• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Apollo 11 - pre 44. godina!

Started by Kizza, July 21, 2013, 07:45:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kizza

Na današnji dan pre 44 godine Nil Armstrong je kročio na Mesec: http://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Kizza

Evo zbog toga Van poklanjam sliku Meseca  :) I nije tako daleko  ;)
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Naravno da "nije tako daleko", jednog dana kada bacite pogled gore...


Accuphase

Kakav li je osećaj bio videti je svojim očima ovako lepu "dok lagano izranja iz crnila svemira", se rečima siguran sam, teško može opisati...




orion310591

Iako je tu veza sa zemljom i kolegama, ja bi osecao ogromnu udaljenost i ogromnu samocu... toliko kilometara nigde nikog unaokolo...

Danijel

A ja bih tamo ispred kamera postavio suncobran, stol i stolac, sjeo, isključio radiovezu i napokon na miru pročitao novine. Onda bih nastavio s planiranim aktivnostima oko skakutanja, čeprkanja i kotrljanja kamenja po Mjesecu ;)

To bi bila fora, da mi je vidjeti lica kontrolora misije kada bih im to napravio ;D
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

frugorski

        Danijele,ovo sto si izjavio bice ti utezavajuca okolnost na prijemnom ispitu za astronaute. :o
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Milan Nikolic

Ne znam kako je u drugim zemljama, ali vodio sam jednu anketu koja pokazuje da kod nas većina građana smatra da ljudi nisu kročili na Mesec.

Danijel

Quote from: frugorski on July 22, 2013, 06:09:01 pm
        Danijele,ovo sto si izjavio bice ti utezavajuca okolnost na prijemnom ispitu za astronaute. :o


Mene ne bi ni uzeli u razmatranje jer ako me stave na vagu, odmah će biti jasno da sam im dvostruko neisplativ, naime, umjesto mene mogu gore poslati dva mlađahna astronauta koji su im po kg. žive vage, dvostruko isplativiji :)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Accuphase

Quote from: Milan Nikolic on July 22, 2013, 06:31:26 pm
Ne znam kako je u drugim zemljama, ali vodio sam jednu anketu koja pokazuje da kod nas većina građana smatra da ljudi nisu kročili na Mesec.


Bilo bi lepo da nam pružiš uvid u rezultate te ankete koju su vodio, kako si je vodio(pretpostavljam usmeno), te naravno kojim argumentima je argumentovano "da ljudi nisu kročili na Mesec" !
Bar da znamo na čemu smo, dok ne dođe vreme da na zemljinom satelitu golim okom vidimo "mega-kolonije", kako svetlucaju u noći, poput onih na slici, koju sam postavio u jednom od prehodnih postova...

Milan Nikolic

To je bila obična anketa na jednom forumu. Glasalo je oko sto ljudi.

Mišljenja su podeljena. Koliko iz mog okruženja vidim, među prijateljima i poznanicima, većina smatra da ljudi nisu bili na Mesecu.

Argumenti za tako nešto su baš besmisleni. Sve se svodi na teorije zavera, a kada pokrenu naučne i tehničke detalje onda je sramota i govoriti o tome, tj. o takvom neznanju i pričanju gluposti.

sale11472

Quote from: Milan Nikolic on July 25, 2013, 12:16:17 pm

Mišljenja su podeljena. Koliko iz mog okruženja vidim, među prijateljima i poznanicima, većina smatra da ljudi nisu bili na Mesecu.


Ovo puno govori o tvom okruženju a malo o Apollo 11 misiji  :-\
Po(t)pis:
TS 10x50 LE dvogled ;)
70/900 refraktor
180/950 ogledalo u izradi
Nova Igracka Celestron MiniMak 70 --- bio na snizenju jako povoljan pa nisam odoleo ;D
Ostalo ne smem od sramote da stavim na spisak dok ne završim ;D

Accuphase

Quote from: Milan Nikolic on July 25, 2013, 12:16:17 pm
To je bila obična anketa na jednom forumu. Glasalo je oko sto ljudi.

Mišljenja su podeljena. Koliko iz mog okruženja vidim, među prijateljima i poznanicima, većina smatra da ljudi nisu bili na Mesecu.

Argumenti za tako nešto su baš besmisleni. Sve se svodi na teorije zavera, a kada pokrenu naučne i tehničke detalje onda je sramota i govoriti o tome, tj. o takvom neznanju i pričanju gluposti.


Svejedno, ipak pošto su forumi(kakvi god bili) "javno dobro", mislim da bi  bilo zanimljivo videti o čemu je reč !
Tim pre što me zapravo "terije zavere" u koje uglavnom veruju neuki & sujeverni ljudi ne dotiču previše, voleo bih da vidim argumente kojima argumentuju svoje stavove, ma koliko bzv oni bili...

Danijel

July 29, 2013, 04:14:10 pm #14 Last Edit: July 29, 2013, 04:19:21 pm by Danijel
Od 1.8. ide takva anketa i na Zvjezdarnici pa da vidimo rezultate ;)

Zanimljivi su i rezultati na pitanje....

Inače evo jedne ankete ovdje, u desnom stupcu prema dolje se nalazi anketa, kliknite na "Prethodne ankete" i pod brojem 100 se nalazi anketno pitanje "Jesu li ljudi bili na mjesecu". Kliknite na to i pogledajte rezultate...

I na starom Astronomskom magazinu je bila anketa s pitanjem "Jesu li Amerikanci bili na Mesecu?"
Evo i tih rezultata ;)

A zanimljivi su i komentari u toj anketi.
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT