• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Papirni modeli

Started by Sima_Strahota, July 28, 2013, 02:22:09 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sima_Strahota

Podsetio me frugorski...

Svako sebi moze da napravi po neki PAPIRNI model neke od svemirskih letelica (ili bilo cega drugog).

Na primer:
http://jleslie48.com/gallery_models_real.html

Sve sto vam treba je oho lepak, skalpel, kolor stampac i, normalno, sema modela. Papirni modeli su inace poprilicno dobri, nisu mlitavi, ne raspadaju se, a ako se malo doteraju nekom fabrom za makete izgledaju prilicno realisticno.

Ja jos uvek nisam napravio nista iz svemirskog programa, ali jesam stosta drugo. Evo primera kako izgleda tenak od 175gr papira (mislim).











Kljucne reci: paper models, papercraft.
...

frugorski

     Izgledaju opasno.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Sima_Strahota

Ja sam se iznenadio kako to lepo ispada kada se sklopi.
Ovo sam otkrio negde na prolece kada sam trazio modele za neku desktop igru. Posle malo istrazivanja sam naisao na fantasticne modele od papira - neki su ih doveli do savrsenstva, ne primecuje se da je u pitanju papir uopste.

A i jeftino je...Ko nema kolor stampac, moze da odnese fajlove u bilo koju kopirnicu da mu to odrade....

Okacicu jos linkova ka raznim modelima, ne mogu sad da ih pronadjem, mislim da su mi na drugom racunaru.
...

orion310591

Ne nalazim ti manu na modelima ali mislim da si sekao i gde ne treba, treba sto manje secenja, da bi imalo sto vise savijanja papira, da bi se sto manje lepilo... evo ti i ovo, ovde imas detaljne tenkove... Download ti je "Скачать с"

http://paper-model.ru/load/6-1-2


Igrao sam world of tanks pa sam gledao sta da pravim kad je bilo takmicenje, al posto nisam imao stampac u boji, odustao sam... :)
Sad igram warthunder =]

Sima_Strahota

T-34 i Sherman su mi od prvih, tako da nije ni cudo :)
Pored toga, u razmeri su 1/100, tako da sam ja poprilicno zadovoljan kako su ispali :)

A i moji modeli nisu bitni, nije u pitanju njihova prezentacija, hteo sam sam da pokazem da i od papira moze nesto :)

Hvala za link :)
...