• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Brusenje ogledala

Started by koči, July 05, 2013, 01:01:01 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

koči

Nekad sam negdje na forumu pročitao da je postojala ili postoji ideja da se organizuje škola brušenja tokom kampa na Letenci.
Znam da su mali izgledi a rado bih se prijavio. Pogledati gore teleskopom koji sam napravis, ima li sta ljepse. I nekako nema dovoljno infomacija o tome gdje ima tih vrazijih prahova a i to informacija sto ima uglavnom su o tome kako prahova nema. Ako ih ima onda ima samo neke od 5-6 potrebnih  finoća i sve tako.

mravic

Samo ti dodji i biće nešto.
Šta da ti kažem, obećane finansije su izostale. Bili su veliki planovi. Trebalo je da dovedem pun autobus školske dece i da brusimo najmanje desetak komada.
Materijal je trebalo davnih dana naručiti. Staklo je trebalo iseći, naručiti brusne prahove, smolu za poliranje, organizovati hranu, smeštaj i sl. za učenike, ali sada je već kasno i najverovatnije ćemo održati samo neko predavanje i odraditi demonstraciju izrade ogledala.
www.univerzumad.com
Astronomsko opservatorija Night Hawk

johnny984

Epa to je prava šteta. I za decu i za sve ostale. Ali šta da se radi, živimo tu gde živimo i finansije su oduvek bile i biće ko zna do kada glavni razlog što se ovako lepe i korisne stvari ne dešavaju. Ovde ću se zaustaviti, da ne bih osuo paljbu i još po nešto po ministarstvima  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

frugorski

      ` Ajde Janko bar to.
Imam ja jedno ogledalo Seben, fi 114, da ga ponesem za tu demonstraciju?


Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm