• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

AK Letenka 2013

Started by Sasa, June 28, 2013, 05:40:23 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

johnny984

I za mene planirajte 3 ručka za subotu.

Još i jedno pitanje, uz taj šator sa podmetačima, da li dolaze i neki prekrivači, jastuci... ili sve to sami nosimo? Nije problem u bilo kom slučaju naravno, čisto da znamo da ne nosimo sve ako ima  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

sale11472

Sada je i  zvanično dolazim u četvrtak ;D
Samo još da utvrdim prevoz i da se spakujem.
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

sasmir

Sale, ako ne utvrdis prevoz imam jedno sediste prazno od Zemuna.
Njutn SW300/1500 na Dobson montazi.Apohromat refraktor Orion ED80/600 na EQ3 Ra/Dec motori.Canon EOS 550D18-55,55-250.TS 10x50LE,TS 20x80 triplet na paralelogramu i Praktica Diana 8x56.Gold line 6,9,15,20.Planetary6, celestron25,GSO Plossl32,Barlow2x;2,5x

kocha

Vrece za spavanje i posteljinu nosite sami.
Mi tovarimo kamion opremom i oko 17 casova smo na Letenki.

moj broj: 064 8709 444

pozdrav

johnny984

OK. Srećan put svima koji putuju sutra (blago vama) i vidimo se u petak uveče (nadam se što ranije)  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Sima_Strahota

Nazalost, necemo se upoznati ove godine, vracam se tek u subotu...Nadam se da cemo organizovati nekakvo drugo vidjanje, pa ne makar na pivo, da popricamo uzivo. Lep provod svima.
...

kostur

Ja sam sutra u 10-11 tu. Simo :( sta da ti kazem...
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kostur

Trebaju nam drajveri za deskjet 930c hp hitno.
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

kostur

Trebaju nam drajveri za win 7
Sky-Watcher 150/750 N
EQ-3 montaza
Okulari Super 25 i 10 mm
Barlow 2x
Trazioc 6x30
Laserski kolimator
Optisan 36050n na fotostalku za posmatranje Sunca ;D
http://astronomija101.wordpress.com/

Darchy

Momci i devojke astronomi.... lepo se provedite na AK. :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

Sinisa

Quote from: Darchy on July 18, 2013, 12:33:58 pm
Momci i devojke astronomi.... lepo se provedite na AK. :)

Hvala,vi uzivajte kuci. :)
150/750 EQ3


r2d2

Probaj ovo; Na zadnjem postu imas link za skidanje cab fajla u kome je drajver za printer.
http://h30434.www3.hp.com/t5/Windows-7-Beta-and-Test-Reply-Only/Windows-7-x-HP-Deskjet-930c/td-p/104171


Veliki pozdrav za sve na Letenki!!!!!!!

sale11472

July 21, 2013, 03:03:11 pm #73 Last Edit: July 21, 2013, 03:27:59 pm by sale11472
Eto gotova još jedna Letenka :(

Bio je Mesec da sija veći dao noći (taman dok Sunce ne počinje da se približava izlasku), bio je Radan bez teleskopa, bio je Gugi sa novim TELESKOPOOOOM (355/1650 mm dob, moj broj definitivno), sasmir i sa teleskopom i sa stolicom ;), bili su Ljuba, Jure, Ivan, Martin, milan, Laza, Grnja (i jedan i drugi) bilo je tu profesora i predavača. Bilo je starih poznanika i novih faca, prisutni su bili Frugorski i kostur, bilo je ljudi koji nisu sa Foruma (zar i takvi postoje :o )  itd itd itd itd itd itd Oni koji nisu bili nek se grizu što nisu a ja ih za kaznu neću ni spomenuti :P

Što se samog AKL2013 tiče, da bilo je meseca ali oni koji su to izabrali kao izgovor da ne dođu su se grdno z......., ppropustili su Veil sa detaljima kao na fotki, propustili su Crescent i Pacman-a, Uran. itd itd.

Da li je Mesec smetao, ruku na srce jesta, ali se iz gore izloženog može videti da je ipak bilo dovoljno dobrog neba za posmatranje, mada ovo je sasvim sigurno kamp na kome sam odslušao najveći broj predavanja ;)
A predavanja su bila više nego interesantna, čak smo predaveče uspevali da nagovorimo da umesto jednog održe dva predavanja na istu temu (prof Gajić o eventualnim vanzemaljskim civilizacijam i mogućnosti kontakta sa njima).
Prof Aničin je održao odlično (u smislu pristupačnosti laicima) predavanje o pozadinskom zračenju i standardnom modelu kosmologije (uz savet da se isti treba uzeti sa kojim zrnom soli)  iitd itd itd Ne treba zaboraviti ni Martinovo o tome kako se smrzavao na -32 u Finskoj, pojma nemam šta mu je to trebalo, kaže daje uživao u nečemu ali ja sam zapamtio samo tih -32 (da sam samo to zapamtio videlo se kasnije u Kvizu :) ), Jure je pričao kako se kopaju velike rupe i pune sa 5 kubika kamena i betona, on tvrdi da to ima veze sa astrofotografijom nekakva oservatorija šta li, ma i dalje me fascinira koliku rupu je iskopao i koliko je kamena dovukao u istu, teleskop, montaža, robotizovana kupola i teleskop su sitnice u odnosu na to.
Laza i Srđan su pričali o tome kako razbacujemo otpatke po Mesecu i Marsu, dobro, ima tu i neki koristan istrument ali u većoj količini je otpad, Betlegez tvrdi da je imao neko predavanje o Mesecu ali pošto ja to nisam ni čuo ni video to se sasvim sigurno nije ni desilo  ::) Predavanje o pravljenju komp. igara neću ni da pomenem pošto je Zorkić odbio da mi preko veze obezbedi majcu "MadHeadGames" studia :P
Uostalom što niste bili da čujete sami, ja vam više neću pričati :P

A da, jesam li već pomenuo kako se video Veil ??? A Crescent ???


Pozdrav do sledeće Letenke.


PS slike su pravili neki drugi, pošto sam ja do kraja bio ubeđen da sam fotoaparat ostavio ko kuće  ::)
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Sinisa

Odlicno bilo,dosao pre 20 min,upoznao mnogo novih ljudi.A sada treba da se bacimo na pravljenje replike rovera  :)
150/750 EQ3