• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Astrogrupnjak Vidulini 13092013

Started by marino, September 14, 2013, 04:38:10 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marino

Poodavno nisam napisao nesto previse pametno na forumu pa necu tu tendenciju kvariti ni sada. Uostalom da to i ucinim (dakle da napisem nesto pametno) Sasa bi me najmanje tri dana (a sto je jos gore i tri noci) uvjeravao kako je svijet virtualan i da u stvarnosti sve to sto kazem i ne bi bilo pametno. Neki dan Zlatko (Polare) zove i kaze da bi mogli malo snimat kod mene. Ja mu uvijek odgovorim da moze kad god hoce, uostalom zna di su kljucevi kuce di su kablovi, di je frizider (prazan) i ostalo pa moze i sam :)
U medjuvremenu odlucili su nam se pridruziti i Sinisa te Gregor, a zamalo i Boris Saksida iz Slovenije koji trenutno surfa oko rta Kamenjak.
Tijekom noci pridruzila nam se i misteriozna osoba ZYX. Ona je zapravo kljucna jer fotke ne biste vidjeli da nije nje, ali otom nekom drugom zgodom.
Uglavnom, pitaj "boga" sto su Sinisa i Zlatko snimali cijelu noc. Znam samo da smo Gregor i ja rasturili allsky sustav i ustanovili da smo ga prije skoro dvije godine "hebeno dobro" hermetizirali jer unutra nije bilo ni trunka vlage, gljivica a sva elektronika radi ko kad je bila nova.
No dok su ova dvojica snimali svemir mi smo snimali njih. Ubijali smo ih blicevima, laserima, svjetiljkama, klikali smo centralne brave na autima sve samo kako bi ih dekoncentrirali ali oni se nisu dali. Nije pomoglo ni to sto sam dva dana prije poceo igladnjivati moje cetiri mace koje su se zbog toga u potrazi za hranom verale, skakale, pretrcavale... po njihovim stvarima (posebice Zlatkovim). Nista, cak ni dolazak oblaka oko tri ujutro nije pokolebao taj foto-dvojac. Naposljetku sam ih uspio natjerat da je vrijeme da idu kuci pa su slozili opremu mokru od svrsavanja po vlaznoj noci. Tada smo krenuli na pice u kucu. Uvalio sam u polumraku kuce svoj trojici neki cudni buckuris od kojeg im se pocelo spavati ali paralelno s time im se i razvezao jezik. (Meni nije, ja sam pio lijekove pa sam samo pristojno bio razgovorljiv). Taman kad je Zlatko sav sretan objasnio kako radi i uziva u fotografiranju nebeskih ljepota Sinisa je pocinio fatalnu pogresku; priupitao je onako u medjurazgovoru sta bi se jos moglo osim samog slikanja nebeskih objekata. Gregor je to cekao ko moje ruze kisu tijekom ljeta. Znao sam tada da nece oni tako skoro doma a ni ja na gleriju na spavanje. Uglavnom se dogodilo da se Sinisa zapalio za Gregorovu pricu a Zlatko je od tuge da ce izgubit kompanjona na foto seansama pod vedrim nebom demonstrativno navukao skijaske hlace, reko da mu je zima i da ide doma grijati se kod supruge. Onda smo svi ustali s trosjeda (dobro ja sam ustao s fotelje) pa je atmosfera bila takva da sam mislio kako cemo se sada medjusobno pomlatiti od muke. Al prevario sam se. Demokratski smo nastavili razgovarati kraj automobila da bi Sinisa prvi otisao sa startne pozicije, Zlatko je krenuo za njime...Neznam sto je kasnije bilo s njima dvojicom (jos se nisu javili) al mislim da je Zlatko krenuo sustici Sinisu da mu objasni kako je fotografija ono sto valja a ne fotometrija. Gregor je krenuo za njima...Uglavnom svo troje su nestali u vidu magle koja se pomaljala iznad Limske drage. Nije bilo ni druge ni trece vec samo prve koja me cekala u krevetu pa sam se odlucio pozabaviti prizemnijim stvarima do Sunceva izlaska.

;)

Salim se, naravno. Bilo je ovo jedno lijepo i radno druzenje pod zvijezdama cetvero zaljubljenika u zvijezde. Svojevremeno, u nekim mojim teskim zivotnim trenucima svi su oni dosli u Viduline i svojim prisustvom jako utjecali na "dobre vibracije".

Sinisa, Zlatko, Gregor  hvala na predivnoj veceri. Vidimo se opet!
Vidulini Observatory

Polare

Bilo je dobro da mi one mačke nisu skakale po opremi ;) ....jeb (bip) te!,pa čime ih hraniš da su sve tako nabrijane? Trče & skaču naokolo kao da su našle exstazi  ha ha ha
Ali moramo ponoviti druženje (bez tih životinja) priznajem samo one na dvije noge :)

johnny984

Odličan izveštaj, duhovit, komičan i dirljiv  :)

BTW, imam i ja jednog mačka, pa kad iznosim teleskop u dvorište i sagnem se malo, ima običaj da mi skoči na leđa.... da ne pominjem to što voli da se mazi o nožice moje AZ2 montaže. Zamislite saturn sa 6mm okularem, az2 montažom i mačkom koja se češe. Deluje kao zemljotres  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

Sve ok dok su neke 'domače' životinje ali kad čujem kako se krše grane i šuška u obližnoj šumici odmah gledam najkrači put za negdje pobječi. Nisam htio provjeravati i čekati da ta zvjerka izađe vani da vidim da li se radi o divljoj svinji ili srni !

johnny984

Ja obično kad nešto počne da šuška bacim po neki kamen u tom pravcu, a ako nastavi, onda već nije prijatno  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Yagodinac

Bravo za opis, a koliko vidim svi smo imali po koju nedaću sa životinjama.
Kad sam zadnji put sa lepšom polovinom bio oko Rtnja društvo su nam pravili lovci koji su pola kilometra odatle postavili zasedu nekom divljem vepru. Zamišljao sam scenu kako dotični dolazi kod nas  umesto na streljanje kod njih...  ::)
Uglavnom, ništa nisu ulovili na našu sreću. Toliko o domaćim životinjama za hard-core astrofotografe*

* hard-core astrofotograf: onaj koji na snimanje obavezno ubedi devojku da pođe, i tako svaki put.

marino

Quote from: johnny984 on September 14, 2013, 10:48:12 pm
...bacim po neki kamen u tom pravcu, a ako nastavi, onda već nije prijatno  :)


narocito ako ti se kamen vrati dvostruko :) :)
Vidulini Observatory

johnny984

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

chal4oye

 životinje ali kad čujem kako se krše grane i šuška u obližnoj šumici odmah gledam najkrači put za negdje pobječi. Nisam htio provjeravati i čekati da ta zvjerka izađe vani da vidim da li se radi o divljoj svinji ili srni !????