• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Grocka astro parti 30.8.2014.

Started by gile.ms, September 02, 2014, 09:05:50 pm

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spadej

Ljudi, moracemo uskoro da ponovimo druzenje. Ja ne mogu vise da gledam onaj moj jadni teleskop, umotan u paucinu.  Ako prognoze ne lazu, sledece subote bi trebalo da bude vedro i relativno toplo vreme.

frugorski

Lepa fotka Veil  magline Luger i dobro obradjena.
Celestron Newton 200 f/5
EQ6 MTS
Meade ETX 127x1900(Maksutov Cassegrain)
Dvogled TENTO 20x60
Okulari Plosil od 4 do 40mm
Canon EOS 600D,EF-S 18-55 is,EF 75-300,EF 1.8/50 ll
Canon EOS 350D,Moded,
Sigma 30mm, f/1.4.Fiksni objektivi 29.37,58,135,200X2 ,300mm

AleksandarBg

Pozdrav svima, nov sam ovde..I ponovo se aktivirao u ovim vodama, pa me interesuje jel organizujete jos ova druzenja, za ekipu iz Beograda?:)  Posto sam iz Beograda, a ne secam se kada sam zadnji put upregao ovu moju opremu :)

Luger

Pozdrav Aleksandre i dobrodosao na forum.
Nazalost, vrlo rijetko se okupimo nas nekoliko, ali se, ipak, okupimo kad se moze. Uglavnom je sve spontano i vrlo brzo se dogovorimo. Hocu da kazem, da ne planiramo nista danima unaprijed, nekad i u par sati. U svakom slucaju, dobro je da si se ponovo zagrijao :) i bice nam drago da se pridruzis.

AleksandarBg

Pa ako ste za to, bar nas par da organizujemo opet neki susret skoro? Vise se ljudi dogovori i vidi u nekim manjim mestima nego mi iz Bg i okoline a toliko ljudi..:)

Darchy

@ Spadej
Deki vidim da ste se jako lepo organizovali. Mada je zima, mogli bi da ponovimo Dragačevo!?
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

spadej

Darchi, covece, gde si ti?

Ja sam uvek ZA ali jako je tesko bilo sta planirati. "Grocka astro party" je dogovorena bukvalno u par telefonskih razgora. Ko kad komsinice pozovu jedna drugu na kafu. U stvari, mi se uvek tako i okupljamo.
Vec duze vreme ubedjujem ekipu da je vreme da napravimo jedan ozbiljniji "iskorak u svemir", i da idemo na Goc, na lokaciju koju si ti pominjao. A ako to ne moze, onda bar u Dragacevo. Sad imamo dovoljno motorizovanih teleskopa, i opreme za astrofotgrafiju, samo treba da nam padne jedan dobar mrak na oci :) .
Na zalost, po onoj cuvenoj "kad imas s'kim nemas gde"... ili kako vec bese... , tesko da cemo uskoro napraviti nesto. Svi smo prezaposleni, sloobdnog vremena je jako malo.. A i hladno je. Morali bi da obezbedimo dovoljno "sumadijskog caja" :)

Ali, nikad se ne zna...

PS: smesno mi ovo moje pisanije. Ja koji nikad nisam uradio ni jednu ozbiljniju astrofotku, ubedjujem ljude koji to rade sa terase, u sred Beograda, da idemo na 200km daleku planinu. Ali sta cu, kad me kopka pitanje sta bi oni tek tamo uradil?   

Darchy

Tu sam Deki... stanje redovno :)
Goč je geografski i meteorološki jako dobra lokacija. "Seeing" je često odličan i mogli bi se dobiti jako dobri rezultati. Medjutim, u ovo doba godine gore ume da zakuca i do -15C što složićeš se, poprilično otežava stvari. Mislim da je Goč bolje ostaviti bar do marta, a do tada bi mogli da preživimo na nekom nižem i manje hladnom mestu :)
Meade LX100 8" SCT
Skywatcher 80ED Pro
Skywatcher HEQ5 SynTrek / EQ5
GSO Plossl 15, 25, 32mm, Goldline 7mm
GSO APO Barlow
Castell UHC filter
GSO Planetary filter
Canon 350D

spadej

Bio sam sinoc na to nizem mestu. Snega ima 15cm, mraz, vetar koji probija do koske...  Ali i to se da izdrzati, uz sljivku od 22 grada, i zeciji kotlic  :D
Na zalost, vec sam se vratio u surovu realnost zvanu posao. :'(