• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mala opservatorija

Started by Danijel, April 03, 2013, 05:28:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Ajd da malo osvježim ovu temu. ;D

Skupilo se mnoštvo astrofotografija koje sam snimio iz zvjezdarnice Apollo, a od njih nema koristi ako samo zauzimaju mjesto na disku kompjutera. Odlučio sam ih sve objaviti na jednom mjestu. Odabir je pao na Flickr pa sam tamo otvorio galeriju zvjezdarnice Apollo i poslagao ih po temama. Ako netko želi pogledati čime sam se ja bavio cijelo ovo vrijeme, može to sada vidjeti u Flickr galeriji zvjezdarnice Apollo. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

marino

kad ti sve to stignes?
lijepa web arhiva, dostupna...btw, ove i sve slicne stvari koje postavljamo na web nekako mi najvise nalikuju na modernu aleksandrijsku biblioteku...ljudsko znanje i htijenje na jednom "mjestu"
(PS dok se ne nadje budala koja ce sve to da spali pa idemo iznova)
Vidulini Observatory

Yagodinac

Impresivna galerija... Odlična ideja da to sve bude okačeno na Flickr, nije ta platforma još uvek propala. Osim toga dobro dođe da se vidi apsolutno sve na jednom mestu.

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Završio sam obradu podataka, evo šta se prošle godine radilo u zvjezdarnici Apollo. Ako ste se pitali šta se sve radi u jednoj opservatoriji, ne morate dalje tražiti. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Ljudi moji dragi, jučer sam odradio jubilarno dvehiljadito promatranje i mjerenje Sunčeve aktivnosti! ;D

Trebalo mi je samo točno 40 godina za ovaj pothvat. I da ne duljim, evo kako je to putovanje teklo. Sada imate priliku ekskluzivno vidjeti mene iz vremena dok sam još bio žgoljavi i kosati. :o

Mojih 2000 Sunaca!
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

vlaiv

Fantastično!

Sve čestitke za jubilej.
Teleskopi: GSO RC8", TS80 F/6 photoline, SW dob 200/1200, SW Evostar 102 ahromat, SW Mak 102
Montaže: HEQ5, AZ4, SW AzGTI
Kamere: ASI1600MMC, ASI178MCC, ASI185MC

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Ljubo

Svala čast na posvećenosti...  Izuzetno vrijedan rezultat!

Danijel

Hvala Ljubo, to je tako, kad se ozbiljno nečega uhvatiš, onda rezultati ne izostanu. Osim kad poželim smršati. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

POSEYDON

Jedna reč samo... IMPRESIVNO!, rad vredan životnog dela, mogao bu monografiju jednu da napišeš..... Bravo.

Danijel

Haha, hvala ti, nikada nisam pisao monografiju, tko zna što bi od toga ispalo. :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

CyberianIce

Wow! To je dokaz pravog truda, predanosti i ljubavi pre svega. Svaka čast Danijel!
Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

Danijel

ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

I tako, imam nekih novosti u zvjezdarnici Apollo. Poput ove - Najslađa zvjezdarnica na svijetu. ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT