadoknadimo tako sto bi recimo am-ov logo stavili u jedan gornji ugao, a drugi u drugi ugao.

svako ko da predlog slaze se da tom njegovom predlogu mozemo da manipulisemo i da ga blago menjamo u skladu sa nasim misljenjima.

jel ima sta nejasno ili nedoreceno


da, vec napisano u prethodnom postu.
logoe na famlogo@astronomija.co.rs
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Djorvoz

Quote from: "Sich"nisam siguran da znam sta znaci printer-fiendly. djorvoz malo pojasni, molim te.


Sa ili bez boja koje ne mogu da se reprodukuju na štampaču, sa ili bez animacije ili interakcije (promena prilikom prelaženja mišem...)

sashastar

Nemojte me pogresno shvatiti ali ipak mislim da bi slike Logoa trebalo na forum
da se zakace pa da se komentarisu ,hvale ili kritikuju sl.
Jer ako ce se u toj velicini praviti nece biti problema da stoje u nekom topiku.
Pitanje jos jedno stoji ko sve odlucuje o buducem Logou ?
Jer ako je ovo jedna vrsta forumske akcije onda neka forumasi komentarisu,
kritikuju , postavljaju i proglasavaju za najbolju sliku Logoa.