• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Barnard 104

Started by Polare, June 07, 2013, 04:33:31 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Nočas se ponovo svađao s vanzemaljcima pa su me pustili na miru kad sam im rekao da nisam dosta dugo ništa fotkao ;)
Ali zato mi poslali one tenke naoblake po cijelom nebu i još komarci koji su bili gladni (mislim da me netko gledao) bi rekoa ovaj je van sebe kako stalno maše rukama oko glave  ha ha ha
....usput i jedno pitanje; prije sam koristio Canon 350D (mod) a sad imam 500D (mod) i postavke u DeepSkyStacker-u su mi iste kao kad sam korisitio 350-icu ali ne izađe fotka u boji (barem donekle prije je bilo boja) ????? Imate kakav prijedlog?
  hvala i ljep pozdrav,Zlatko

07.06.2013 (01'58h)
Apo 130/900+ F/R ×0,85
Canon EOS 500 D mod.
Exp. 8×600 Sec.
Dark 8,Bias 8,Iso 800
http://www.astrobin.com/44352/


Uploaded with ImageShack.us

Yagodinac

Izgleda da imaš staru verziju DSS koja ne prepoznaje novi canon raw, nova verzija mislim da ide od 50d/500d odnosno od 14-bit konvertera.
Možeš da probaš da čačkaš po Raw/FITS DDP settings, čekiraš Monochrome 16bit i probaš u listi da odabereš tvoj aparat. Ako ga nema onda imaš stari raw modul, odnosno DSS ne zna da pročita Bajerovu matricu.
Update DSS mislim da rešava problem.

kruska

bogu hvala da neko slika.
vreme je ...
🌠

Polare

Probao sam sa strijom verzijom  3.3.2 (kao na fotkama) i ovo je rezultat. Idem probati sa verzijom Beta 45 i Beta 51 da vidim šta daje a u postavkama sam itabrao Canon EOS Digital Rebel XTi


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Yagodinac

Quote from: Polare on June 07, 2013, 05:47:36 pm
...a u postavkama sam itabrao Canon EOS Digital Rebel XTi


XTi je 400d, tj stara verzija CR2 RAW-a. Noviji počinju od 500d ako se ne varam, a to tebi treba - svejedno je da li je 7d, 1dx ili 500d; svi noviji imaju isti RAW. I ako mene pitaš, 14bit u odnosu na 12bit je itekako primetna razlika, ako ništa onda u izvlačenju tamnijih tonova u astrofotografiji  :)

Polare

Sory,onda koju da izaberem?,kad kažu za 'Canon EOS 500D (Digital Rebel T1i / Kiss X3 Digital'!
A u postavkama DSS-a nema 500D


Uploaded with ImageShack.us

Sekula

@Polare
@Yagodinac
Eh, momci - "Ne mere to bez kabla...". Iliti, ne može da se dodje brzo do rešenja ako se ne koristi google:

http://tech.groups.yahoo.com/group/DeepSkyStacker/message/12857

Na ovom linku gore je upravo opisan problem u inicijalnom postu a svi odgovori na njega su u smeru rešenja. Mora malo engleski da se koristi za pretragu a i u smislu daljeg prevoda rezultata.

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Polare

Hvala Sekula-bacim se na čitanje ;)


Sekula

Gle, evo naprasno bojе!?  ;)

Svaka čast Polare, bravo!

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Yagodinac

Pošto su 50d i 500d jedno isto što se tiče senzora i RAW-a, mogao si 50d da odabereš kao na slici. Sigurno bi radilo.

Luger


johnny984

Baš je dobra slika. Evo kako sam ja uspeo da je obradim, mada neko sa više iskustva sigurno može mnogo, mnogo više detalja da izvuče. Ali fotografija je odlična.

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

@   johnny984  .....super si to uredio ;) Hvala!!!!
Smijem znati na koj način si to uredio ?

johnny984

Nema na čemu, hvala tebi na slici, dobar primer za vežbu  :)

Imaš u vodiču kroz digitalnu astrofotografiju tutorial kako se otprilike obrađuju astrofotografije. A možeš da neđeš na netu i mnoge druge. Tu ćeš otprilike videti koje se funkcije koriste i kako, pa onda eksperimentišeš malo i rezultati dođu sami. U suštini radiš onako kako se tebi sviđa. Nije teško, i ja sam pre nekoliko dana prvi put obrađivao astrofotografiju u photoshop-u. Sam program sam koristio ranije, ali ne i za ovakav vid obrade, tako da tutoriali dobro dođu  :) Evo ti link za vodič, tu možeš da ga skineš:

http://www.astronomija.co.rs/knjiara/616-astrofotografija-za-sveznalice.html

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein