• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Teško osmatranje dva objekta istovremeno!

Started by Polare, October 24, 2013, 03:14:26 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Polare

Evo kako to izgleda kad želiš osmatrati kroz dva teleskopa  ha ha ha.....malo nezgodno ali treniram!
Skoro si i ličimo ja & Marty Feldman -Frankenstein Junior ha ha ha



vasja

Gulp, tek sad videh u potpisu - 130mm APO triplet  :P :P. Ja bi stojao na glavi da pogledam kroz to čudo...
Skywatcher 250/1200, AZ-EQ6<br/>Newton reflektor Skywatcher 250/1200<br/>Refraktor TecnoSky APO 130/900<br/>Canon EOS 60D<br/>Canon EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

Polare

Iskreno,možda sam 3-4 puta pogledao kroz okular jer odmah stavim gore fotič za fotkanje ;)

zozo83

Azdaja, u odnosu na nase, probaj da razdvojis oci hahah
BD 150/750 EQ3, okul. 10mm, 25mm i 6mm gold, Napravljena motorizacija montaze i motorizacija fokusa, UHC filter Castell 2"
Canon 550d (18-55 is stm),
durbin 20*50,


kruska

Samo nisam ukapirao ko je na slici Frankenstein, a ko je Polare .
:o ??? ;D ::) 8)
http://kasiopeja.webs.com/
Gran Canarias, and the Great Attractor
[ Img]     [ /Img]

Kizza

Ako Ljudski život teče nepovratno kao reka,šta nas čeka u Okeanu?

orion310591

astrobin link u potpisu ti ne radi... ispravi ga?


johnny984

Quote from: kruska on October 24, 2013, 07:58:56 pm
Samo nisam ukapirao ko je na slici Frankenstein, a ko je Polare .
:o ??? ;D ::) 8)


Vrlo lako čovek može da pomeša  :)

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein

Polare

HA HA HA HA.......toliko se smijem  da me žena pita da li je sve tamo u redu?  HA HA HA HA
Lijepo si me udesio ;=)

gilecais

Ako je tako kao na zadnjoj slici onda ti fali jos jedan ( TecnoSky- Apo triplet 130/900+F/R ×0,85) pa da bude ravnoteze u glavi.Ha ha ha.... ::)

johnny984

Ume to da bude nezgodno, kad se čovek tako sam zasmeje naglas, svašta pomisle ljudi. Mada je to ujedno i najslađi osmeh, kad se sam smeješ onda znaš da je smešno. Više puta mi se dešavalo  :)

I da, bar još jedan ovakav setup je neophodan zbog balansa. Možda sutra i osvane  :)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
                                                                                                                   -Albert Einstein