• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

novi ili ne ?

Started by vanillasky, November 01, 2005, 12:41:19 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vanillasky



Time to revise your idea of Pluto. New images gathered by the Hubble Space Telescope have revealed that this distant planet could two additional moons. If this is true, Pluto will be the first Kuiper Belt Object found to have multiple moons. The candidate moons have been provisionally named S/2005 P1 and S/2005 P2, and are approximately 44,000 km (27,000 miles) away from Pluto.

vanillasky

Greska u prosloj slici . Shvatili ste zar ne ? Evo prave:

Sich

wow, kako to do sada nije palo nikom na pamet da proveri?
ili mozda jeste pa tu ipak nema tih objekata
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Jos proveravaju nisu bas sigurni ali ima tu necega.

Sich

mislim na proveru da pluton nema jos koji satelit. pazi pluton je vec bio na meti habla. mnogi najveci teleskopi su ga posmatrali pre koju godinu (ne znam sad tacno koju) kad je bila neka dobra okultacija plutona i neke zvezde i do sada nisu se potrudili da vise vide dal oko njega postoji jos koji satelit ili su to na snimcima ipak bile neke zvezde u pozadini

a arhivskih snimak ce sigurno moci pronaci dosta.
znas velike stvari su ti nekad ispred nosa, ali ti prosto ne mozes da ih vidis
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

sashastar

Ova ti je zadnja recenica pun pogodak

Sich

ma tamo su, cak su dobili i oznake od AIU

http://www.boulder.swri.edu/plutonews/

a inacenadjeni su na snimcima habla iz 2002 na kojima se vrlo jasno vide.

kako niko nije obratio paznju na to i dalje mi nije jasno
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

vanillasky

Januara 2006. lansira se New Horizons koji bi trebao da 2015 dodje do plutona. Inace i tu su umesali ruke studenti tj. New Horizons nosi instrument koji su napravili studenti The Student Dust Counter (SDC). Pa 1930 otkriven 2015 skeniran, a New Horizons posle toga nastavlja dalje. Videcemo za jednu deceniju sta ce biti. Bon Voyage New Horizons