• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

najmladji student (8 god)

Started by Sich, November 06, 2005, 11:20:53 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sich

pazite ovo

http://www.koreaherald.co.kr/SITE/data/html_dir/2005/11/05/200511050024.asp

Song Yoo-guen is the youngest university student that Korea has ever seen. At eight years old Song is already talking about building flying cars and defying Newton's law of gravity while others his age are attending the first grade. He completed his elementary, junior-high, and high school curricula in just nine months, something that usually takes 12 years, and has been admitted as a freshman to the physics department of Inha University.
"The only thing standing between me and total happiness is reality." - Douglas Porter

Joca


Gugi

Quote from: "Joca":shock: jadan..


I vjerojatno ce umrijeti u dvadeset i kojoj A PRI TOM SE NECE NI ZALJUBITI jer svoj radni vijek provodi samo uz knjige... :lol: A mozda ipak susretne koju zgodnu bibliotekarku :D

eyej

Ljudi, pa opste je poznata stvar da nauka i ostatak nikako ne idu jedno sa drugim! Ako je neko ekstrem u nauci, taj je izabrao svoj put, i to je to! Ali zahvaljujuci njegovoj zrtvi svi imamo koristi! :D Mada.. ja bih pre bibliotekarku! :lol: Znam sashastar, ovo moze da cita moja devojka! :D Salamala!

sashastar

Eto to vam je ljudi nadarenost i genetska anomalija pri rodenju.
Ali svi smo mi pomalo nadareni neko za knjigu,neko za salu
neko za pivo,a neko za bibliotekarke.