• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PayPal konacno posluje u Srbiji

Started by CyberianIce, April 10, 2013, 05:58:05 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CyberianIce

Zelim da podelim sa vama ovu radosnu vest, od jutros konacno mozemo da koristimo PayPal, doduse samo za placanja (kupovinu) ali to je dovoljno za pocetak jer cemo svi moci da nabavljamo opremu sa ebay mnooooogo povoljnije :) Isprobao sam placanje (depo sa visa elektron i visa karticama jedne domace banke) i sve uredno ferca.

/CyberianIce via TapaTalk ***

Telescopius
AstroBin
Sky-Watcher 200P | Meade Instruments DS2090 | Tair-3-Phs | Celestron CG-5 | OnStepX | Canon EOS 600D AstroMod | ZWO ASI120MM-S

mravic

Čekaj sad, polako.
Kako i šta treba da uradim da mi to proradi.
Daj neke linkove ili sl.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

Luger

Pricaj CyberianIce, izludjesmo.  :)
Prevrcem po ovim nasim sajtovima, kazu da je jos sve u fazi pregovora.
Inace, za mustuluk si!

astromilke

Nista posebno, moze se registrovati svako i izabrati srbiju, povezati karticu sa paypal racunom i to je to. Ja sam se upravo registrovao ali mi nije prihvatio karticu iako mi je vazeca jos mesec dana. Treba proveriti u banci.

Edit: A kao sto kaze Luger mozda jos nisu fully operated :)
SW Newton 76/900
EOS 1200D

mravic

Registrovao, sad samo novaca i pravac kupovina.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk


Milan Nikolic

QuoteOK, sad sam skontao. U banku mora da se ode da bi se uzeo izveštaj da se vidi ''kod'' sa te "test" transakcije. Nije u pitanju dobijanje neke dozvole iz banke. Tu proveru koristi Paypal da bi bio siguran da je kartica vlasništvo onog ko je koristi. Ako neko ukrade karticu, on ne može da dobije izveštaj iz banke i ne može da dovrši verifikaciju. A ko koristi elektronsko bankarstvo, ne mora uopšte da ide u banku, može sve da završi iz fotelje.

Sima_Strahota

Registrovao sam Intezinu Visa Internet karticu. Nisam morao da idem u banku po kod, jer se odmah video na eBankingu. Probao sam i da platim nesto sa paypala - funkcionise.
...

kruska

 8) Sad kad sam skoro sve kupio sad mi skoro i ne treba paypal.
Ali da ne budem zlopamtilo, narucicu nesto bar iz kine..  8)
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

zozo83

Mozda nisam upucen dovoljno, jel to ispada koliko para nesto kosta u inostranstvu, ti uplatis toliko para, bez ikakvih dodataka i cuda (carine poreza i ostaog)
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Sima_Strahota

Paypal se neto malo ugrajuje, ima negde kalkulator cena.
U svakom slucaju, onaj ko kupuje moze da koristi i obicnu Internet karticu, a porezi, doprinosi i carine nemaju veze ni sa jednim od ova 2 :-)
...

NeS

Vidim da ima dosta nepoznanica oko ovog sistema.
PayPal nije nikakav posrednik u trgovini niti se preko njega kupuje. Oni samo posreduju u prenosu novca, tako sto je vasa kartica i vas broj racuna bezbedan jer mozete da vrsite placanje sa celim svetom a vas racun dolazi u vezu samo sa PayPalom, i oni to naplacuju, mislim oko 1%.

Sima_Strahota

Da dodam jos da mislim da taj procenat placa prodavac....nemam sad vremena da proveravam.
...

Accuphase

Quote from: zozo83 on April 10, 2013, 08:35:35 pm
Mozda nisam upucen dovoljno, jel to ispada koliko para nesto kosta u inostranstvu, ti uplatis toliko para, bez ikakvih dodataka i cuda (carine poreza i ostaog)


Naravno da ne, carina + porez uvek moraju da se plate !
Ali sada imate mogućnost da "olako" kupite skoro bilo šta, pitanje je samo kako naši carinici to posle računaju, mislim da li se "ugrađuju" ili se ne "ugrađuju"...