• Welcome to Forum Astronomskog Magazina. Please login or sign up.
 

Otvaranje Nikona d5100

Started by goksi, November 12, 2013, 02:07:19 am

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

goksi

Napokon Nikon uspesno otvoren.
Kome treba ima moze da pomogne link: http://www.ifixit.com/Teardown/Nikon+D5100+Teardown/5271

Procedura nije ni malo jednostavna, trik je bio u srafu ispod plocice za podesavanje fokusa na traziocu. Pored toga skriveni srafovi su jedan ispod gume na mestu za palac i dva sa strane ispod desne bocne gume.

Najkriticnije tacke su flat kablovi, najvise sam se plasio da li ce kontakt biti dobar nakon vracanja. Kablovi se otkopcavaju pomeranjem osiguraca za 90 stepeni, ja sam mislio da se povlace pomeranjem u pravcu u kome vec stoje pa mi je i prvi ispao, srecom moze da se vrati  :-X

Srafova ima mali milion, preporuka je da se lepe na lepljivu traku redom kojim se skidaju.

Potrebna je i lemilica da se odleme 4 zice kako bi se skinula elektronika. Ja sam skinuo celu elektroniku i pokusao bez skidanja prednje maske da izvadim senzor ali bez uspeha, za senzor mora i prednja maska da se skine. Nisam dalje isao jer nemam zamenski filter pa nije bilo logike da vadim senzor i padne mi prasina.

Uglavnom sve sam vratio na svoje mesto i aparat radi.

Kablovi zadnje maske su dovoljno dugacki da moze da se odvoji zadnja  3-4cm i potencijalno izmesti van cooling boxa.

Luger

Odlican sajt Goksi! Ima tu svasta da se rastura :)