• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mala opservatorija

Started by Danijel, April 03, 2013, 05:28:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlaiv

Mozda koleno skljoca al ovo je fenomenalno!!!
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Yagodinac

Čestitke  ;D
Kad samo pomislim šta je sve moglo da pođe naopako, prvo počev od oblaka... Svaka astrofotka mi onda deluje kao kompletno čudo.

Danijel

Hvala! Drago mi je da vam se sviđa. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

napravi si to profi..svaka ti profesorica dala cokoladu :)
Vidulini Observatory

VaskoGM

Quote from: Danijel on October 26, 2016, 11:04:41 pm
... Nije to za mene, jednostavno mi video "ne leži", mislim, volim snimati ali mi je muka to kasnije obrađivati iako rezultati budu sasvim OK, ali čovječe, prestar sam ja za to, i debel, i ćelav, i ćorav, i u koljenu mi škljoca... :P

Ih, pa naravno da nije lako ali i sam znas da bez muke nema nauke... a ni estetike  ;D
Sjajno je!!!
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Pravio sam inventuru video filmića koje sam snimio i skupilo ih se pa sam to stavio na web Zvjezdarnice Apollo u novu rubriku Video kako bi bili svi na jednome mjestu i tematski poslagani radi lakšeg pregledavanja. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Night Walker

Sjajno!
Ne posmatram Mjesec onoliko koliko bih mogao i nemam dobar izgovor za to. ;)
SW ahr. 80/400 az3
Breaker 12x60, Baigish 10x50


Danijel

Ma radio sam pospremanje sitea i izbacio rubriku Vaši dojmovi (nekada smo to zvali Knjiga gostiju) jer tamo nije bilo ništa vrijednoga, a nedostajala mi je rubrika za video, pa sam ju napravio i zaključio da nemam Mjesec. Onda sam išao kopati po disku i nabasao na te stare video zapise, pa rekoh, hajde da od njih napravim nešto da popunim mjesto na siteu. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Luger

Bas si se potrudio. Zabavno je i edukativno. Kako rece Night Walker, svi ga nesto izbjegavamo, valjda zato sto nam najcesce smeta, a ustvari mi je uvijek prijatno gledati Mjesec(kad se sjetim).   :-\

Danijel

Da Mjesec mi je bio najbolji objekt koji sam vidio kroz teleskop, kako prvi puta tako i dan danas. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Ima novosti i na stranicama zvjezdarnice Apollo. Dodao sam u glavni izbornik novu kategoriju koja vodi na stranicu s... A pogledajte sami, možda će nekome biti od koristi. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Danas je točno tri godine od otvorenja moje zvjezdarnice Apollo. :)

Malo sam poipisivao što sam radio do danas i evo što je ispalo.

Do sada je iz zvjezdarnice Apollo napravljeno 670 promatranja Sunca i mjerenja Sunčeve aktivnosti.

Snimljeno je 290 astrofotografija koje su obrađene i finiširane. One koje nisu zadovoljile i koje su odbačene broje se u tisućama. Moram ih objaviti ali nekako nemam volje sada se time baviti. :D

Snimljeno je i objavljeno:

- 2 popularizacijska filmića Sunca
- 1 popularizacijski filmić Mjeseca
- 9 popularizacijskih filmića raznih okultacija (ima ih još koje trebam obraditi i objaviti)
- 7 tranzita Međunarodne svemirske postaje ispred Sunca
- 1 popularizacijski filmić o metodama motrenja i snimanja Sunca
- 2 popularizacijska filmića Jupitera. Snimljene su stotine GB video materijala ali nisu bili dobre kvalitete za objavljivanje i obradu pa su odbačeni.
- 2 filmića pomrčine Sunca.
- snimio asteroide Phaethon i 3122 Florence
- napisao 16 popularno znanstvenih (ako je znanstveno prava riječ) članaka temeljenih na radu u zvjezdarnici Apollo.
- Snimio novu Delphini i njezin ostatak nakon tri godine.

Eto, to je ono ukratko što sam radio do sada, a čega sam se mogao sjetiti. 8)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT