• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatranje svega direktno iz Svemira

Started by Kizza, April 06, 2013, 10:43:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

trut

Ne vidim zašto se izvinjavaš johnny a to što su stvorili "SVE" su poništili nekim drugim stvarima.
@Accuphase pa mi živimo u Evropi koja je usput i stvorila SAD ili možda istorija počinje sa njima ? 

Accuphase

August 19, 2013, 12:03:44 am #16 Last Edit: August 19, 2013, 12:34:56 am by Accuphase
Quote from: trut on August 18, 2013, 11:46:26 pm
Ne vidim zašto se izvinjavaš johnny a to što su stvorili "SVE" su poništili nekim drugim stvarima.
@Accuphase pa mi živimo u Evropi koja je usput i stvorila SAD ili možda istorija počinje sa njima ? 


Kojim stvarima su "poništili SVE što su stvorili", možda borbom protiv fašizma & komunizma ?
Uzgred, nije Evropa takva kakva je tada bila stvorila USA, stvorili su oni sami sebe, a danas su napravili EU, nadam se jednog dana i WU...

Nego, ne rekoh li da treba pobrisati sve "ovo", i nastaviti u "revijalnom tonu" ?

Yagodinac

August 19, 2013, 10:45:27 am #17 Last Edit: August 19, 2013, 10:59:36 am by Yagodinac
Odoste daleko. Svaka nacija ima svoj doprinos nauci i to ponekad nema veze sa veličinom nacije već sa parama kojim dotična raspolaže. Doprinos nauci je dala i jedna Severna Koreja (bez obzira što ih glad masovno pobi pre koju godinu) a kamoli Amerika ili SSSR/Rusija.

Samo, ima jedna malo i tužna činjenica. Sve (dobro, skoro sve) u vezi sa astronautikom vuče poreklo od vone industrije, često sa vrlo malim modifikacijama. Ogroman deo raketne nauke za lansiranje opreme, satelita, šatlova i svega ostalog čine modifikovani interkontinentalne (ICBM) rakete, prvobitno projektovane za Armagedon. Za Hubble rekao sam već, maltene špijunski satelit (dobro, preterao sam ali špijunski sateliti nisu mnogo drugačiji od njega).
Internet znate svi da je prvobitno zamišljen kao komunikacija nakon nuklearnog udara, itd...
Doprinos nacija koje su učestvovale u Hladnom Ratu razvoju nauke i tehnologije je nemerljiv, a nekako sve ukazuje da su tu Ameri pobedili. Treba poštovati svačiji doprinos, naročito onog koji je doprineo najviše - bez obzira što je to motivisano nuklearnom trkom. I nisu oni glupi, ni najmanje; kao što nisu glupi ni Rusi ni bilo ko drugi - oni su trkom u naoružanju razvijali svoje zemlje, svoj standard i svoje tehnologije.

Dok je ova naša (prethodna) zemlja proizvodila vojne avione i tenkove narod je lepo živeo. Sad niko ne proizvodi ništa i odmah se vidi ta tehnološka zaostalost: pade standard. Objašnjenje je prosto: vojna industrija vuče privredu i razvoj.

betelgez

Quote from: Yagodinac on August 19, 2013, 10:45:27 am
oni su trkom u naoružanju razvijali svoje zemlje, svoj standard i svoje tehnologije.

Dok je ova naša (prethodna) zemlja proizvodila vojne avione i tenkove narod je lepo živeo. Sad niko ne proizvodi ništa i odmah se vidi ta tehnološka zaostalost: pade standard. Objašnjenje je prosto: vojna industrija vuče privredu i razvoj.


to je apsolutno tako. amerika je zemlja kontrasti i razlicitosti. koliko je amerika slobodna zemlja i svako ima svoja prava, toliko nisu svesni koliko su ograniceni u vecini stvari. jedna od njih je sloboda misljenja. nazalost, amerika je jedna od medijski kontrolisanijih drzava u svetu. naravno mi nimalo ne zaostajemo.

sto se tice jonijevog klipa, znam ga odavno. cinjenica je jedna da on vrlo jasno pokazuje, po odgovorima pojedinaca, kakva se realnost na tacni servira narodnoj masi. na pitanje ko je dobio vijetnamski rat, ko su im neprijatelji slicno. to sto ne znaju za UK, pa sta, ni ja ne znam sve njihove zvezne drzave, a za neke bih mislio da se mazu na leba. cinjenica je da je amerika sada svoj budzet regulise tako sto pokrece ratnu industriju, koja pokrece vecinu sektora u drzavi. na taj nacin smanjuje nezaposljenost. masi se servira cinjenica da su napadnuti, bla bla. nesto kao kad smo bili klinci i lepali nekog iz kraja eto cisto zato sto nam je antipatican, a opravdanje nalazili u tome, kad nas matori pitaju sta i kako, da nas je gadjao kamenom i slicno. to sad rade i oni.

imam jedan film koji analizira rusenje twin towers i dosli su do zakljucka da su ne samo bliznakinje, nego i ostalih 4 ili 5 poslovnih objekata oko njih bilo minirano. razlog za pokretanje agresije na avganista, odnosno zlanna koka koja ce pokrenuti vec suporenu privredu.

e sad, nasuprot toj okrutnij politici rata, stoji skolstvo, edukacija, naucni radovi i prosperitet koji je baziran na gore pomenutim osnovama. cinjenica je da bi za par godina glad i beda u africi bila prekinuta da neko od svetskih sila, gde smatram ameriku, to hteo da uradi...


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

vlajkoni

Kako jedna zemlja u razvoju, poput Srbije, može najbolje da prosperira u budućnosti ispostavilo se: ulaganjem u bazičnu nauku. Države koje najviše investiraju u bazičnu nauku najbolje ekonomski prolaze u budućnosti. I to nije samo nečiji lični stav već istraživanje objavljeno u časopisu PLoS One:
http://www.plosone.org/article/fetchObject.action?uri=info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0066239&representation=PDF

Bez takvih ulaganja ne postoji napredak ni u vojnoj industriji (jer nema kadra da proizvede npr. tenk), a ni u svim ostalim privrednim granama.

Sima_Strahota

@betelgez

Ne znam kako to mislis da je USA medijski strogo kontrolisana. Pa to je jedna od retkih zemalja u kojoj mozes da objavljujes sta hoces bez ikakvih posledica i kako je to njima uopste ogranicena sloboda misljenja?
...

betelgez

mozda se nisam lepo izrazio. niko njih ne kontrolise. sami oni kontrolisu sta ce izneti kao cinjenicu naciji. kad kazem da imaju ogranicenu slobodu misljenja, mislio sam na to da nemaju alternativne izvore na medijima, sem interneta, gde mozda moze cuti i ona strana istine. takvi izvodi bi bili saseceni u koreni.

svedoci smo u zadnjih mesec dana kolika je prasina digla oko njihovog obavestajca koji je pokusao to sto ja sad pricam, da pokaze ljudima i onu stranu medalje, sta i kako se zapravo radi u njihovoj administraciji. odmah je on nacionalna pretnja broj jedan. razumem to sa jedne strane, blati njihov ugled, ali sa druge strane, sad iznosim pretpostavku, verovatno je naciji on predstavljen kao izdajnik i lazov.


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Danijel

BTW, CIA je deklasificirala tajne dokumente i oni su sada dostupni javnosti na proučavanje. Area 51 koja je sve ove godine slovila kao baza u kojoj Amerikanci ispituju leteće tanjure, žlice i vilice, nije ih imala. Jedini leteći pribor za kafenisanje iz tog vremena bili su avioni U2 koji su tamo testirani i razvijani. I tako, eto, mali zeleni na Zemlji su još jednom nestali, ovoga puta iz njihove neprobojne utvrde, Zoni 51 ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Sasa

Jako je interesantno što mi ovde, na dnu Evrope po svemu, pa i po obrazovanju i znanju, znamo kakva je Amerika, u čemu greši, koliko su njeni građani ograničeni, a mediji kontrolisani itd. Problem je samo što oni, Amerikanci, neće da poslušaju nas, koji smo neograničeni i nekontrolisani :).

betelgeze, kažeš: "ima jedan film koji analizira rušenje..." itd. Pa čoveče, znaš i sam da ima, ne jedan, nego puno filmova koji analiziraju sve i svašta i "dokazuju" i najveće gluposti. Hajde da se mi držimo nauke i naučnih činjenica.

Inače, glad i beda bilo gde pa i u Africi se ne može iskoreniti intervencijom Amerike, Rusije, Kine ili koga već hoćeš. Da bi se tamo iskorenila glad potrebno se pre svega da  sami narodi Afrike postignu određen nivo socijlne zrelosti. Inače je to bure bez dna.

Sima_Strahota

Quote from: betelgez on August 19, 2013, 02:24:10 pm
mozda se nisam lepo izrazio. niko njih ne kontrolise. sami oni kontrolisu sta ce izneti kao cinjenicu naciji. kad kazem da imaju ogranicenu slobodu misljenja, mislio sam na to da nemaju alternativne izvore na medijima, sem interneta, gde mozda moze cuti i ona strana istine. takvi izvodi bi bili saseceni u koreni.


Ovo apsolutno nije tacno. U USA postoji 2500-3000 tv stanica koje emituju svakakv program. Od informativnog, preko raznih religijsko-sektaskih kanala, do komedijaskih i filmskig. Znaci, pustaju SVE.
Takodje ne mozes da kazes "sem interneta". Internet je ide rame uz rame sa ostalim medijima, ako vec nije pretekao. A na Internetu tek sta ima...tekstova uperenih protiv Obame, administracije, vlade, policije....sta ti dusa zeli. A ti sajtovi i dalje nesmetano rade....

