• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Iskreno,šta je ovo na Marsu?

Started by Kizza, June 27, 2013, 09:19:52 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Kizza

Opet se priča uopšteno.Voleo bih da mi pomognete bar u određivanju veličine ovih objekata.Neki se nalaze daleko I nemam nikakav reper kako bih mogao da odredim približnu veličinu.Evo još jednog zanimljivog detalja.Otkio sam ,pa sad nije ni kamen ni versko obeležje, tek juče .Prosto mi je neverovatno da je Marsova priroda tako moćna  :D
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Kakva slučajnost.Uh što slike nisu malo oštrije.
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Danijel

Quote from: spadej on August 05, 2013, 02:48:45 pm
Tesko da ce u skorije vreme biti napravljen robot koji ce imati tu moc zapazanja, brzinu razmisljanja i pre svega sposobnost odlucivanja koju imaju ljudi.
Sve ovo sto su roboti na Marsu radili godinama unazad covek bi zavrsio za par dana a mozda i pre.
Ili mozda gresim?


Naravno da je čovjek najbolji radnik za te poslove, no još smo daleko od toga da ga pošaljemo na takve zadatke. Do tada se moramo služiti robotima, a najveći dio vremena njihova istraživanja otpada na kretanje od točke A do točke B, zato to toliko dugo traje.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

August 05, 2013, 10:25:08 pm #93 Last Edit: August 05, 2013, 10:37:02 pm by Kizza
Uh,pa bolje da vam ne pokazujem šta sam još našao.Evo još jedana neobična slika sa Marsa.Pravougaono vajarstvo?Ma na Marsu je sve moguće  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

I evo na godišnjicu spuštanja Curiositiy-a poklanjam vam ovu sliku.Do sada smo se uverili šta sve može priroda Marsa ali ovo nisam očekivao.
Voleo bih da na ovaj svečani dan  bar nju prokomentarišete  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

betelgez

ja bih prokomentarisao, ali ne vidim nsita cudno ili interesantno na njom sem tog krsa koji je unaokolo svuda. mozda da u paintu zaokruzis detalj koji mislis da je zanimljiv pa da vidimo, ovako ne znam gde da gledam. kao da igram igricu hidden object pa trazim nesto sto i sam ne znam sta je. :)


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Kizza

Da li sad vidiš "pravilan kameni tougao" i kamen desno koji je ravan a u svakom ispupčenju ima rupu?
Malo uvećaj sliku da još bolje vidiš  :)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Dok na Marsu Curiositiy, ne snimi štogod nalik na "opanke & šajkaču", na kojima piše "Сделано в Сербии" ništa nije napravio...

Kizza

August 06, 2013, 07:12:53 pm #98 Last Edit: August 06, 2013, 07:18:54 pm by Kizza
Ko zna,mada i ovo je dosta.Poslao sam još jedan e mail NASI sa dosta slika.
Vidim da na Youtube ima dosta mojih kolega istraživača Marsa ali ipak su moje bolje.Evo još jedne,meni neobične.Pitam se da li jedino ja,na ovom forumu,vidim nešto neobično i nepoznato?
Evo sad se priča uživo o "Radoznalom":   http://www.ustream.tv/nasajpl
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

August 06, 2013, 07:21:45 pm #99 Last Edit: August 06, 2013, 07:28:15 pm by Accuphase
Živo me zanima cenjeni "istražitelju slika radoznalog s površine Marsa", jesi li ikada čuo za ili sebe podvrgao nečem, inače opšte poznatom, zvanom Rorschach-ov test ?
Ko zna, možda je u tome cela suština svega, razmisli o tome...

Accuphase

Šta vidiš na ovoj slici, recimo da mnooogooo podseća na ?



Sorry, stavio bih nego drugu, eksplicitnije naravi, ali ovo je pristojan forum, nije mesto za "takve stvari"...


Kizza

Ma već je tu "bezobraznu" sliku stavio "Vlajkoni" a tebe Accuphase cenim kao objektivnog i iskrenog člana ovog foruma te ću ti odgovoriti ali te molim,ponavljam molim,da odgovoriš šta ti vidiš na ovoj mojoj fotografiji.Ako možeš što detaljnije je obrazloži  :)
@Accuphase
Ovo je očigledno drvo,i neverovatno asocira na neko živo biće,ljudsko,i kao da je u pitanju balerina.
A sad da vidim tvoje objašnjenje "ovoga" sa Marsove površine
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

marino

jako je lijepo igrati se i baviti znanoscu..mastati, zamisljati, istrazivati...cak i najludje ideje i misli vrijedne su, posebice s toga sto nama samima pricinjavaju zadooljstvo i poticu znatizelju..ljudi smo a ljudi su drustvena bica pa volimo dijeliti informacije s drugima...zasigurno na nekim od slikama s marsa postoje vrijedni detalji..zasigurno sve detalje na svim slikama NASA nije obradila...blagodati neta i javno dostupnih informacija dobra su stvar..gotovo sigurno na tim slikama nema niceg sto bi ukazivalo na marsovu civilizaciju u ma kojem obliku...gotovo sigurno...vecina realisticnih komentara ovdje prema izvornom posteru ide u tom cilju i pravcu..igre svjetla i sjene nevjerojatne su! poneada bi prst "odrezali" da vidimo nesto sto zapravo i nije tako (ima tu jedan post o tome kako nas naš vid i mozak varaju!)...
poster nece biti zadovoljan ovim komentarom jer nisam mu reko nista konkretno, u pravu ce biti jer zapravo tek sam se razbudio pa filozofiram, no kako mi tastatura tu ispred ruku podijelih to sa svima vama...usput, evo fotka za postera...volio bih cuti njegovo misljenje o detaljima na njoj
Vidulini Observatory

betelgez

ovde je montiran covek na slici dole levo kod kamena :)


Sky Watcher 150/750 sa Craiford fokuserom
EQ 3 montaža
Dual ax motor
2,5x Apohromat Barlow
2x Ahromat Barlow
Plossl 25x
Plossl 10x
Canon 1000D
Sony ICX098QB CCD

Danijel

Quote from: Kizza on August 07, 2013, 07:55:16 am
...
A sad da vidim tvoje objašnjenje "ovoga" sa Marsove površine


Ja vidim kutiju ispred koje je krepana riba :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT