• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Posmatranje svega direktno iz Svemira

Started by Kizza, April 06, 2013, 10:43:35 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Accuphase

Quote from: betelgez on August 19, 2013, 03:43:32 pm
@Accuphase
bravo za tebe matori   8)


Pre svega, ja nisam mator, a drugo razmisli o svemu gore napisanom, pre nego te još koji put "potera na somnabulzam" !
Misli ti privatnoi šta hoćeš ali zbog takvih "razmišljanja" poput tvojih, koja su suštinski uzročnik svim ovdašnjim užasima, mogli smo da ostanemo bez glave na ramenima...

Ne želim i neću da se i ovde prisećam tih gadosti, jasno ?

Sasa

Betelgeze,

1.   Pa naravno da i sebe svrstavam u taj koš. Mada, ako pažljivije pročitaš, NISAM pominjao to ,,sve čega se setim". To si mi ti imputirao.
2.   Lepo je što imaš visoko mišljenje o sebi pa nećeš u isti koš, ali vidiš, na forumu nije važno u koji koš se ti sam postavljaš, već u koji koš te forumaši stavljaju. Vidiš, ja bih sebe stavnio u koš visokih, lepih i pametnih, ali.... shvataš. Sem toga, što je čovek manje obrazovan to ima više mišljenje o sebi. Svi ćemo te rado staviti u koš vrhunskih poznavalaca Amerike kada pročitamo seriju tvojih članaka sa odgovarajućim recenzijama, ili neku knjigu o sociologiji i politici Amerike, o međunarodnim odnosima i slično.
3.   O filmu / emisiji: misliš da je to što neki fizičari i jedan hemičar nešto kažu, dovoljno da se smatra za tačno???? Uf, pa samo ako se potrudiš uvek, uvek i uvek možeš naći neke fizičare i jednog hemičara koji će izvaliti ordinarnu glupost. U knjizi Voje Antonića ,,Da li postoje stvari koje na postoje" se navodi čak i jedan ruski akademik - koji ne služi svojoj akademiji na čast.
4.   Što se gladi u Africi tiče - ne vredi, činjenice te demantuju. Pare se ulivaju u Afriku, ali šta vredi kad i ako te pare ljudi u Africi ne umeju ili ne mogu da iskoriste. Ili ih iskoriste tako što ih prisvoje neki političari ili ih usmere na nešto pogrešno ili od njih kupe oružje itd. Uostalom, pre neki dan je u Blicu pisalo da su neki EU krediti nama propali jer s naše strane nije imao ko da ih iskoristi. Dakle, stvari sa glađu su mnoooogo komplikovanije nego što se tebi čine. Možeš da pomogneš samo onom ko je dorastao primanju pomoći.

Danijel

Quote from: betelgez on August 19, 2013, 03:19:33 pm
...
rekao sam film, ali to nije film, nego emisija na natgeo u kojoj se govori nacinima kontrolisanog rusenja sa primerima gde i kako se objekti miniraju da bi pali na tacno odredjeni nacin. akteri filam ili emisije, kako ti je draze su fizicari i jedan hemicar. toliko o tom tvom da dokazuju svakakve gluposti.
...


To sam vidio u filmu Zeitgeist :o

Ljudi su mi nahvalili taj film pa sam ga išao pogledati i znate što? Svrstao bih ga u istu kategoriju sa serijalom Ancient Aliens. Hrpa nevjerojatnih tvrdnji, a nigdje dokaza za bilo što od toga. Ukratko, bullshit.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

trut

@Accuphase evropljani su stvorili SAD koji su nakon nezavisnosti krenuli svojim putem. Posle 2. SR što se tiče spoljne politike SAD je najveće zlo na ovoj planeti ako ti to nije jasno nemamo šta da pričamo.
Što se tiče nauke SAD vuče ceo svet ali bi bez SAD verovatno bili kasnije na Mesecu ali bi imali stalne baze pošto ne bi silne pare odlazile na "pretnje" SAD i demokratizacije širom planete.

Accuphase

Quote from: trut on August 19, 2013, 10:04:40 pm
@Accuphase evropljani su stvorili SAD koji su nakon nezavisnosti krenuli svojim putem. Posle 2. SR što se tiče spoljne politike SAD je najveće zlo na ovoj planeti ako ti to nije jasno nemamo šta da pričamo.
Što se tiče nauke SAD vuče ceo svet ali bi bez SAD verovatno bili kasnije na Mesecu ali bi imali stalne baze pošto ne bi silne pare odlazile na "pretnje" SAD i demokratizacije širom planete.


Ma jasno, a "braća rusi" su "samo malo" širili komunizam, gde god su stgli, vidim cela istočna Evropa plače za njihovom čizmom !

Sasa

Pa neće biti. SAD su stvorili Amerikanci od evropskih kolonija.

A što se tiče spoljne politike, ne samo SAD, nego uopšte, izgleda da zaista nemamo šta da pričamo.

Ljudi moji, politika je mnooooooogo složenija nego što se da videti u vestima bolo koje TV.

trut

Kako je uopšte moguće porediti milione mrtvih sa "ruskom čizmom" ? Ova tema je otišla u aut ali činjenice su činjenice od kraja Drugog svetskog rata, Amerika nije ratovala samo tokom mandata DŽimija Kartera, od 1977. do 1981. godine. Ljubitelji "demokratije" i "demokratskog slepila" imate internet pa istražujte. Vreme da se zatvori tema...

Sasa

Eh trut, kažem, stvari su mnogo složenije. Problem je što se politike zemalja, globalno kretanje nacija, razvoj svakog društva itd. ne može objasniti u dva minuta koliko obično traju vesti na TV o nekom događaju. Najjednostavnije je reći: SAD su zle, ostali su dobri. To je jednako pogrešno kao i kad su zapadne TV stanice objavljivale: Srbi su zli, ostali su dobri. Sve to je daleko od istine.

Accuphase

Quote from: trut on August 19, 2013, 11:43:56 pm
Kako je uopšte moguće porediti milione mrtvih sa "ruskom čizmom" ? Ova tema je otišla u aut ali činjenice su činjenice od kraja Drugog svetskog rata, Amerika nije ratovala samo tokom mandata DŽimija Kartera, od 1977. do 1981. godine. Ljubitelji "demokratije" i "demokratskog slepila" imate internet pa istražujte. Vreme da se zatvori tema...


Koji "milioni mrtvih", o čemu to "pričaš", sem ako "rezultate međuplemenskih sukoba" pre i posle "intervencija" ne računaš u "kolateralnu štetu" ?
Uzgred, s nekim ko nije svestan pogubnosti "ruske čizme", vođene najcrnjim "izumom čovečanstva" posle fašizma, zaista ne samo da ne vredi, nego je van pameti raspravljati se...


trut

@Accuphase tačno tako sve je kolateralna šteta a sa nekim bez pameti ne vredi ni raspravljati odjavljujem se iz teme...

Yagodinac

Pre nego što se odjaviš da se razumemo da su svi ratovi LOŠI, odbrambeni, osvajački, potpuno je svejedno...
I nema razlike između Amerikanaca, Rusa, Rimske Imeprije ili tatarske Zlatne Horde. Svi ubijaju, neki organizovanije (kao Hitlerova Nemačka) a neki primitivnije (kao danas talibani) ali suštinski neke velike razlike tu nema.

Znam da je ovo kompletna utopija ali ja sam protiv bilo kakvog rata, najbolje bi bilo kad bi bilo moguće te potencijale nekako drugačije trošiti...

Accuphase

Quote from: trut on August 20, 2013, 08:14:06 pm
@Accuphase tačno tako sve je kolateralna šteta a sa nekim bez pameti ne vredi ni raspravljati odjavljujem se iz teme...


Vidi "štovatelju nevine ruske čizme", ja TEBI nisam napisao "da si bez pameti", napisao sam "da je van pameti" raspravljati se sa takovima, što nikako nije isto !
S obzirom da "u prevodu na srpski" to tvoje zapravo predstavlja VRHUNSKU UVREDU, ovog časa te prijavljujem moderaciji, uz nadu da se nećemo ovde više sretati a uživo daleko bilo, tako je najbolje...

trut

Nisam nigde direktno rekao da si TI bez pameti a to što si se ti našao prozvanim to je tvoj problem. TI mene nazivaš "štovateljem nevine ruske čizme" znači da svako ko drugačije misli od tebe je šta ?
Nema svrhe dalja rasprava ovaj forum nije predviđen za to samo me nervira kad neko natura svoje mišljenje poput tebe. Nisi napisao koje si godište tako da ne znam da li se raspravljam sa derištem ili odraslom osobom. Što se tiče moderatora slobodno nek me uklone sa foruma ja ću i dalje biti prisutan ali pasivno.