• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Apollo 11 - pre 44. godina!

Started by Kizza, July 21, 2013, 07:45:55 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Yagodinac

Isti takav procenat odgovora bi dobili i kad bi postavili anketu da li penicilin zaista ubija bakterije.
Ili recimo da li je tačno da imate od obrazovanja samo osnovnu školu i ponešto od srednje.

* Izvinjavam se za offtopic ali ne može svako da shvati osnove fizike za osnovnu školu. Naprosto je to teže od verovanja u horoskop, gledanja Farme i slušanja turbo-folka.

** Izvinjavam se i horoskopu što ga pominjem u istoj rečenici sa Farmom i turbo-folkom.

johnny984

Teške reči su pale, ali na žalost potpuno opravdane  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Milan Nikolic

Quote from: Accuphase on July 29, 2013, 02:02:21 pm

Svejedno, ipak pošto su forumi (kakvi god bili) "javno dobro", mislim da bi  bilo zanimljivo videti o čemu je reč !
Tim pre što me zapravo "terije zavere" u koje uglavnom veruju neuki & sujeverni ljudi ne dotiču previše, voleo bih da vidim argumente kojima argumentuju svoje stavove, ma koliko bzv oni bili...


Neki su toliko nedokazani. Na kraju je sve prešlo u ironiju:
http://www.pouke.org/forum/topic/10804-%D0%B4%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%83%D1%98%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%83-%D1%99%D1%83%D0%B4%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86/

Sima_Strahota

Quote from: Accuphase on July 29, 2013, 02:02:21 pm
Svejedno, ipak pošto su forumi(kakvi god bili) "javno dobro", mislim da bi  bilo zanimljvo videti o čemu je reč !
Tim pre što me zapravo "terije zavere" u koje uglavnom veruju neuki & sujeverni ljudi ne dotiču previše, voleo bih da vidim argumente kojima argumentuju svoje stavove, ma koliko bzv oni bili...


Sigurno si ih do sada video nebrojeno puta. Godinama nema nijednog novog momenta :)

Po meni, jedini argument koji donekle ima nekog osnova jeste onaj o prolasku kroz Van Alenov pojas i zracenju.
...

Accuphase

Tačno sam znao da je o tome reč i u kom grmu leži zec, zar nam ti Milane ne reče svojevremeno čak preporuči te čuvene http://www.pouke.org/forum/page/index.html kao mesto, gde ima svašta-nešto pametno da se pročita & nauči ?
Što se tvoje opaske Simo tiče, da u pravu si, taj "argument" se dosta često poteže, rekao bih čak smatra vrhunskim dokazom protiv NASA foliranata, no većina ljudi čim pomene zračenje, po pravilu misli na radio-aktivnost, ne na neke druge oblike visoko-energetskih aktivnosti.

Uglavnom, od istog tog "zračenja" se zaziralo i za vreme famoznog pomračenja Sunca 1999-te godine...

Milan Nikolic

@Accuphase

Ne bežim od naše realnosti. Na svakom koraku imaš takva mišljenja. Na primer, u mom okruženju, računajući familiju i komšiluk, većina smatra da je misija na Mesec jedna prevara. Ja pokušavam koliko mogu da objasnim ljudima naučne i tehnološke detalje. Tek po neko shvati. Drugi ne žele da čuju, kao da si ih drmnuo strujom. :)

Kizza

Jednostavno ih pitas zašto ne veruju?Sumnjaju u sposobnost tehnike tog doba?To što su amerikanci?Kakav dokaz žele da dobiju pa da se uvere?Šta zar smo mi toliko naivni te da nas varaju tolike godine? Bili su na Mesecu,roveri su na Marsu,spustili smo se na Titan ....
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

Milan Nikolic

Uverio sam se da za neke ljude ne vredi objašnjavati. Jedino kada bi ih poveli na Mesec i pokazali šta tamo stoji. Ali verovatno bi i tada rekli da su to Amerikanci doneli na Mesec mnogo kasnije. Jednostavno, misija Apolo za njih mora biti jedna totalna laž.

Accuphase

Quote from: Kizza on July 30, 2013, 08:44:00 pm
Jednostavno ih pitas zašto ne veruju?Sumnjaju u sposobnost tehnike tog doba?To što su amerikanci?Kakav dokaz žele da dobiju pa da se uvere?Šta zar smo mi toliko naivni te da nas varaju tolike godine? Bili su na Mesecu,roveri su na Marsu,spustili smo se na Titan ....


Jeste, zato što su amerikanci, to je glavni razlog !
Masovna anti-zapadna histerija, koja traje decenijama je uzela svoj danak, a pošteno govoreći u ovim krajevima je manje-više oduvek prisutna i brižljivo negovana od strane pre svega klera, pa onda vlasti...

Accuphase

Primera radi, lično sam x-puta ponudio ljudima da zajedno pogledamo prelet iss-a na noćnom nebu !
Ukoliko bi  uopšte  prihvatili "da gledaju tamo neku zvezdu što leti", niko ili skoro niko me nikada nije pitao kako ja to znam gde i kada treba da gledam te prelete...

NShappy

July 31, 2013, 08:45:50 am #25 Last Edit: July 31, 2013, 09:13:43 am by NShappy
Quote from: Kizza on July 30, 2013, 08:44:00 pm
Jednostavno ih pitas zašto ne veruju?Sumnjaju u sposobnost tehnike tog doba?To što su amerikanci?Kakav dokaz žele da dobiju pa da se uvere?Šta zar smo mi toliko naivni te da nas varaju tolike godine? Bili su na Mesecu,roveri su na Marsu,spustili smo se na Titan ....


Ne vredi ih to pitati, jer takvi ljudi brkaju pojam "verovati" i "znati". Oni nisu svesni da se njihovo ubeđenje o lažiranju odlaska na Mesec zasniva na verovanju, a ne znanju. A protiv verovanja se (kod pojedinca) ne vredi boriti. Vredi kod šire populacije, ali to opet ne može pojedinac.

Yagodinac

Interesantno je kako ta svetina ne sumnja da je Rus bio prvi čovek u svemiru a sumnja da su Ameri bili na Mesecu.

Milan Nikolic

Ako bi Rusi sada scenirali let na Mars, svi takvi bi verovali da je to istina. :)

Danijel

Vjerojatno je istina negdje u sredini - Lajka je bila prva na Mjesecu ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT

Danijel

Quote from: Danijel on July 29, 2013, 04:14:10 pm
Od 1.8. ide takva anketa i na Zvjezdarnici pa da vidimo rezultate ;)
...


Evo, anketa je završila i zaključena je. Rezultate, kakve god očekivali ili ne, možete pogledati ovdje :)

Anketu sam nakon duuugoooo vremena držao mjesec dana, inače ju mijenjam svakih 15 dana ;)
ZVJEZDARNICA APOLLO
SW MAK 127/1500 | NEQ6 Pro GoTo | Celestron 11" SCT