• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

PHD guiding, ToUcam i ...

Started by Luger, August 02, 2013, 02:40:47 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Luger

August 02, 2013, 02:40:47 pm Last Edit: August 02, 2013, 03:38:58 pm by Luger
Napravio sam neki mali "durbincic" od starog dvogleda 20x50, tj. iskoristio samo prednje socivo, spakovao u odgovarajucu cevcicu, nasrafio na kameru i to prilicno pouzdano radi, narocito sa malo svetlijim zvijezdama. Program odlicno vodi montazu, za vizuelno posmatranje, ne treba mi nista bolje.Probao sam da se udaljim od teleskopa, odradim nesto drugi i nakon 15-ak minuta, objekat stoji na istom mjestu.
Onda sam pokusao da fotografisem Saturn, i tu pocinju problemi. Naime, kad prikljucim drugu kameru, ukoliko je prvo pokrenut PHD, on radi normalno sa jednom kamerom, dok program za astrofoto SharpCap ne moze da aktivira drugu web kameru.
Kombinacija PHD+Toucam+DSLR radi kako treba.
Pretpostavljam da dolazi do sukoba i da dvije iste kamere ne mogu raditi na jednom racunaru, tj. koristiti iste drajvere u paralelnom radu.
Da li postoji nacin da se to sredi?
Cak sam probao da za vodjenje koristim nemodifikovanu Toucam Pro kameru, a za snimanje modifikovanu, koja se sada predstavlja kao Philips SPC900NC i ima svoje drajvere.Opet se ponavlja isti problem.
Moje pitanje bi bilo: da li mogu 2 web kamere raditi zajedno na jednom racunaru i sta bi trebalo jos uraditi (instalirati) da se to omoguci?
Jesam probao da guglam, ali redovno zavrsim na video nadzoru  :-\

Luger

Rijeseno upotrebom Genius kamere za vodjenje, a Philips za snimanje.