• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2013

Started by Sasa, June 28, 2013, 05:40:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kruska

koliko sam gledao prvo vece mesec zalazi nesto iza ponoci tako da bice DSO i za obican narod..
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

kostur

Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

milan

HARWIX panarett 8x30
254/1200 Draco Flex Dobsonian
Dvogled TS 10x50 Le

bratislav

Stizem i ja, najverovatnije sa sestrom i sestricinom.

Bratislav

dentaku

Postoji li autobuski prevoz, makar od Novog Sada do Letenke?

Sasa

Još je neizvesno. To zavisi od broja onih kojima je takav prevoz potreban. Ne vredi iznajmiti autobus za 5 ljudi.

frugorski

            Nazalost, nije mi radio internet pa nisam stigao prvi da se prijavim.Dolazim sigurno,donosim Meade 127x1900,dvogled Tento 20x60 i refraktor SW 80x400 (za pozajmljivalje) sa malom EQ montazom.
             Kada ce  biti i zvanicno prijavljivanje i uplata za troskove?  :D
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sasa

Zvanična prijava se vrši po dolasku na Letenku. Tamo se svi gosti uslikaju, izda im se ID kartica (sa forumskim imenom) itd.
Tamo gore se vrši i uplata - čija visina još nije utvrđena i koja zavisi od toga da li će kamp dobiti još neku donaciju ili ne.
Takođe, još nije jasno da li treba ili ne da iznajmimo autobus za prevoz od NS do Letenke i nazad. Svega dvoje je javilo da im je potreban takav prevoz.

frugorski

     Da li moze da se spava u Onom domu ,ili mora u satoru? Nemam mali sator,ali imam dosta godina.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sasa

Ovog puta samo u šatorima. Javite se Koči da vam obezbedi sa krevetom (ako ih ima na raspolaganju).

johnny984

Ok, nekoliko pitanja. Što se štaora tiče, da li postoje šatori koje možemo rezervisati/iznajmiti, ili samo oni koje ponesemo sami (ne znam da li ću nabaviti šator do onda).

Kako kontaktirati Koču za smeštaj, to je sledeća opcija?

Frugorski, ako dođem rezerviiši taj teleskop za pozajmljivanje bar na jedan h za mena, deluje mi kao fina sprava za DSO u odnosu na moj  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Sasa

Koča rekao da prati forum. Javiće se i odgovoriti na ova pitanja.

johnny984

Hvala na odgovoru. Ja u petak 19. radim do 16h. Ponedeljak od 8. Dakle, najbolja opcija bi mi bila da krenem ubrzo posle posla u petak i stignem do 23 recimo, u najboljem slučaju (iz Pirota). Dakle ostaje ta noć kao posmatračka (ako ne moram da montiram šator u slučaju da ga nabavim umeđuvremenu). Subota sva predavanja i još jedna posmatračka noć, pa onda natrag..... nažalost. Da krenem u subotu i stignem popodne samo za par pedavanja i noć posmatranja, to mi se već ne isplati jbg. Nije to to. Treba mi šator ili smeštaj za 2 osobe, za petak i subotu noć, ključna informacija  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

kocha

Rezervisan ti je šator za dve osobe sa krevetima. Cena, sitnica, ukupno 400 dinara za sve dane!

frugorski

     Kocho,prijavljujem se za jedan krevet po mogucstvu u satoru.
     Johny984,racunaj da je dogovoreno za teleskop,moze i celu noc.
     Mogao bih ,takodje,na dan otvaranje kampa da dodjem u Cortanovce pre podne (nije daleko od mene) i da povezem nekoliko drugara do Letenke. ;) To se odnosi na one koji dolaze vozom.I autobus staje na Banstolu,to mi je jos blize.
     
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm