• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Mlecni put sa Kosmaja

Started by spadej, August 04, 2013, 10:41:48 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zozo83

Svaka cast momci za svaku pohvalu, dok sam citao kao da sam bio sa vama, nema potrebe ni da idem :)

Lugeru sta rec osim da je slika ispala bruka dobro, dobro je da redilo sve kako treba
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,

VaskoGM

Quote from: Luger on February 17, 2017, 05:53:23 pm
Objekat: Rosette nebula
Oprema: Canon 450D modifikovan na full spectrum+UHC filter na SW ED80, PHD pracenje.
Exp: 22 frejma po 5min x ISO800, ukupno 110minuta.
5 darkova, fletovi po 15x, Bias 50x.   
Lokacija: Sopot 16.02.2017. godine

rosette1 by Luger, on Flickr

Auuu kakva Rozetica! Prelepo odradjeno imenjace!  8) :o ;D

@ Sva trojica
Bravo momci! Svaka vam cast sta ste sve uspeli da uradite, vidite i snimite do izlaska Meseca.
Sto kaze Zoki, citajuci ovo kao da smo s vama bili.
Mak180 f/15 • MN190 f/5.25 • AZ-EQ6...
EOS 450D(m) • ASI120MM-S • QHY5V+9x50 AG • Baader LRGB...
Hyperion • ES • Nikon • Sterling...
www.aristarh.rs
Flickr galerija

kruska

🌠

Yagodinac

Pa ovo je odlično, vrlo oštro i kontrastno.

frugorski

   Izuzetno lepa Rozeta.Bravo Luger.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

Luger

Da se nista lazno ne femkam, i ja mislim da je Rozeta dosta dobro snimljena (ja nikad nisam snimio nesto bolje), ali obrada debelo skripi.  :(
Hvala vam drustvo!

kruska

pa daj nam da se igramo.. kad vec sumnjas u sebe.
🌠


Yagodinac

Quote from: Luger on February 18, 2017, 11:26:34 pm
Da se nista lazno ne femkam, i ja mislim da je Rozeta dosta dobro snimljena (ja nikad nisam snimio nesto bolje), ali obrada debelo skripi.  :(
Hvala vam drustvo!


Ja mislim sve obrnuto  ;D
Dobro, zapravo jeste dobro snimljena, ali teško da je u obradi moguće izvući nešto više (osim eventualno možda malo neko skidanje šuma, ali vrlo malo jer bi inače delovalo neprirodno). Generalno mislim da taj LP filter skida dosta šuma ali i traži dužu ekspoziciju, možda kad bi moglo jedno 4h da se eksponira i to tipa po 10min, e onda bi bilo bruka dobro. Mada realno ako uzmemo u obzir odakle je snimano i koliko dugo, ovo je realno odličan rezultat, da se ne lažemo.

* Jednog dana, kad odem u Severnu Rajnu/Vestfaliju, pa kad padne neki veliki f4 newt astrograf, možda i bude moglo da se eksponira 1-1.5h po maglini. E, ali dotad...  :P

StevanS

Bravo Majstori.
Iz ugla totalnog amatera, ( sto više čitam to sam tužniji), apsolutno fantastično. Nisu mi baš jasne neke of skraćenica za opremu, ai sa vremenom verovatno.
Za tenutak sam bio sa vama tamo negde na Kosmaju, trčao of jednog do drugog teleskopa I gledao kako I šta radite.
Nadam se samo da ne bih previse smetao  ;)
Šta je život bez ljubavi I snova??? Za mene, ne baš mnogo.
Hiljade sati čitanja, isto toliko investicija, I uz dobro društvo, ono što leči dušu I osmeh postaje trajni izraz.
Drago mi je da ste imali pre svega dovoljno tamno nebo I podnošljivo vreme.
Eto toliko of mene, nadam se da ću I ja ove godine imati prilike da provedem neko veče sa vama.
Hvala.
Maksutov 200mm fl 2500;
TS Photoline 80mm APO;
Bushnell 20-60x80 ED;
Nikon Astro Binocular 8x50;
Pentax 8x35ED;
EQ6R; EQ5; S.W. Advanturer

marino

Vi ste ekipa skroz naskroz popizvjezdili :)
Reko bi da vam skidam kapu al bi lagao (ne nosim kapu, osim povremeno po ljeti onu zorkicevu od astronomskog magazina) al vam zato mogu rec da ste bas pravi astrofoto hard kore manijaci
Vidulini Observatory

Maki

Astrofoto su njih dvojica, ja to ne pipam. :)
Ko je voljan da se pridruži, samo nek se javi. Postoje ideje za bolje lokacije čim vreme otopli...aktiviraću to na već postojećim topicima. A kome je neizdrž može i na PM. :)
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

Night Walker

Svaka čast! Lijepo je znati da neko ima dovoljno dobre uslove za posmatranje.
Od vremenske frustracije mož' da se rikne. :D
SW ahr. 80/400 az3
Breaker 12x60, Baigish 10x50

Maki

Fijasko, na više nivoa.  ;D
Sve prognoze su davale vedro nebo barem pet sati, između 8 i 1 iza ponoći, seeing prognoza dobra, još sutra neradni dan a mi izgoreli od želje da vidimo bilo šta i da osmotrimo poziciju na Kosmaju koju je Spadej snimio.
Elem, na Kosmaju je bio rani prvomajski uranak, puno piromana naložilo vatre (odlično za optiku), svuda muzika i lokanje. Al to je bio najmanji problem, vratismo se u Sopot i tamo smo sedeli pod 100% oblačnim nebom i ubijali tugu pitom.
Ako ništa drugo, Luger je izolir trakom 'popravio' moj Lymax cooler, Spadeju smo nakon 5 godina očistili okulare (da ne misli da ima kataraktu) a i moja astro stolica je izmerena i snimljena za ubacivanje u masovnu proizvodnju.  ;D
Realno, vreme ovog proleća je jedan veliki užas.
Inače, razgovaramo već neko vreme o odlasku na Debelo Brdo (ili sličnu zaista mračnu lokaciju) za sledeći pun mesec i oproštaj sa prolećnim galaksijama. Zainteresovani mogu na PM, ali možda ću da priču nastavim i na odgovarajućoj temi.
Alkaid 12, C8, Takahashi FC 100 DF, Borg 71FL, Lunt 80 DS

Flickr  https://www.flickr.com/photos/158467440@N03/

https://www.astrobin.com/users/BGazing/

spadej

Quote from: Night Walker on February 20, 2017, 11:29:28 am
Od vremenske frustracije mož' da se rikne. :D


E, za malo to i da mi se desi. Nema vece muke nego kad se skupi ekipa, sa gomilom opreme i ogromnom zeljom, a nebo bude kao na Veneri. Sve vremenske prognoze koje smo gledali su govorile da je vedro, ili da ce biti vedro, a to vece nad Kosmajem kao da su se skupili svi oblaci sveta. Jeste da je drustvo bilo super, i razgovoru nikad kraja, ali su nam ipak nedostajale zvezde.

Ostaje nam samo da cekamo neki sledeci trenutak. I da se nadamo da ce se nebo uskoro iskupiti za ovo sto nam je uradilo.