• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2013

Started by Sasa, June 28, 2013, 05:40:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kocha

Ок, ali ako ti odgovara da deliš šator sa Kosturem ili nekim drugim jer nemam mnogo šatora na raspolaganju.

Sima_Strahota

Update mog statusa: Dolazim ako se vratim sa mora :) Bar na jednu noc.
Mozda povedem neku bandu sa sobom, satore imamo.
...

johnny984

Hvala kocha, odlična vest  :) Šator će mi trebati za petak i subotu noć, tako da znaš da ga imaš slobodnog u ostalim noćima.

Frugorski, super, videćemo se tamo pa ćemo se dogovarati. Baš si me obradovao  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

     Naravno da mi odgovara.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Boris

Javljam se u ime Mandinih astronoma iz Valjeva, biće nas između 5 i 7 i takođe bi nam trebao prevoz od NS.
Ako ne bude organizovan prevoz, trebaće nam savet kako najlakše do Letenke :)

mravic

Najjedenostavnije je putem iz Rume preko Iriga sve do vrha Fruške gore i tu skreneš levo i još jedno deset Km preko Crvenog čota.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kruska

Quote from: frugorski on July 07, 2013, 02:18:54 pm
     Kocho,prijavljujem se za jedan krevet po mogucstvu u satoru.
     Johny984,racunaj da je dogovoreno za teleskop,moze i celu noc.
     Mogao bih ,takodje,na dan otvaranje kampa da dodjem u Cortanovce pre podne (nije daleko od mene) i da povezem nekoliko drugara do Letenke. ;) To se odnosi na one koji dolaze vozom.I autobus staje na Banstolu,to mi je jos blize.
     

nije bas najbolji put od cortanovaca do letenke, jeste da put postoji ali bolje ici drugim putevima preko Iriga ako dolazis sa te strane
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

frugorski

     Kruska,ja zivim iznad Velike Remete,pa sam mislio, ako neko dolazi vozom ili busom, da pomognem oko transporta.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

kruska

U stvari ti si do Cortanovaca isao preko Letenke     ;)  ... sad mi je tek jasno  nick   fru-gorski...
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

johnny984

Pitanje za Koču. U onom šatoru koji sam rezervisao za 2 noći, da li mogu da se smeste troje, možda se i klinac (10god) reši da krene?
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

kostur

I jos jedno pitanje za Kocu: koja je vasa politika o blazim alkoholnim sredstvima?
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kocha

ukoliko želite 3 i više osoba da boraviteu šatoru u tom slučju umesto kreveta idu dva podmetača za spavanje, što vam garantuje intimu... i bliski kontakt...

za kostura!
blaža alkoholna sredsta se ne smatraju dominantnim pitanjem za funkcionisanjem kampa, a to rešava komisija na licu mesta, pa šta ti preostane...

mravic

Naravno da se prvo komisijski degustira i utvrdi o kakvoj se kvaliteti radi, jer ne dolazi u obzir da neko pokvari stomak.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

kocha

Mravik, oćeš da budeš drug član popisne komisije?

johnny984

Quote from: kocha on July 11, 2013, 10:21:31 pm
ukoliko želite 3 i više osoba da boraviteu šatoru u tom slučju umesto kreveta idu dva podmetača za spavanje, što vam garantuje intimu... i bliski kontakt...


Javiću onda najkasnije do nedelje koja je opcija u pitanju  :)

Quote from: mravic on July 11, 2013, 10:42:32 pm
Naravno da se prvo komisijski degustira i utvrdi o kakvoj se kvaliteti radi, jer ne dolazi u obzir da neko pokvari stomak.


U tom slučaju ću i ja doneti nešto kod stručnjaka/komšija na analizu. Jeste više puta uspešno testiran proizvod, ali što više mišljenja, to bolje. Frugorski obećao teleskop na celo veče, pa mora jedan zaseban primerak i njemu da se uruči  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein