• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Jel ste se prijavili za Mars One!? :)

Started by vlajkoni, April 23, 2013, 10:18:08 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vlajkoni

Priča se po netu da se za misiju MarsOne prijavilo preko 10 000 ljudi. Ako ništa drugo bar su zaradili oko 100 000 USD za registracije. :)
https://apply.mars-one.com/


Accuphase

Ali vidim da "komentatori" već "znaju" da će se "snimati u pustinji u arizoni"...

vlajkoni

Nisu čuo do sada? Ja sam čuo početkom ove godine i baš je super ideja. Samo je preambiciozna i nadam se da nije neka prevara. Ma da kada pogledam listu učesnika na projektu kao što su: SpaceX, Surrey Satellite Technology, MDA kao i nekoliko nobelovaca i astronauta i jedan od osnivača Big brothera ko zna...

Accuphase

Sve je to "very nice", ali... koliko sam shvatio "budući kolonisti" ostaju na marsu, nema vraćanja nazad na matični svet !

vlajkoni

Da, one way ticket. To značajno smanjuje troškove. :) E pa ko traži ultimativnu avanturu od ovoga ne može više. :)

Kizza

Možda bih se i ja prijavio ali nemam para.Međutim ako želite da mi pomognete,uz odobrenje administratora,možete me donirati  ;)
Osećam da ima ljudi koji su spremni da daju celu sumu ali nisu sigurni da li je stvarno "put u jednom pravcu?"  ;D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Pa morali su da stave simboličnu registraciju da odbiju spamere.

Accuphase

Quote from: vlajkoni on April 23, 2013, 11:09:01 pm
Da, one way ticket. To značajno smanjuje troškove. :) E pa ko traži ultimativnu avanturu od ovoga ne može više. :)


Jeste, ali Mars nije isto što i "nove zemlje" na Zemlji, sredinom prošlog milenijuma !
Mislim da su "poranili" jedno 500 godina minumum...

Accuphase

Quote from: Kizza on April 23, 2013, 11:21:38 pm
Možda bih se i ja prijavio ali nemam para.Međutim ako želite da mi pomognete,uz odobrenje administratora,možete me donirati  ;)
Osećam da ima ljudi koji su spremni da daju celu sumu ali nisu sigurni da li je stvarno "put u jednom pravcu?"  ;D


Ne dolazi u obzir Kizzo, šta bi mi onda na forumu, bez tebe ?

Accuphase

Šalu na stranu, ali... da je reč o putovanju na neki od "zemlji nalik svetova" oko neke zvezde daleke više 10-na sv. god. pa i da "progutamo" priču o "putovanju u jednom pravcu" jer u tom slučaju drugačije ni ne može, ovako... mislim da je ipak reč o FARSI neviđenih razmera !

Accuphase


Sima_Strahota

...

kruska

🌠

NShappy

 ^^   ;D ;D ;D

Ne mogu ovu priču ozbiljno shvatiti. Za sada ne postoji mogućnost da ta zajednica na Marsu samostalno preživi, bez materijalne podrške sa Zemlje. Nisu tu dovoljni sekira i šibice...

Jedino ako im je ideja da će stalna veza sa Marsom postati moranje onog momenta kada se tamo neko bespomoćan naseli, pa ono, čisto da ne ostavimo ljude da poumiru.