• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Iskreno,šta je ovo na Marsu?

Started by Kizza, June 27, 2013, 09:19:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Danijel

Osim toga Kizzo, već si raspravljao o tome prije pet godina i dobio si odgovore. Ponavljaš se ;D

Quote from: Danijel on February 27, 2008, 07:12:43 pm
Quote from: Kizza on February 27, 2008, 06:45:13 pm
Ako me moje robotsko pamcenje dobro sluzi cini mi se da je izmedju Marsa i Jupitera,gde je sada asteroidni pojas,nekada postojala planeta?


Ne, nije postojao planet. Gravitacijske sile kojima Jupiter utječe na prostor daleko oko sebe su toliko jake da ne dozvoljavaju stvaranje veće nakupine materije na jednome mjestu u njegovjoj blizini. Stoga se u asteroidnom pojasu postojeća materija nikada nije uspjela koncentrirati u bilo što slično planetu. Tek na udaljenosti na kojoj se nalazi Mars to je bilo moguće. Zbog toga između Marsa i Jupitera imamo pojas asteroida koji nije ništa drugo nego "neiskorišteni građevni materijal" iz kojega nikada nije nastao planet. Teorija po kojoj je tamo nekada bio planet, davno je odbačena. Mjerenja koja su napravile letjelice koje su prolazile onuda potvrdila su to.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Yagodinac

Vlajkoni je objasnio šta je nauka  ;)
Danijel je objasnio šta je Phaeton.
Sad ja da objasnim šta su "fotošopovi"...
Postoji jedan jedini Photoshop i proizvod je firme Adobe.

BtW Kizzo, uopšte nismo/nisam ovde skloni vređanju ili podsmevanju sagovornika. Montaže koje sam kačio služe samo da bih izrazio sopstveni stav isključivo prema tvojim nekritičkim stavovima. Ako tebe ipak i pored toga možda vređa fotomontaža i mene možda isto tako vređa predpostavka da je ono cev za vodu marsovskog kiborga.
To je ono što tebe razlikuje od uma naučnika-istraživača: odsustvo kritike prema sopstvenim ili tuđim neproverenim hipotezama. Pošto ti nemaš izgrađenu samokritiku moramo mi (otprilike ceo forum) malo da te iskritikujemo  ;)
Ali nema veze, ti si naš drug tolike godine, bez obzira na stavove. Da je neko drugi uputio bih ga na Treće Oko.

pozz
(nemam smajli sa cvećem) :)

kostur

Kizzo, Kizzo... Ako je postojao zivot - najverovatnije nije uznapredovao vise od oblika alge. Nedovoljno za izmisljanje preciznog alata kojim su napravljene te "simetricne" rupe. Mozda sam uskocio samo u temu ali te molim da posmatras stvari kao Jagodinac - sa naucnw strane.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Kizza

Na žalost ja ovo vidim kao cev.Mislio sam u početku da me zezate ali ako tako mislite,u redu je.Čekamo neku novu fotografiju  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

vlajkoni

Dakle, džaba se mi mučimo. :)
Ok, Kizo našao sam ti odgovorajući forum:
http://forum.ratnicisvetlosti.com/

Tamo će mnogo bolje razumeti tvoje "analize". :)

Kizza

Rasprave zato i služe.Nisu one bez rezultata.Evo i NASA se oglasila a nijedne moje slike.Udavio sam ih sa e-mailovima kad oni opet biraju koje detalje će da prikažu a ista slika: http://news.discovery.com/space/alien-life-exoplanets/faces-on-mars-pictures-billion-pixels-130619.htm
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

johnny984

Forum Ratnika Svetlosti? Auuu čoveče  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

trut

Pitanje je i ako NASA pronađe siguran dokaz života na Marsu dali bi to odma i objavila ? ipak je u pitanju informacija koja bi dosta stvari promenila...

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

SrdjanP

Quote from: Kizza on July 07, 2013, 02:30:51 pm
Na žalost ja ovo vidim kao cev.Mislio sam u početku da me zezate ali ako tako mislite,u redu je.Čekamo neku novu fotografiju  ;)


Kizo, nekoliko zlatnih pravila u tumačenju fotografija sa drugih planeta:

1. NIKADA nemoj kompresovanu fotografiju uveličavati i na osnovu toga izvlačiti zaključke. Ako je Nasina misija u pitanju, sačekaj PDS format, kvalitet će biti znatno bolji
2. NIKADA ne tvrdi da vidiš čudan objekat (u ovom slučaju neku cev) na osnovu jedne (2D) slike. Uvek traži još neki pogled na taj objekat kako bi mogao da generišeš 3D sliku a samim tim i informacije o dimenzijama objekta

Kamen za koji tvdiš da sadrži cev uslikan je na veoma zanimljivoj lokaciji "Rocknest" 64-tog sola kamerom od 100 mm. Taj kamen je poprilicno daleko pa detaljan 3D info nemamo.

Originalna slika:
http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/msss/00064/mcam/0064MR0285005000E1_DXXX.jpg


Kompletan ovaj predeo je bio uronjen u vodu davno u prošlosti. Nakon toga vetar je imao ulogu u oblikovanju terena i dodatnoj eroziji.
Ovo mi definitivno izgleda kao mikrokrater od meteorita, ali može biti posledica geotermalnih procesa u prošlosti Marsa a kakvih vidjamo na Zemlji.


Kizza

Hvala Srđane  :),ovde se baš jasno vidi.Pogledaj ovaj detalj pri dnu,na tvojoj fotografiji..Malo sam ga uvećao,baš čudno kamenje  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Ja i dalje istražujem lokaciju.Evo za mene još jednog "neobičnog" Marsovog kamena.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo još jednog detalja Marsove površine.Meni liči na ..... a vama?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Sima_Strahota

Ovaj desni kamen u prvom planu mi lici na Morlu, dzinovsku kornjacu iz Beskrajne price.
...

Kizza

Dobro a da li je ovo "kamenje" vajao(oblikovao) isti "vetar"?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?