• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatranje svega direktno iz Svemira

Started by Kizza, April 06, 2013, 10:43:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Pre ili kasnije ovo se i moglo očekivati: http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/376129/Lansiranje-video-kamere-u-svemir-16-oktobra
Neće nam ostati vremena za druženje,sem preko monitora  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

sale11472

Pa i danas imaš slobodno dostupne, daljinski upravljane, potpuno robotizovane i besplatne teleskope pa mi sve jedno ni jednom nije palo na pamet da ih koristim ...

Naravno možda mi nekad i padne na pamet da upotrebim neki ali to će biti non-free varijanta. Pošto JA hoću da određujem šta JA hoću da gledam. A definitivno me ne zanima gledanje na dole.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

siamon


Činjenica da se nauka i tehnologija dramatično uvlače u sve delove našeg
svakodnevnog života, izaziva krajnje spontanu i intuitivnu potrebu ljudi
za naučno-popularnom edukacijom. Neophodnost tehničke pismenosti više nije
pitanje interesovanja i senzibiliteta već polako postaje pitanje opstanka.

vlajkoni

Mene je prošle godine iznenadio podatak:
"Dva svemirska teleskopa gotovo identična HSTu, samo s modernijom konstrukcijom poklonjena su NASAi od strane vojnih obavještajnih struktura (National Reconnaissance Office). Letjelice su godinama bile "garažirane" u Rochesteru (New York) a vojska više nema potrebu za njima. Kako ne bi otišli na otpad poklonjeni su NASA, no prije toga skinuti su dijelovi opreme vojne namjene."

Znao sam da toga ima, ali u toj meri...stvarno sam bio zatečen.
http://www.astronomija.co.rs/astronomski-instrumenti/6157-da-ovjek-ne-povjeruje-nasa-dobila-dva-nova-svemirska-teleskopa.html

Yagodinac

Nema šta to da te čudi; Hubble je dobrim delom oslonjen na vojnu špijunsku tehnologiju. U principu oficiri i danas smatraju da je Hubble okrenut na pogrešnu stranu, tj prema svemiru.

vlajkoni

Koliko god napredujemo i dalje ne uspevamo da se oslobodimo najprimitivnijih strahova koje korene vuku jos iz primitivne ljudske zajednice. Ovo spijuniranje je klasican primer ksenofobije i na kraju ce nas skupo kostati jer energiju trosimo yarad pogresnih ciljeva.

johnny984

Erm, kada bi Amerika ulagala u astronomiju i približno koliko ulaže u borbu protiv nazovi terorizma, a da ne pominjemo "ratove i vojsku", ko zna gde bi smo sada bili. To je opšte poznato, ali su ljudi (uglavnom) tamo toliko zaglupljeni, da ne znaju ni gde žive:

http://www.youtube.com/watch?v=vnwxy3o3Di8

Pa kako ovo????????????
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Accuphase

Quote from: johnny984 on August 18, 2013, 01:32:32 am
Erm, kada bi Amerika ulagala u astronomiju i približno koliko ulaže u borbu protiv nazovi terorizma, a da ne pominjemo "ratove i vojsku", ko zna gde bi smo sada bili. To je opšte poznato, ali su ljudi (uglavnom) tamo toliko zaglupljeni, da ne znaju ni gde žive:

http://www.youtube.com/watch?v=vnwxy3o3Di8

Pa kako ovo????????????


Kakve odvratne generalizacije !!!
Fuj & Bljak...

Sima_Strahota

Quote from: johnny984 on August 18, 2013, 01:32:32 am
Pa kako ovo????????????


Tako sto uzmes par morona i to predstavis kao celinu :)
Postoji video neke nase televizije u kom pitaju ljude kojesta, a ovi baljezgaju sve u 16...
...

Accuphase

Zar mi imamo "televizije" koje ne baljezgaju koješta ?

johnny984

Ma naravno, nisam hteo da kažem da su svi takvi, daleko od toga, ali u svakom slučaju, jako dobar klip  :)

Kod nas situacija što se televizija tiče.... ne vredi ni komentarisati.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Accuphase

Quote from: johnny984 on August 18, 2013, 01:42:26 pm
Ma naravno, nisam hteo da kažem da su svi takvi, daleko od toga, ali u svakom slučaju, jako dobar klip  :)

Kod nas situacija što se televizija tiče.... ne vredi ni komentarisati.


Postoji jedna "mala", ali suštinska razlika između "nas" i "njih" !
Tamo ima mesta i za idote i za one koji su sve suprotno, zato su na mrski zapad i išli ljudi pout Tesle i Pupina, pre više od 100 godina...
Verujem da ti je dobro poznata ona čuvena Dositejeva "Knjige braćo knjige, a ne zvona i praporci" !!!
Zato, kada drugi put dođeš na ideju da postaviš neku sličnu "mudroliju" na ovu temu, razmisli pre toga zašto su "oni" stvorili SVE a mi NIŠTA...

johnny984

Ma sad si smislio vruću vodu  :) Pa naravno da sa njima ne možemo da se poredimo, niučemu. Njihovi koledži su prvi na listama već godinama unazad. I sve što vredi ovde kod nas, kao što reče, ili bar velika većina, odlazi tamo. To je svima jasno. Glavna poenta moga posta gore napisanog je bila da izrazim žaljenje zbog toga što mnogo više može da se ulaže u nauku, a manje u neke druge stvari koje imaju prioritet i mnogo veći deo budžeta. A taj klip i komentar je samo šala, ja sam se bar dobro nasmejao kada sam ga prvi put video.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Accuphase

Ne živimo nažalost u XXIII ili XXXIV veku, niti je USA "Star Trek Federation", a da kojim slučajem "nisu takvi kakvi su", današnji svet bi uglavnom ličio na "nas & nama slične", što je rekao bih nimalo primaljiva "alternativna istorija" !
Uzgred, bilo bi najbolje obrisati sve komentare(i moje, kao posledicu tvojih), posle onog klipa kome nije mesto ovde...

p.s.

Jesam li razočaran tvojim nastupom, jesam i to strašno razočaran !
But, šta da se radi, nisu svi "zvezdoljubci" istomisleći...

johnny984

Što se mene tiče može i da se briše ako treba, i izvinjavam se ako sam rekao nešto što nije trebalo. Nije mi naravno bila namera da bilo koga uvredim, samo sam naveo svoje mišljenje. OK, klip je verovatno bila glupa ideja, ali iza prethodne tvrdnje stojim, bilo bi jako lepo da je situacija obrnuta. Nažalost nije i to je jasno, na štetu svih nas, ali kao što kažeš, živimo u 21. veku i stvari su onakve kakve su. 
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein