• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Kometa ISON

Started by Predrag, August 25, 2013, 01:47:39 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sekula

Quote from: kruska on November 28, 2013, 08:21:38 pm
to sam video jutros , nije strasno, bar ce se gleda teleskopom samo da "pretekne" do jutra


rekao sam mozda. to mozda znaci i da nece da pretekne nista od nje. da se razumemo, ako nesto bude moglo da se gleda to ce biti samo nekakvi ostaci. ako bude moglo.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

kruska

sto bi jedan rekao,
"kad dolazi profesor?"

"Ako dodje, videcemo ga."
🌠

zero025

November 28, 2013, 08:50:50 pm #32 Last Edit: November 28, 2013, 09:12:51 pm by zero025

Predrag

"Somewhere, something incredible is waiting to be known." - Carl Sagan

Sekula

Lepo rekoh - mozda. A sad je to "mozda" iz vesti koje sam preneo evoluiralo u "sigurno". Sigurno necemo vise ovu kometu da posmatramo. Jer vise ne postoji.

Sunce je odradilo svoj posao kao i u vecini slucajeva prema svim malim nebeskim telima suncevog sistema kada je njihov perihel tako mali. Mada je postojala nada koja se najvise zasnivala na velicini i kompaktnosti jezgra za koje niko sigurno nije mogao da kaze u kom je stanju ni kad je kometa bila relativno blizu nas.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

November 29, 2013, 01:08:20 am #35 Last Edit: November 29, 2013, 01:13:59 am by Sekula
Mada je nešto ipak preteklo. Videćemo do ujutru šta tačno:



| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

Žarko se nadam da sam se prevario u konstataciji i da integralno jezgro komete i dalje postoji, makar i u smanjenom obliku. Na osnovu poslednje animacije sa SOHO-a:

| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |

Sekula

November 29, 2013, 05:02:23 am #37 Last Edit: November 29, 2013, 07:41:54 am by Sekula
Dakle, ono što je ostalo od komete je izašlo iz vidnog polja SOHO projekta. Videćemo šta će se danas dešavati po pitanju procene njene sudbine. Ja sam lično pesimista da ćemo imati bilo šta opservabilno.
| SW newtn 200/1000 | SW NEQ6 Synscan goto | Logitech Quickam Pro 3000 | Canon EOS 550d | Baader astrosolar filter |  SW Black Diamond ED 80/600 | Flattener korektor SW 0.85 | Lacerta MGEN autoguider | Nikon action ex 10x50 cf binocular |



imbalanced

Zasto uopste slusati nasu i "naucnike" kada njihovi stavovi/procene/znanja ne traju ni par sati... i tako iz dana u dan... iz godine u godinu...
vecoto sve znaju i prognoziraju... i nikada nisu u pravu... novijim otkricem pobijaju prethodno... i kako da i poslednje nazovemo "otrkice" kada samo cekamo momenat kada ce i to da padne u vodu... i sami sebe da pobiju...
Obican/prosecan covek... moze donositi pametnije/istinitije zakljucke... nego njihove kalkulacije i prognoze....
Juce... cim je kometa zasla iza sunca... vec su pricali kako se sigurno raspala, kako se pre zalaska videlo pucanje,... blba bla.... besmislice...


Sima_Strahota

Ti si sve pogresno shvatio...
Pre svega naucnici su rekli da ce kometa MOZDA biti tako sjajna, a da sve zavisi od njenog jezgra. Kada je ustanovljeno da je jezgro malo, uzbudjenje je splasnulo. Novinari su citavu pricu naduvali do neba.

Takodje, na svim ovim sajtovima ces videti poruuk da se jezgro VEROVATNO raspalo.

Ovaj deo o pobijanju otkrica, padanjem u vodu nema smisla ni komentarisati...

Drugim recima, previse citas dnevne novine. Nauka se tako ne prati...
...

Sasa

imbalanced je promašio, ne samo forum, nego i planetu. A nikad nije dobio pristojno vaspitanje i zato nije više sa nama. Ako se ikad pojavi, molim da to neko dojavi :)

kruska

🌠

Kizza

Da li promenila putanju ili je ostala ista?
Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?