Quote from: betelgez on August 19, 2013, 02:24:10 pm
svedoci smo u zadnjih mesec dana kolika je prasina digla oko njihovog obavestajca koji je pokusao to sto ja sad pricam, da pokaze ljudima i onu stranu medalje, sta i kako se zapravo radi u njihovoj administraciji. odmah je on nacionalna pretnja broj jedan. razumem to sa jedne strane, blati njihov ugled, ali sa druge strane, sad iznosim pretpostavku, verovatno je naciji on predstavljen kao izdajnik i lazov.


Da je taj stvarno nacionalna pretnja broj jedan i da je iznao neznamkakve istine, taj ne bi stigao ni do lokalne autobuske stanice, a kamoli aerodroma...To je zafrkancija, kao sto je bila sa WikiLeaks...
...

Sima_Strahota

August 19, 2013, 02:46:17 pm #25 Last Edit: August 19, 2013, 02:57:39 pm by Sima_Strahota
dupla...
...

betelgez

Quote from: Sasa on August 19, 2013, 02:36:49 pm
Jako je interesantno što mi ovde, na dnu Evrope po svemu, pa i po obrazovanju i znanju, znamo kakva je Amerika, u čemu greši, koliko su njeni građani ograničeni, a mediji kontrolisani itd.


posto si reko mi ovde, znaci i sebe svrstavas u taj kos gde je dno sve cega se setis. ali nemoj generalizovati i mene trpati u taj isti kos.

Quote from: Sasa on August 19, 2013, 02:36:49 pm


betelgeze, kažeš: "ima jedan film koji analizira rušenje..."


rekao sam film, ali to nije film, nego emisija na natgeo u kojoj se govori nacinima kontrolisanog rusenja sa primerima gde i kako se objekti miniraju da bi pali na tacno odredjeni nacin. akteri filam ili emisije, kako ti je draze su fizicari i jedan hemicar. toliko o tom tvom da dokazuju svakakve gluposti.

Quote from: Sasa on August 19, 2013, 02:36:49 pm
Inače, glad i beda bilo gde pa i u Africi se ne može iskoreniti intervencijom Amerike, Rusije, Kine ili koga već hoćeš.


afrika jeste bure bez dna, ali svakako se moze doprineti poboljsanju opsteg stanja na kontinentu kontrolisanom i pravilnom raspodelom sredstava. umesto holjade bombi bacene na libiju, te pare su mogle biti usmerene na x drugih pametnijih stvari. ali ne, amerikofili to ne umeju da vide, zato je svaka rasprava sa tom vrstom ljudi nepotrebna. nisam rusofil, ali ni obozavalac amerike, kao sto se vidi iz prilozenog. ako ti amerika daje ili ti je davala, moras sacuvati malo razuma da i pored toga znas ko je ona i sta je.

@Sima_Strahota

sa tobom se slazem. do je demokratska drzava i sve je dopusteno. pomenuo si i napade na obamu i administraciju, kao i na njegovu politiku. sve je to sastavni deo jedne drzave, pa i amerike. kada sam mislio kontrolisano iznosenje cinjenica, mislio sam na neke stvari koje oni smatraju bitnim, kao eto na primer 11.9. i bliznakinje. nece nikog oni sankzionisati ako iznese drugo misljenje. jednostavno ce se slusati i postovati sta njihov predsednik kaze bas zato sto su indoktrinirani da mi se ne suprotstavljaju niucemu. bas zbog toga je sloboda ogranicena. cinjenica je da 90 posto amerikanaca veruje da je alkaida srusila kule. zasto je to tako?

sto se tice ovog cijinog obavestajca, mozda si i u pravu, nisam tako gledao.


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

betelgez

ps
iskljucujem se iz rasprave zato sto vidim da ovde ima vatrenih koji bi da hvataju za gusu, a nije mi namera da se "bijem" sa nekime zbog nebitnih stavova


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Accuphase

Quote from: betelgez on August 19, 2013, 03:20:40 pm
ps
iskljucujem se iz rasprave zato sto vidim da ovde ima vatrenih koji bi da hvataju za gusu, a nije mi namera da se "bijem" sa nekime zbog nebitnih stavova


Tako je momak, upravo tipično za "napaljene klince", koji su "otvorili oči uz priče starijih", jadnih "nevinih & ničim izazvanih" patrijota, jer im je jedino to ostalo, odnosno da jadikuju nad svojom "zlosrećnom sudbinom" pošto su došli "Jenkiji" i razbili naš tisućljetni san "o svima u jednoj državi", ali bez "drugih" sem "nas" !
Da si malo stariji, imao bi "divne uspomene" na jedno "herojsko vreme" u kojem su svaki čas mogli da te pozovu na odbranu "svog ognjišta ali u tuđoj kući", te bi to morao da prihvatiš kao "vrhunsku čast za srbstvo"...

betelgez



Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD